• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
znaci sjedalo se ne pomjera zajedno sa rukom, pa koliko to funkcija imas, koliko ja vidim 8 komada, zar nije dovoljno 6, eventualno plus jos jedna dodatna za nesto po potrebi. Dobra je stvar sto ima dva sistema hidraulike, kako ces spojiti funkcije koju sa kojom na istu pumpu/razvodnik. kakve su ovo papucice na podu.
 
Posljednje uređivanje:

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Ne, sjedalo je fiksno jer mislim da je tako bolje; ne želim dobiti morsku bolest od tolikog okretanja uokolo :). Lakše je okrenut glavu.
Imat će jedan par dodatnih vodova za grajfer i slično i jedan će biti iskorišten za hidraulični prst koji dolazi s donje strane ruke. Papučice će biti povezane polugama sa te dvije dodatne funkcije tako da joysticke ne ispuštam iz ruku osim kod dizanja i spuštanja stabilizatora.
Funkcije će biti spojene po standardu. Dok sjediš, lijevi joystick ima okretanje i dizanje/spuštanje krana, a desni ima otvaranje/zatvaranje korpe i pregib druge ruke.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Ali uvijek ces se morati naginjati da vidis korpu. Nisi razmisljao da malo u stranu pomaknes sjedalo?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Nisam. Ne vjerujem baš da ju neću vidjeti; poslikat ću ti pogled odozgo kada spojim ruke; baš je visoko i pregledno
 
B

BAGERISTA

Guest
Nema ko kombinirka iza,,,svaka ti čast,,,mada još malo pa farbanje...kako mi se vidi.:icon_super:
Nego reci mi dali češ dijelit komande svaka na svoju punpu,,ili,kako si zamislija,..???
Mada češ stavit eurokomande,nači klasičan način rada ili u X...sistem...

Po meni je sic na dosta visokom mijestu,i bit če bolja preglednost,,nego recimo iz konbinirke...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Svaki razvodnik ce imati svoju pumpu s tim da ce komande na njemu biti spojene logicki tako da sve radi u isto vrijeme. Bit ce raspored kao na JCB-u
 
B

BAGERISTA

Guest
:(wait)::(y): odlično zamišljeno...
A sad pročita u par postova iza,,kako si to sve zamislija,,,,,i rad i način spajanja...
Mada ove dolnje pedale, na mojoj je bilo,,čekić,i teleskop,,,,,kod tebe je zamišljeno za otkočavanje,i još jedna funkcija..a šta je s stabilizatorima,to če bit na onim razvodnicima ispred yostica..?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Izrada i montaža stabilizatora...sorry zbog tamnih slika, kad sam slikao već je pao mrak

2bruac.jpg


ivzg2c.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kolega blizi se to kraju svaka cast nadam se da uskoro bude sve kompletniji!!
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Kolega blizi se to kraju svaka cast nadam se da uskoro bude sve kompletniji!!

I ja...eto, sve je manje dijelova za složiti, ali ima tu još posla... detalji i sitnice uzmu dosta vremena
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
I ja...eto, sve je manje dijelova za složiti, ali ima tu još posla... detalji i sitnice uzmu dosta vremena

Sitnice najvise vremena odnesu daj mi reci di si nosio plocevine na rezanje i kolko dode rezanje??
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ne vidim jesu li stope malo nazad ili samo u stranu, zbog bolje stabilnosti i oslonca na njih u kopanju
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
ne vidim jesu li stope malo nazad ili samo u stranu, zbog bolje stabilnosti i oslonca na njih u kopanju

Bučo - crtam sam sve dijelove, a režu ih dvije lokalne firme sa CNC plazmama.
Cijena ovisi o tome kako se dogovoriš i koliko je posla i tko crta.

powershift - stabilizatori su samo u stranu; u koso nisam htio jer smatram da ne treba. Masa traktora i samog stroja bit će dovoljna da se drži na mjestu. Donji dio stopa će imati pilasto rezane flah profile u obliku slova X tako da pruža otpor na sve strane
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
i kod kombinerke su nesto malo iza, kod ovih americkih su vise nazad, ja bih volio da su moje ukoso, nazad i na stranu, kad kasikom zakacis pan, zilu, punu kasiku, razmisli kako sile djeluju, ipak je to traktor, mozda bi bilo bolje da su malo nazad, mada ne sumnjam da i tako nece ici
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Bučo - crtam sam sve dijelove, a režu ih dvije lokalne firme sa CNC plazmama.
Cijena ovisi o tome kako se dogovoriš i koliko je posla i tko crta.

Ok pitam je imam u planu neku ralicu radit al jos je sve u glavi kad stavim na papir malo pa cu vidit jer imam par stvari tu koje bi lakse izrezo tak manje brusenja kasnije kad ce bit budem ti se javio pa da se to rijesi moze!!
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
i kod kombinerke su nesto malo iza, kod ovih americkih su vise nazad, ja bih volio da su moje ukoso, nazad i na stranu, kad kasikom zakacis pan, zilu, punu kasiku, razmisli kako sile djeluju, ipak je to traktor, mozda bi bilo bolje da su malo nazad, mada ne sumnjam da i tako nece ici

Znam, razmišljao sam puno o tome, al ipak sam odlučio da budu ravni. Vidjet ćemo kako će se ponašati u radu...vjerujem da bude prihvatljivo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh