• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Zjocko svaka čast na trudu,a po viđenom do sad bude to radilo za +5:icon_pidu::icon_pidu:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Prvo spajanje krana samo da zbog provjere paralelnosti i eventualnih odstupanja... i sve paše kako treba :)

vynk2p.jpg


2lxjhb7.jpg
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Kolika ce ukupna masa da bude kad ga zavrsis? i da li ce moci da ga nose manji traktori tipa imt 549 , ili ce morati traktor od minimum 90 -100 KS? Ovako izgleda odlicno.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
samo veci traktori...
Ovo je u rangu najvecih ovakvih prikljucaka za traktore,
tj. po meni, malo manje nego kod kombinirki.


Koliko ja zjocko sirina izmedju usica di se kopcaju lementi, tj. koliko je cca siroka grana.
Bas gledam neki dan u susjeda radi mini bager 3.5t, sveli su taj presjek grane na dosta izduzen pravokutnik (sta je i prirodno) ali bas je uska, reka bi 12-15cm max.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Imat ce oko 1000 kg. Ako budem imao prilike izvagat cu ga na mosnoj vagi kada bude gotov. Mislim da ga nista ispod 80 ks nebi nosilo osim mozda kakav stari 558. Grana uopce nije teska, bocne stranice su debljine 6 mm, a gornja i donja 8. Sirina grane je 220 mm a izmedju uski je 200 mm.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
sad ja razmisljam koliko onda tezi moj rovokopac, sigurno tezi od tvoga za nekih 500kg, volio bih da je laksi, ali tako je kako je,
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Jel radiš što sa njim?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Bit će preko, ali nešto malo. Znam po težini materijalu, no moraš računati još i dosta otpada od tokarenja, odresci od plazme i izrade. Opet s druge strane u plus ide težina ulja...50 litara u svaki spremnik, dakle preko 100 kg. Ruke i rama same po sebi uopće nisu teške, sam ih mogu micati i preokretati bez problema... Dakle, na kraju će se vidjeti koliko će biti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Jel radiš što sa njim?

uglavnom je parkiran, prodaje se, ponekad nesto uradi, neko kupi motor pa mu stoji cijelu godinu, ili jahtu, mozda su moja strast strojevi.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Ima nas više...:)

Pa ajde kopaj nešto
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
G

GROF

Guest
... lip pozdrav forumski prijatelju zjocko!, pozdrav svim dobrim ljudima - posjetiteljima ve teme oko i za izradu vog; rovokopača - samogradnja.-

Jednostavno kad uvatim malo vremena?, pratim tvoju trud i muku moj zjocko!, mogu samo reć i ovako TI javno poručit, svaka čast i fala - rešpekt, naklon do samoga poda,...
Uredno gljedam, pratim, čudim se i divim svemu, od same ideje, samoga crtanja, pa sve do laganog finiširanja - kompletiranja.
Izgljeda ko neki robokop iz nekoga crtića, jednostavno da čovik ne poveruje da to i takovo more mladić poput tebe sačinit - napravit u kućnoj radinosti.
Stvarno za vo treba ljubavi i volje punooo, a novčiće, vrime - slobodu vremena da nespominjem?, ...

Sretno TI u daljnjem delu i uživanju oko tvog proizvoda., l.p., Bog! ...
 
Posljednje uređivanje:

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Hvala; da, jako je puno truda i rada uloženo...al eto ko što se kaže "svaki ... ima svoje veselje" :)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Možda je tebi, meni nije i neće biti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh