• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj idu ruke na borverk ili na home made mašinen line boring ?
Mogoi bi i ja koju milju zagrabit na tom pothvatu:icon_wink:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Kaj idu ruke na borverk ili na home made mašinen line boring ?
Mogoi bi i ja koju milju zagrabit na tom pothvatu:icon_wink:

Dodji, ti ces pomest garazu kad bude gotovo i dobit ces za pivo :p
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Jel , onda bi me se riješio da možeš u miru raditi preinake .

Sto se mene tice, ti mozes napraviti recenziju stroja i ukazat na sve nedostatke, uopce nema frke, dapace. Znas kako je s tekstovima, onaj tko pise ne vidi pravopisne pogreske
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
hahahahahah..da ukažem na nedostatke pa da završi moja pamet u tvojem bageru za đabe .
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
hahahahahah..da ukažem na nedostatke pa da završi moja pamet u tvojem bageru za đabe .

Hahahha, sve za pare, a? Ajde ukaži na neki, onako, gratis :p
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Bok, eto, da i ja malo ometam. Hoće li biti moguće skinuti pumpu i filter u slučaju neke iznenadne potrebe bez rezanja stroja. Nekako mi izgleda skučeno.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Bok, eto, da i ja malo ometam. Hoće li biti moguće skinuti pumpu i filter u slučaju neke iznenadne potrebe bez rezanja stroja. Nekako mi izgleda skučeno.

Da, bez problema. Pumpa ima dva nosaca; jedan na straznjem kraju koji ce se moci skinuti od ispod i jedan od strane kopcanja kardana do kojeg je lako doci. Filter se moze skinuti s gornje strane konstrukcije kroz rupu na koju dolazi povratni filter
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
312738l.jpg

Mene zanima hoće li ovdje bit još neko pojačanje oko zadnjeg dijela okretišta ?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Mene zanima hoće li ovdje bit još neko pojačanje oko zadnjeg dijela okretišta ?

To jos nije gotovo, ali ustvari neznam na koji dio tocno mislis....?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Mislim na zadnji okretni dio , vertikalna bolcna (duga) , gornja uška
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Mislim na zadnji okretni dio , vertikalna bolcna (duga) , gornja uška

Te ploce su umetnute jedna u drugu 5 cm, isto kao i vecina ovih tanjih ploca i debele su 25 mm pa imaju i naslon i deebeli var. Pojacat cu ih s trokutima u kutu s unutarnje strane, dakle izmedju okomite ploce i gornje i donje ploce na dijelu koji se okrece. Smatram da ce to biti i previse, ali kako se kaze, nek se nadje. Poslikat cu ti to detaljnije da vidis, samo ne mogu do sutra u jutro
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Krenuo sam sa sastavljanjem glavne ruke...pa evo postavljanja distanci i privarivanja ploča na mjesto:

14uuv14.jpg


o71535.jpg


30nhml3.jpg


2hocr35.jpg


5dwf2e.jpg


2qmdnxi.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
zjockoo

Ča reč nego da je gušt gledat,ovo sklapanje glavne ruke,kako se kaže od temelja do krova,......ni fabrika ti nije ravna.
Mada je i bena (korpa),ispala ko original,,,,,jer sam nešto slično ima,,ono če bit 85cm širine ako se ne varam ona šira...


Svaka časat ,,ovo je projekt vrijedan zlata:(nod):,a do kraja je još dosta kako se kaže,.ne sumnjam da neče bit još kojih slika....imaš sve potrebno za sklapat:(wasntme):
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Nemam jos sve dijelove, fale neke sitnice. Bez obzira na detaljno planiranje, nikad ne mozes bas sve predvidjeti. To je ipak prototip i neke sam stvari promijenio u hodu... Bit ce slika, bez brige. paa, i nije ostalo puno posla, sad sam na nekih 70 % izrade...No sve ovisi o slobodnom vremenu. Korpa je sirine 65 cm
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Malo isprobavanja (nemoš' vjerovat, al paše na mjesto! :) ) i nastavak izrade druge ruke...

ilvo9i.jpg


2uh1t9d.jpg


51dbly.jpg


xbgvww.jpg
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kolega ide to tebi lijepo,još malo dovršavanja,pa farbanje i bude bolje nego iz tvornice ,
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Paa, ima jos posla..detalji ce mi oduzeti dosta vremena...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh