• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ali ovo je namjenski za njegovoga rusa, tako da sve pase, a za ostatale serije uz male prepravke, znat ce on na karju koliko ce ga kostati proizvodnja unikata, a serijska proizvodnja bi bila daleko jeftinija, smo treba savu angazirati da uveze ruse.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
vidjet cemo kad ga pusti u pogon, mada puno znaci i budget, siguran sam da zjocko nema bas neogranicen budget na raspolaganju, a to se sigurno reflektuje i na kvalitet.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
E , trebače tu dorade i dorade , kao i na svakom protutipu

Moze na svaki traktor, samo mu treba konzola s kukama kao sto sam napravio. Uostalom, ista stvar je s prednjim utovarivacima. Krakovi, mehanizam i korpa su serijski, a konzole se rade za svaki traktor posebno. Ne brini puknuti, sve ce se rijesiti
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Zjocko imam jedan savjet....uvjerio sam se na svom skipu....na korpi nabrusi bokove da nisu ovako pod 90 stupnjeva puno lakše ide kroz zemlju dok se kopa i ne trga tako kod kopanja kanala i slično.........
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Hvala na savjetu. Namjeravam malo skinuti taj brid, ali ne na sasvim tanko jer iako je Hardox 500, brze ce se trosit. Debljina je 12 mm, skinut cu na cca 45 stupnjeva na debljinu 6 mm. Slicna kosina je i na bocnim zubima
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Još jedna sitnica na stražnju stranu korpe zavari neku kuku ili na onaj dio koji povezuje cilindar i korpu jer će ti puno puta trebati za sajlu zakvačit....
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Još par stvari vezanih za skicu ovu gdje se vidi cijeli kran......gornji bolcn na korpi spoji direktno na ove pikse na kraju krana nepotrebna ti je ova međuploća....dobit češ veću autonomiju za gibanje korpe....
druga stvar.....mislim da ti ovaj cilindar koji diže kran neće nikada moći prijeć kut od 90% u odnosu na vodoravnu liniju i doći u položaj kao na slici(nagnut prema kabini).....probaj to vidjet jer nebude ni ova visina dizanja ako je tako.........SAMO MOJE MIŠLJENJE malo skicu uspoređujem sa svojim skipom pa eto nemora bit da je tako....
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Još par stvari vezanih za skicu ovu gdje se vidi cijeli kran......gornji bolcn na korpi spoji direktno na ove pikse na kraju krana nepotrebna ti je ova međuploća....dobit češ veću autonomiju za gibanje korpe....
druga stvar.....mislim da ti ovaj cilindar koji diže kran neće nikada moći prijeć kut od 90% u odnosu na vodoravnu liniju i doći u položaj kao na slici(nagnut prema kabini).....probaj to vidjet jer nebude ni ova visina dizanja ako je tako.........SAMO MOJE MIŠLJENJE malo skicu uspoređujem sa svojim skipom pa eto nemora bit da je tako....

Drago mi je što netko pažljivo gleda o čemu se radi. Ako misliš na crvenu ploču sa slijedeće slike, to je brzo kopčanje i konstruirano je tako da se dobije maksimalni mogući hod korpe

ea12ev.jpg


Što se tiče podiznog cilindra, mislio sam i na to prilikom konstruiranja. Tvoja teorija o neprelasku preko okomice bi vrijedila kada bi kut na slici iznosio 0 tj. 180 stupnjeva. Kao što se vidi, kod maksimalne uvučenosti ostavio sam kut od 11 stupnjeva između osi tako da mora ići do kraja bez problema.

n3t0r9.jpg


Evo još dvije slike sa prve montaže postolja na konzolu na traktoru. Paše perfektno iako sam očekivao da će biti problema zbog toga što var može poteći ploče, no nije ih bilo.

2cqnv9c.jpg


312738l.jpg
 
Posljednje uređivanje:

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Zjockoo kad to bude gotovo bit češ glavni na cesti :icon_mrgreen:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=TD3yWN4AJx8[/YT]
Još jedno brzinsko pitanje. Koliko kg će rovokopač na kraju imati?
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sad kad si stavil nosivi dio na traktor vise belarus ne izgleda glomazno.
Al kad montiras sve dobit ces vecu vucnu silu za prednji utovarivac,a i nema da negdje zapadnes ,sad se bus sam izvlacil!:)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Čekaj tebi cilindar ide od ove gornje rupe na konzoli na ovu donju na kranu?

? Crvene linije su produzene radi oznacavanja kuta medju njima. Cilindar stoji normalno kao sto je jasno vidljivo na slikama
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Zjockoo kad to bude gotovo bit češ glavni na cesti :icon_mrgreen:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=TD3yWN4AJx8[/YT]
Još jedno brzinsko pitanje. Koliko kg će rovokopač na kraju imati?

Kako ovaj traktor ovako ubrzava?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
@Zjockoo:pa šta će to biti stalno na rusu? Nećeš koristit taj traktor za druge poslove??
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
@Zjockoo:pa šta će to biti stalno na rusu? Nećeš koristit taj traktor za druge poslove??

Nee, pa skida se sasvim lako. Pogledaj temu od pocetka pa ce ti biti jasnije. Skidanje i montiranje ce trajat svega par minuta. Spojis kardan, okacis stroj na kuke, dignes stabilizatore i stavis 2 klina s osiguracima i to je to
 

Najnoviji postovi

Na vrh