• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Dobro si to zamislil.
Kolko bu to sve zajedno imalo kila?

Nadam se da oko 1 tone...vagat ću dijelove baš da znam koliko mi je opterećenje. Mislim da će ga nositi bez problema jer je C.Pesci imao preko 1500 kg i bio je oko 80 cm dalje iza na polugama nego što će ovaj biti, pa zato vjerujem da bude ok...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako ga budes cesto imal gore i po cesti vozao pojest ce ti straznje gume,a nove su jako skupe.
Jesi stavil sve na papir kolko bu sve kostalo?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako ce ga vozat puno po cesti onda ce i radit s njim pa ce valjda nesto i zaradit nece radit za cavle lijepo ce to bit masivni al pravi stroj!!
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Ako ga budes cesto imal gore i po cesti vozao pojest ce ti straznje gume,a nove su jako skupe.
Jesi stavil sve na papir kolko bu sve kostalo?

Strojevi postoje da bi se koristili, jel? :) Onda ću kupit nove gume. Uostalom, takav stroj se i ne voza baš puno po cesti. Nisam, možda ću računat na kraju, možda neću uopće...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Strojevi postoje da bi se koristili, jel? :) Onda ću kupit nove gume. Uostalom, takav stroj se i ne voza baš puno po cesti. Nisam, možda ću računat na kraju, možda neću uopće...

Da imas pravo valda se nebi mucil i trosil novce a da sve doma stoji i trune.
Zato ak bu radil bude i zaradil nekaj.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Nastavak nosača...eto, stroj je počeo dobivati svoj oblik...

11jslzb.jpg


99idxz.jpg


aeb47s.jpg
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Nove slikice tvojih radova ćekamo napeto ko nekad Smogovce . :cool2:
Ako se ne varam ovaj dio će bit fiksno na traktoru , kolko imaš prostora za kopčanje kardana ?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Nove slikice tvojih radova ćekamo napeto ko nekad Smogovce . :cool2:
Ako se ne varam ovaj dio će bit fiksno na traktoru , kolko imaš prostora za kopčanje kardana ?

Klin s gornje strane ove konstrukcije će sjesti u uške na traktoru, u pravokutne rupe dolaze ploče za naslon, a u donje dolaze dva klina koja će ga držati prikopčanog. To se sve skida kod otkopčavanja. Kardan će biti dugačak cca 45 cm, a kopčat ću ga kroz kružne rupe koje se vide na konstrukciji
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svaka cast odradenn kak treba i mislim da je sve pogodeno kak treba.:icon_thumright:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Pročitao sam cijelu temu u cugu "od korica do korica"...
SVAKA ČAST!!! Za ovo treba puno: volje, znanja, alata, novaca i ko zna čega sve još... Koštaće vjerovatno koliko i fabrički da je kupljen samo što je ovaj prilagođen baš za taj traktor i rađen je po mjeri a to je već ogromna prednost u odnosu na neki fabrički.

Hoćeš li i ruke sam raditi ili ćeš možda uzeti gotove od nekog rovokopača i samo ih prilagoditi?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Pročitao sam cijelu temu u cugu "od korica do korica"...
SVAKA ČAST!!! Za ovo treba puno: volje, znanja, alata, novaca i ko zna čega sve još... Koštaće vjerovatno koliko i fabrički da je kupljen samo što je ovaj prilagođen baš za taj traktor i rađen je po mjeri a to je već ogromna prednost u odnosu na neki fabrički.

Hoćeš li i ruke sam raditi ili ćeš možda uzeti gotove od nekog rovokopača i samo ih prilagoditi?

Kostat ce mnogo manje od tvornickih, a bit ce jaci i sa boljim hidraulicnim sustavom nego sto se inace ugradjuju.. Sve cu raditi sam, nista ne prilagodjavam od starih dijelova. Najvise kosta slobodnog vremena, ali nema veze :-D
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Ovih dana radim završno dizajniranje dijelova pa kad to bude gotovo ostaje još "samo" sklopiti cijelu stvar... :)

2rps9c6.jpg
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,763
Nisam vidio sve šta si napravi ali večinu tvojih radova sam pratio i mogu ti reči samo svaka čast majstore:icon_pray::icon_pray:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Stvarno, svaka čast. Jednostavnije bi bilo kupiti gotovu stvar, ali nije ni približno zanimljivo kao ovo. Nemam riječi, majstor svog zanata.
 
Posljednje uređivanje:

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Stvarno, svaka čast. Jednostavnije bi bilo kupiti gotovu stvar, ali nije ni približno zanimljivo kao ovo. Nemam riječi, majstor svog zanata.

Da, samo je pitanje što se kod nas može kupit i po kojoj cijeni... HU 4 i HU 6 su zanemarivi, a sve ostalo je ili jako skupo ili jako staro...tako da..ovo je manje više jedino riješenje ako se radi nadogradnja na traktor
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Vidim tema miruje već nekoliko dana...
Radi li se išta, kako napreduju radovi?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Vidim tema miruje već nekoliko dana...
Radi li se išta, kako napreduju radovi?

Eto, nisam imao baš previše vremena ovih dana, ali evo što se radilo. Pošto su komadi stroja postali pre teški da bi ih se ručno okretalo i pomicalo izradio sam mini dizalicu koja mi olakšava taj posao. Primjetit ćete da fale prednji kotači, no to se nadam da ću ugradit sutra. Osim toga počeo sam praviti okretište za kopčanje ruke. taj dio i stabilizatore namjeravam riješiti sutra...ako ne bude nepredviđenih stvari... Pa..evo par slika

2s1x6rd.jpg


ioouo0.jpg


a09g88.jpg
[/
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
LJudi imam jedno pitanje , trebam naruciti pumpu sa njemackog ebay-a
ali samo pumpu bez multiplikatora, problem je sto neznam jesuli te pumpe desni ili lijevi smjer okretanja, ako neko zna neka kaze
 
Na vrh