• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
aha, opcenito, jel se moze po cilindrima vari, bez nezeljenih posljedica?
Jel dosta odvuc klip u jednu stranu ili treba rastavlajt cilindar?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Hahahaha joekiki, e to još nisam čuo; jel hoćeš komad kose pa da probaš? :)

Zivisic - nije problem variti po njemu, samo ne blizu manžeta i o-ringova. Izvukao sam ga van i zaštitio kromirani dio originalnom plastičnom oblogom pa zatim zavario. Što se tiče varenja na dnu; donja ploča je debela cca 35 mm, glava cilindra je bila na skroz drugom kraju, ulja u njemu nema ni kapi pa nije bilo nikakve opasnosti
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Prelistao sam cijelu temu i sve je odlično urađeno nemam prigovora , zapazio sam jednu sitnicu kod stabilizatora da su pod 90 na odnosu traktora jel nije bilo mjesta da povećaš kut da budu malo prema nazad?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Bilo je mjesta, al nisam ih htio stavljati u koso. Najviše zbog toga da ne smetaju korpi kada se kopa bočno
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Ugradnja vodilica i cijevi...

10wpnqx.jpg


35l7zoz.jpg
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Tokarski stroj C0636A×1000

tehnički podaci
promjer iznad postelje 360mm
promjer iznad poprečnog suporta 224mm
promjeru prostoru mosta 502mm
raspon šiljaka 1000mm
radna širina mosta 125mm
širina postelje 187mm

konus vretena D1-4
provrt glavnog vretena 38mm
konus provrta glavnog vretena MK5
raspon izmjena brzine vretena 8 koraka / 70-2000 okr/min

posmaci i navoji
max.posmak križnog (malog) suporta 95mm
max.posmak poprečnog suporta 70mm
max.presjek prihvata alata 16x16mm
korak navojnog vretena 3mm
raspon uzdužnog posmaka 0,052~1,392 mm/rev
raspon poprečnog posmaka 0,014~0,38 mm/rev
raspon metričkog navoja 0,4~7mm
raspon inčnih navoja 4~56 z/1“

konjić
promjer pinole 32mm
hod pinole 100mm
konus pinole MK3

snaga motora 1,5 kW

dimenzije dxšxv 1820xx680x1320mm
dimenzije pakiranja dxšxv 1930x760x1590mm
netto/ bruto težina 610kg/710kg
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Kolko ti tokari u konus? U bivšoj firmi nakon dva mjeseca rada u dvije smjene je počeo tokariti konus dve desete na 300 mm dužine.... Staze mekane, mesingane kajle odozdola na pritegu suporta ko od sira i podere se toliko staza na mjestima čestih pomicanja da ako ju tu dobiješ pritegnutu onda nemožeš pomaknuti suport na nepotrošeni dio....a opet nemožeš ravnati staze svakih par mejseci.... to je bila prva serija što je Metal kovis dovukao tih alfi... Imaš ti takvih problema? Nakon toga gazda se vratio dobroj staroj Prvomajskoj i TNP-u...

Btw, kako napreduje rovokopač?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Za sad stvarno nemam prigovora, tocan je, a mjerili smo ga vise puta. Kolko cu ga ja koristit, skroz je ok. Radim sve s njim, od klasicnog tokarenja do izrade navoja.
Paa, ide polako. Jos par sitnica pa ce i banana kran ici na bojanje. Problem je slobodno vrijeme, nista drugo
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
Svaka čast na uloženom vremenu, trudu i radu, čestitam! Puno sreće s strojem u radu!
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Hvala, nadam se da ću ga uskoro završiti i sastaviti. Nema više puno posla, al stalno mi druge obaveze uzimaju svo slobodno vrijeme...počelo mi je to malo i smetat...al eto...što ću
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ja sam danas svoj prodao, avantura sa rovokopacem zavrsena, jedno iskustvo vise, nema negativnih posljedica, nesto se radilo, a nesto i zaradilo,
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hvala, nadam se da ću ga uskoro završiti i sastaviti. Nema više puno posla, al stalno mi druge obaveze uzimaju svo slobodno vrijeme...počelo mi je to malo i smetat...al eto...što ću

Moraš se onda primit samo bravarije, a sve ostalo pustit po strani, da vidiš posla:smile:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Dok imam vremena onda se to i vidi, al eto...danas i sutra namjeravam radit samo to cijelo popodne pa cemo vidjet dokud cu stici
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
slažem se sa kolegom ŠANANA, primite se bravarije, očito po ovom primjeru ide vam to bolje od firme jcb i sličnih. mislim da original nije ovak precizno i kvalitetno izrađen i obrađen. Nestrpljivo čekam nove slike :D
Lijep pozdrav!
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Mislim da usporedba s JCB-om nema smisla, oni imaju tehnologiju kakvu ja mogu samo sanjati i naravno da imaju i kvalitetu i preciznost na visokom nivou. Ja sam zadovoljan s ovim sto sad imam...kada bude mogucnosti za nabavu bolje opreme, nabavit cu. Za sad nemam sredstava za bolje
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ma pusti zjocko nek te ljudi hvale .
Godi egu ali i đepu .
Ovaj stroj će biti puno bolji od JCB ..-ali za prodaju na kile
 

Najnoviji postovi

Na vrh