• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ove žičane su zakon za skidanje farbe,hrđe i čiščenje varova od šljake.Ne valja samo akupunktura kod rada sa njima i obavezno treba imat naočale.Meni su se bolje (duže traju) pokazale ove u konus.Ploče sa lističima šmirgla su dobre za završnu obradu prije farbanja da se zglade rubovi i oštrice.Loša strana je cena jer šajbe prebrzo nestane pa makar bila za rosfraj.:icon_wink:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Koristim ove isprepletene cetke, s njih ne lete komadici i puno bolje skidaju hrdju. Puknuti, cilindri su od JCB-a i imaju ugradjene opruge i one gusnate komade s rupicama pa nije trebalo nista dodavati
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Rjetko farbam ali sad nešto opet zezam u zadnje vrjeme i te sa lamelama mi ostale od kozna kad a vidio sam da su sad skupe ko dragi kamen.
Za ovo sam čuo da je dosta opasno
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
To su rupice za natpise posto nece biti naljepnice nego plazmom izrezani natpisi iz lima 6 mm
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
žičana četka je smrt za brusilicu ...brr...

Meni je na maloj brusilici puklo kućište reduktora od vibracija žičane četke. Poslije sam još kupio 2-3 i stavio na drugu brusilicu ali tresu nenormalno. Imate kakav prijedlog?

A tebi, genije, ne mogu postaviti stručno pitanje (nestručno neću), neku zamjerku, već ti se mogu samo diviti (malo ih je kojim se ja divim). Samo naprijed, hrabro.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ako sam dobro pročitao te žičane četke su za velike brusilice jer imaju manji broj obrtaja. Piše na četki koliko obrtaja max podnosi
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Ja koristim brusilicu sa promenljivim obrtaja(polirka)
18962877.jpg

i ovakva cetka, kako se tupi jedna strana druga se ostri, okrenem je i dere opet kao nova tako ide mnogo mnogo brze nego ova konusna, kod brusenje farbe ova konusna samo razmazuje
ovu haubu sam izbrusio za saat, saat i po http://www.mojalbum.com/stefanmkd/tomo-vinkovic-farbanje/foto/19027768
 
Posljednje uređivanje:

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Konusna isprepletena mi se najbolje pokazala, zato sto odlicno skida sve i s nje ne lete iglice
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Ako sam dobro pročitao te žičane četke su za velike brusilice jer imaju manji broj obrtaja. Piše na četki koliko obrtaja max podnosi

imaš četke i za više okretaje,samo te koštaju...
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ovakve mesingane četke i još na polirki od te kombinacije je vrlo malo učinka.Za hrđu i farbu dobro skinut mora bit čelična četka od 0,5mm žice i flex na 11000 okretaja.Četke su predvidjene da se vrte od 8500 do 12500 okretaja,razlika u okretajima zavisi od promjera četke i debljine žice od koje je uradjena.Ja obično kupim od deblje žice zbog večeg učinka,ove mesingane mi ne odrade poso kak treba.A što se tiče flexa,kod kineza reduktor krepa prvi dan rada sa četkom.:icon_rofl:
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
I ja iman isto takvu konusnu četku za malu brusilicu, isto je upletena i super stvar je jer ne lete žice i puno više traje
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Šteta u ovoj temi pričai o četkama, ja jedva čekam da vidim sklopljeni stroj :cool2:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
A taman sam pomislio da će se zvati zjocKOPAC:biggrin:
 

Najnoviji postovi

Na vrh