• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Napravio sam je tako da je zadnji kraj uzi od prednjeg da bi materijal sto lakse ispao van. Poslikat cu sutra pa stavim slike.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Evo jedan zgodan primjer kod kombinirke Volvo BL71; obrati pažnju na položaj poluga na korpi. Kladim se da nemaju kut veći od 15 stupnjeva, dakle jako blizu mojima. Mislim da neće biti problema. Na drugoj slici je pogled na korpu s prednje strane i očito suženje stražnjeg dijela koje će spriječiti zadržavanje materijala u unutrašnjosti

29o0uc9.jpg


2llgku8.jpg
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Sa kobaltnim svrdlima...mala brzina, mali pritisak i hlađenje
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
neće biti problema s ovim bolcnima jer korpa daje tojest težina korpe pomaže da se poluga ne zaglavi ..ali kad budeš naslonio max. otvorenu korpu to bude preskočilo garant .

vaš velečasni
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dovoljno je napisati, Konusna korpa :)

Čekam slike gotovog projekta!
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
kut je tu negdje al sigurno veći od 15 stupnjeva ali ovdje nema veze jer se korpa skoro naslonila na onaj do škara šta ide s krana tako da će to poslužit kao graničnik poslije....nakon mnogo rs


u tvom slučaju možda malo smanjit hod korpi kod otvaranja i to je to....
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
znaci puno hod korpe, to je najvaznija stvar na begeru.
Mislim da ovde treba granicnik, granicnici postoje na gaberima skoro u svim lomnim tockama.
Hod korpe je super.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
S obzirom na mnoge komentare i savjete promjenit ću poluge za pomicanje korpe tako da se dobije veće otvaranje korpe i manji kut zatvaranja jer u sadašnjoj konfiguraciji se zubi korpe naslone preko nulte točke hidrauličnog prsta tj.smetaju. Zbog toga sam odlučio pomaknuti hvatište prijenosne poluge u točku gdje se kopča cilindar da dobijem adekvatniji hod. Nitko nezna sve, pa tako ni ja, ali inače, smatram da poluga ni pod kojim opterećenjem nebi preskočila nultu točku i otišla prema kranu.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Danas sam dovršavao varenje na korpama. Manja je završena, a na većoj treba još 15 min varenja i može na pripremu za bojanje

2czstxh.jpg


10xzxhi.jpg


t5rst1.jpg
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Svaka čast ovo izgleda odlično... Vidi se da je uloženo puno truda.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Manja je mogla biti malo većeg radijusa od ove veće
Razlog ? Pa jednostavno više zemlje u nju stane
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Znam Savo, al nisam htio zbog sabijanja zemlje. Namjeravam ma manjoj sa stražnje strane izbušiti nekoliko rupa da materijal lakše ispadne, a ako neće nikako ići onda ću dodati čistač
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ali kada je većeg radijusa zemlja se manje i sabija pa samim time lakše i ispada
Rupe mogu pomoći samo ako ''vakumira'' , to znači potpuno mokra zemlja
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Nadam se da ce biti dobro, no najbolje ce se pokazati u praksi
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
u međimurju nema ilovače ..pa da moraš štemati iz žlice ..samo pjesak ili šljunak na dubini ..

vaš velečasni
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Ahm, osim kaj ja nisam iz Medimurja. Ima kod nas i masne zemlje isto kao i laganije
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
dosta je to što je zadnja strana uža ...tako i ja imam na skipu i nema većih problema
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
kolega jedno pitanje,koliko imaš godina,,jer sam kolegi pokazivao šta si napravio a on veli da to nije mogao napraviti netko mlad i bez iskustva, a ja opet tvrdim drugačije,,netvrdim da nemaš iskustva al da si mlad to tvrdim..
 

Najnoviji postovi

Na vrh