• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Zašto "Prototype", znači li to da će biti još koji "zjocKOPAČ"?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Jesi li radio kakav račun, znali se koliko je ovaj koštao?
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
sad mi je jasno čemu one rupice sa strane koje su se vidilie nakon farbanja temeljnom :icon_thumright:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Da, nije problem to izvesti, a mislim da ce mi ustedjeti mnogo vremena i zivaca
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Šteta kaj se nijansa boje gubi od slikanja do monitora pa se nemože ocjeniti kakva je.
Jedva čekam da bude skompletiran i poslikan.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Crvena L432. Primjetil sam da se malo gubi, to je zato jer sam slikal s mobitelom. Kada bude kompletan slikat cu s foticem
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Nastavak...dovršavanje mehanizma korpe i provjera geometrije kretanja...

vdlgs9.jpg


33bli0p.jpg


v8mo1w.jpg


2cp8h39.jpg


111icrp.jpg
 
I

istrian

Guest
švaka čast.. uskoro par moih slika.. kupo sam scaeffa isti kao od powershifta i bit će puno posla oko njega

mat ćeš isti siste kao na bageru... kombinirka ima seriski spojen razvodnik od zadnje grane samo je malo bolje podešn niš drugo!!!.. kad se daju dvije komande grana uspori zbog brelivanja ulja u onaj cilindar di mu je lakše!.. zato ovo riješe je supre jer na tom principu rade veliki bageri.. stroj san 4 godine i kao mehaničar sam radio ..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
moja primjedba...
prva slika..... u ovom položaju u radu bit će mala snaga za zatvaranje korpe,,, i još kad bolcni dobiju malo lufta mogli bi nastat problemi da kadsa pritisneš korpu u zemlju da ju nebudeš mogao zatvorit jer vidi se da se ova tri bolcna (gornji, i desna dva) skoro u pravcu (moglo bi se dogodit da ti se prilikom pritiskanja otvorene korpe u zemlju prebaci središnji bolcn prema kranu i nećeš moći zatvorit korpu,,,može samo doći do loma)
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Neće , u tom položaji i ne treba najveća sila
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
E, to sam čekao. :) 1. Bolcni nisu u ravnini, imaju kut 13 stupnjeva, što znači da je srednji bolcn izvan centra za 5 cm, pa se to što kaže kolega 2301986 ne može nikako dogoditi. Što se tiče dobivanja lufta; neće ga biti jer nećemo dozvoliti da do njega dođe. Ako se teoretski i potroše sve 3 pikse (a vjeruj mi da neće), to je tek 15 mm razlike, dakle, nema frke, ali cijenim to što netko gleda i pažljivo analizira slike :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ovo ''ispravljanje'' makaza je dobro zbog istresanja neposlušnog materijala iz korpe
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Na uskoj korpi (35 cm) ću izbušiti rupe na stražnjoj strani da bi istresanje bilo što lakše, a na širokoj ne treba
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Kolko su ti pikse debele? ...al se i bolcni habaju....i da, habanje 5 piksi (ako je piksa i u kranu) plus ležaji (oba) na cilindru ...utječe da do ovoga što sam spomenuo može doći, s tim da središnja ima dupli utjecaj.... sve mi je to nekako na granici.... ja bi to pokušao malo izmjeniti ili ubaciti kakav graničnik, ali vidim da imaš s.e proračunato tako da..... sve pohvale na rad
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Neznam koliko rupe pomažu ali znam da oblik kašike dosta znači na tim uskim kašikama
Ja muku mučim sa kašikom od 25cm , ona od 40 daleko lakše se čisti dok sa onom od 60cm skoro da i nemam problema pri istresanju
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Jel ti kašika uža ili jednako široka ili šira kao na noževima bočnim?
 

Najnoviji postovi

Na vrh