• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa znam da je makismalno opterećenje kada je ulje hladno i odrade oba ventila u isto vrijeme , to sam te i pitao
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
svaka čast na radu i trudu....ja iskreno mislim da nebi tom traktoru pumpe trebale stvarat neki pretjerani otpor/napor. ipak to nije mali 533 koji zamrči pod gramip HU4 :icon_eyes:
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
Savoris, motor osjeti opterećenje al nije ništa spektakularno. Mislim da će sve biti ok u radu. Ionako ne može biti većeg opterećenja nego što to sigurnosni dopušta, pa znači ako "na prazno" dobro radi nema razloga da kod kopanja gnjavi.

Povećanje protoka rezultira povećanjem brzine rada, a povećanje tlaka u sustavu rezultira sa većim silama na cilindrima. neće biti problema ako staviš veće, samo će na istom gasu biti brža reakcija stroja.

to me i zanimalo rad na nizim obrtajima je niza potrosnja a motor je dosta jak to se ne brinem
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nema govora o manjim okretajima i manjoj potrošnji. 40kW za pogon pumpi zahtjeva ozbiljan pogon, ako se iste pumpe adekvatno opterete.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Napiso si da je sve proracunato i to se vidi vjerujem da bi večina nas to sklopila nabrzinu i isla probat prije i farbanja i bilo čega

a ako je cjena stroja niža od hu 4 ili 6 onda je itekako isplativ bezobzira na tvoj rad
dali ces raditi i korpu za gnoj kao na hu 4..
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Neću raditi korpu jer mi ne treba, nemam što tovariti s korpom za gnoj...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Hm, 2X105l,
šumarske dizalice idu na oko 2x70 l/min i tada lete..

I mene zanima kako se ponaša motora kad oba sigurnjaka otvore? Na koliko bara su podešeni?

Inače skidam kapu za poso..
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Na 180 bara. Evo bas sam danas isprobavao. Na ler gasu ga mogu ugasiti s ukljucena oba sigurnosna, a na 1000 okretaja motora (ili vise) progura sve. Sto se tice brzine rada ide odlicno. :)
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
zjockoo kada planiraš skompletirati stroj do kraja,,i mogu li slike ubrzo...da budem iskren i neki video u radu bi bio dobrodošao..
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Iiiiii...evo njega u blatu :)

Neke sitnice treba još srediti, sve ostalo radi perfektno...i treba se priviknuti na komande

2ywd9h5.jpg
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
nema riječi,jednostavno nema riječi svaka čast,,,,,,,,,,,,,,,pretpostavljam da ti je ono crijevo od stabilizatora malo kratko pa više nemožeš spustit ili se varam..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Koliko vidim visina podizanja grane sa sklopljenom granom je prilično mala
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Čestitam na stroju i svaka ti čast jer stroj izgleda savršeno!!!
Kolko dugo si ga radil?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Ide jos gore nekih 25 cm. Stavio sam duzu zbog veceg dometa i dubljeg kopanja
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
majstore kapa do poda, sta drugo reci :icon_pray:
odlicno izgleda a vjerujem da jednako tako i radi.. svaka cast :icon_thumright:
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
super izgleda stroj!
Bas mi je drago da si ga zavrsio.
Vjerujem da si prezadovoljan kako se na kopanju prenosi masa traktora (zbog tvrde veze).
Kako ti se svidja kako se nosi?
Koliko je ukupno ulja u njemu?
hidraol 46?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Hvala. Puno je veca stabilnost nego sto je bila kod Pescija. Ne ljulja se bocno i nema straha da ce se preokrenuti. Ima 100 litara hidraola 46
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Nekako ti traktor izgleda starinski pored bagera:)
...jel mozda vrijeme za preradu...hehe
 

Najnoviji postovi

Na vrh