• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Sorry. Sto se tice nabave plocevina i rezanja toti moze napraviti svaka firma koja ima cnc plazmu, a cijena usluge ovisi o tome kako se dogovoris
Cca 450 kn/h
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
A koliko stignu izrezat za sat mislim da je u bj 10 kn/kg ploča + toliko rezanje
a koliko je pločevina po kg
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Cijena materijala ovisi o kvaliteti, a rezanje ovisi o operateru na plazmi i o tome da li sam crtas dijelove ili oni
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Kod mene u firmi laserski rezać i majstor dobre volje al na svakom čošku kamere,al kaj stane u službenog kedija to ide van baz ikakvog pitanja,samo mora šef bit dobre volje da to prepelja van:(mm):
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Ovo sa picem mi se svidja
na jednom mjestu su mi rezali ukrute ali samo je amaro dolazio u obzir
nekad je sve islo za konjak
 

Oskarr

Član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
67
Sorry. Sto se tice nabave plocevina i rezanja toti moze napraviti svaka firma koja ima cnc plazmu, a cijena usluge ovisi o tome kako se dogovoris
Cca 450 kn/h
Hvala ti na odgovorima,još jednom pohvale za tvoj trud,ovo si iskombinirao bolje
nego u u tvornici,

a kod mene nema u blizi nema nikog ko bi se time bavio a i pločevine nema prije
Zagreba,tako da se za materijal moram snalazit šta imam i fleksa u ruke i deri,
hahahaha

Danas sam mislio isprobat plug i sad me opet snijeg zajebo,:fiery:
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Otkup sirovina kovina u Velikom trgovištu kaj se tiće starog željeza,da se ponekad nač svašta. A u Kumrovcu imaš prodaju i usluge rezanja novog matrijala
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Pokazao sam starom slike koji radi svaki dan sa željezom u HŠ i kaže da je odlično napravljeno,samo kaže da materijal i struja dođe blizo cjenovno novom rovokopaču,a ja mu kažem da je ovaj bolji od tvorničkog :icon_mrgreen:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Nema ovakvog za kupiti, a i iskreno, ne dođe ni blizu tvorničkima. HU4 i HU 6 i sl nisu uopće usporedivi, a što drugo i ima kod nas. Najbliži je Mikrus 17 od Warfame, no oni su u Poljskoj, kod nas ih nema.
 

Oskarr

Član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
67
Otkup sirovina kovina u Velikom trgovištu kaj se tiće starog željeza,da se ponekad nač svašta. A u Kumrovcu imaš prodaju i usluge rezanja novog matrijala

Hvala,znam za Trgovišće,nađe se tamo svašta,hahahaha
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Kaljenje jednog od klinova i montaža druge ruke...

s1lzl3.jpg


2m2jfxw.jpg


2dl9j6d.jpg
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
koji je princip kaljenja jel to zagrijavanje do odredene temperature i naglo hladenje i do kolko stupnjeva mora doci da se moze kalit
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
koliko ti prema projektu prvi cilindar otklanja od vertikale, prema kabini?
Odlicno ti izgleda stroj! maksimalno
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Stavim ga u peć na sat i pol i nakon toga izvadim, malo ostavim na zraku i ugasim u kanti od cca 50 litara vode. To je amaterski, ali vidljivo mijenja svojstva i površinsku čvrstoću. Materijal je Č1531 ili CK45

Zivisic, ne kužim, jel pitaš kolika je udaljenost od kabine do cilindra ili koliki mu je kut? Stoji potpuno okomito s obzirom na tlo
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
e to, ajmo rec okomito na tlo...
...mislim da si izvukao maksimum, ma razmisljam da bi bilo teziste jos blize traktoru, a dobro je to i kod utovara da se grana moze bacit natrag dosta...
Jos me samo zanima kako si pogodio hidrauliku ostalo je sve 5!

Probaj na nekom uzorku, nakon peci kratko u vodu, samo spustit i izvadit, pa na zraku dok ne izjednaci boju i onda u vodu do kraja.
Tako se kale alati za obradu kamena, budu dosta tvrdi povrsinski i cvrsti u srzi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maku

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
40
Jel može kakav video da vidimo kako radi i brzine kretanja!!Što točno dobiješ kaljenjem klinova, čvrstoću na habanje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh