• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Za sastavljanje nešto ovakvoga potrebno je puno znanja i volje, svaka čast!
Kapa do poda..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja znam da bi vi voljeli pročitati komentar od velečasnog , ali ništa od toga ..nitko ne voli istinu


vaš pop
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Znaš nije mi dugo trebalo da ovo shvatim kao uvredu na osobnoj razini ..
No onda sam otvorio vikipediju pa piše ovako za te tvoje ciniste (ili kako već).
od više obrazloženja piše ovako :
gruba otvorenost
to je vrlo blizu mog gornjeg posta


A i sam znaš da svaki protutip(sam si ga tako nazvao) čekaju detaljne promjene , inače posao nije dovršen

vaš velečasni
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Bilo bi dobro ako se možete držati teme , rasprave oko pojmova sa vikipedije slobodno vodite negdje u svaštari ili na PP ako želite
Ne ''prljajte'' ovu temu sa nekim proročanstvima , ako imate konkretne postove sa idejama,poboljšanjima,nedostatcima .............. , slobodno se raspišite argumentima a ne nekim nagađanjima ko će koga da nadmudri
Neki se ponašaju kao mala djeca
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
:) :) potpuno se slažem Savoris. Svatko nek pokaže što bi on drugačije, zašto ovako nije dobro i nek sam to izvede na praktičnoj razini pa ćemo diskutirati. Svaka kritika je dobrodošla
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
taj cinizam mi više vuče na ljubomoru, al ne mora biti, ne poznajem čovjeka.

inače zjocko, još jednom svaka pohvala, mislim da smo iz iste županije, kad kreneš uslužno raditi, javi, vjerujem da si jeftiniji od našeg općinskog komunalnog stroja, a treba mi neke kanale očistiti i panjeve povaditi :drink:

p.s. wikipedia rijetko gdje prolazi kao relevantan izvor literature, bez zamjere, samo velim... :(whew):
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Zjocko daj molim te malo se osvrni na ove stvari, zanima me sta kazes.
U projektiranju jesi li razmisljao o poziciji 1. cilindra na nacin da je postavljen ispod grane i o poziciji skretnih cilindra.
Kod tih rijesenja ima razlicitih pristupa kod kombinirki i mini bagera.
Problem gornje montaze 1. cilindra je otklon od vertikale.
To je dosta velik problem koji pruno kvari teziste stroja, utovarnu moc i utovarni komfor.
Problem donje montaze je dubina kopanja, izlozenost ostecenju i nesto manja kompaktnost kod transporta.
U pravilu skretni cilindri idu dolje kad je 1. cilindar gore i tako obratno, kako bi se sto vise iskoritila pozicija glede dobavnog kuta.
Jesi tu sta kombinirao opcije?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Razmisljao sam o tom rijesenju, ali ima previse nedostataka. Velika sansa da se osteti cilindar bilo korpom bilo udarcem o tlo ili eventualne prepreke kod kopanja. Zakretni cilindri ispod sasije stvarali bi istu opasnost i ujedno smanjivali klirens pa bi sve morao dici vise a time bi se teziste stroja nalazilo na znatno vecoj visini nego sada. Stavljanjem podiznog cilindra s donje strane morao bih potpuno obratno napraviti prihvat za kran sto bi znacilo da bi bio siri. Zbog toga bi bilo potrebno puno vise mjesta za rotaciju sto opet znaci da bi tocka rotacije morala biti jos 20 cm dalje od traktora pa bi ga bilo teze nositi. Ne brini ulozio sam jako puno vremena u razradu detalja jer se ovakvo nesto ne radi na pameet
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Pa nije zjocko napravio taj stroj da nama ispunjava zelje, pogotovo neke djecje i da moram reci nebuloze. Zjocko odlicno napravljen stroj
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako je ispunio tvoju zašto ne bi moju?..pa da i ja mogu reči odlično napravljen stroj
Lako je rovat po vlažnoj međimurskoj zemlji
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Moju nije sigurno, ja ga necu traziti nista, a ti tim nacinom podcjenjujes covjeka. Napravi ti takav pa da vidimo koliko ce tvoj rovati
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Da ga je napravio i iz drva, kao nekad na tehničkom u osnovnoj školi iz šperploče da kopa po pijesku, svaka čast Meštru. Ne majstoru, svi smo mi ovakvi i onakvi majstori, Zjocko ti si Meštar i skidam Ti kapu na ovom tvojem Stroju.
 

DirtyHarry

Član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
44
Evo zjockoo na ovom linku što je puknuti postavio tj na toj slici kombinirka jcb 3cx ima slične stabilizatore kao ti dobro njene su malo koso prema nazad ali slične. Inace mislio sam da sve jcb kombinirke imaju stabilizatore one na izvlačenje....
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
pretpostavljam da je taj za američko tržište,oni imaju takve stabilizatore
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Hvala. Jcb ima obje opcije srabilizatora samo sto kod nas bas i nisu zastupljeni
 

Najnoviji postovi

Na vrh