• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
da ne bi sav cinizam završio na mojoj strani očekujem ovakvu sliku u narednih par dana

Nemoj nam izazivati zjocka. Napraviče i JCB i Forda. Napravičeš njemu posla a nama zadovoljstvo
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Bit će i video kada bude vremena za to. Trenutno Ništa ne stignem kopati zbog previše drugih obaveza. Evo još tri slike ciklusa kopanja tek da se dobije dojam

2ms12t3.jpg


2wgrkpc.jpg


xomhw7.jpg
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Svaka čast majstore... neka te ne zabrinjavaju tuđe kritike, jer kada nešto napraviš sam na to si ponosan ma kakvo to bilo.. to ti kažem iz iskustva i poznat mi je taj osjećaj....
A za kopača skidam kapu jer ti si to napravio bolje nego sta neki i sanjaju!!! :drink:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Nisam. Produzit cu ovaj dio na cilindru do blok ventila. Dobit cu isti efekt, a kostat ce samo malo vremena da se izrade produzetci
 

ljubomir

Novi član
Tu od
20 Ožu 2014
Poruka
29
svaka čast majstore,za takvo šta treba imati živaca i vremena.samostalno i ja nešto radim al to tako dobro kao tvoje neće izgledat.klanjam ti se!
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Koliko dize uvis, nesto to nisko u odnosu na prikolicu, vidim cilindri uvuceni maks.? A u dubinu ide bas bas kako vidim i ima jos fore.. Svaka cast na izradi divljenje veliko, sve sam pratio od pocetka, odlicno uradjeno..
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Stroj za +5. Da nisam pratio od pocetka nebi me niko uvjerio da nije tvornicki.
Kad kreces u izradu pikhamera? Vidim da ima izvod.:icon_super:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako se ne varam uljna pumpa u njemu tera ekscentar koji pogoni pik.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
nisam siguran da tako radi.
Mislim da je u pitanju cilindar i klip.
U cilindru su preljevni kanali koji nakon nekog hoda oduse tlak.
Na vrhu cilindra i klipa je zracni kompezator napunjen na oko 30bara dusika.
Znaci kad bager stisne cekicom na podlogu, stalaci ulje u gornjem djelu cilindra (koje nema gdje izaci) i stlaci kompezator.
Kada stisne komandu pusti ulje, ulje tucka, kada razbije, kompezator izleti.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Negooo, evo uhvatio sam nešto slobodnog vremena, pa evo slika.
Bit će i video kad rođo donese snimljeni materijal

117sok5.jpg


2d0amo6.jpg


n43g7.jpg


4ky9ap.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Samo obratitie pažnju na kvalitetu zemlje , škripal bi on u ilovači ..možda bi i iskrovije letelo iz kamenja ..

Jesi postavio šok ventil na prst?

vaš velečasni
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Nebi on ništa škripal, ima snage ko u priči.
Nisam, nije potreban
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Jako dobri. Brz je...cak i prebrz. Kad se jos malo priviknem na upravljanje moci cu jos glatkije tovariti. Snage ne nedostaje, manometar ne prelazi 130 bara pritiska sto znaci da se stroj ne muci. Sigurnosni ventili podeseni su na 180 bara, vise ni ne treba. Domet ruke se moze jako dobro iskoristiti pa ima jako malo selidbe sa njim jer s jednog mjesta mozes puno iskopat... sve u svemu jako sam zadovoljan. Jedino sto je korpa mogla biti jos.veca jer se stroj ocito.igra s ovom...mozda napravim neku planirku veceg kapaciteta za ovakve vece iskope
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
brzina rada je super, nije to prebrzo, samo jos treninga...kod rotacije probavaj se odmah 1. i 2. cilindrom namjestat na poziciju.
U ovom materijalu mozes ici na kasiku x2 volumena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh