• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Evo jedan dobar primjer zašto je hidro prst odličan dodatak svakom bageru. Sa običnom korpom nema nikakve šanse da se natovari ovo smeće, a sa hidro prstom sam natovario sve do zadnjeg komadića :)

300zl9y.jpg


a43gh1.jpg


33uq5gk.jpg
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kako rus podnosi snagu rovokopaca, znam da si konstrukcijiski to rijesio sa stopama, potavljajui ih vise nazad, kako ga nosi,
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Nosi ga bez problema. Puno sam radio s njim i sve je ok, jako sam zadovoljan
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
343
Samo se trudim olaksati svakodnevne poslove
Svaka vam čast za rovokopač.

Nego, pitam da li se sa tim istim rovokopačem može tovariti stajsko đubre ili drva iz šume na traktorsku prikolicu?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Hvala.

Naravno, zašto ne. Tovario sam dosta gnoj s njim, korpa je široka 80 cm i grabi bez problema. Još i ljepše se počisti jama nego sa vilama jer ništa ne propada kao kroz vile,

Što se tiče drva, napravi se grajfer, rovokopač ima dodatne slobodne izlaze za kontrolu grajfera i rotatora.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
A sa onim prstom pretpostavljam da možeš očistiti i zadnje gov*o u jami?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Opet utovar nekog smeca... tu se odmah lijepo vidi visina koju rk moze doseci.

zmjorq.jpg
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Kako reguliras silu guranja korpe na prst, propusni ventil ili osjecaj na komandi
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Nisam mjerio koliko max dize al za sad je digao sve sto je trebalo.
Po osjecaju iako bi bilo bolje s ventilom
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kako se traktor ponaša sa time u transportu pogotovo na uzbrdici?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Dobro se ponasa. Dok sam isao u vinograd samo sam prednjim utovarivacem zagrabio punu korpu zemlje za svaki slucaj. Njemu treba traktor od 5 tona
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To je nešto slično kao sa skipovim kombinirkama, one su imale iza glomaznu konzolu i granu daleko.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Skip je znatno manji od ovoga. Nije nista problem, a kod jace uzbrdice djeluju malo drugacije sile pa bolje da ima kontra uteg nego da nema
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
2vwihw0.jpg


Evo jedna zanimljivost. Na sajmu u Gudovcu je bio jedan od ovih strojeva, mislim da vjerojatno najmanji....pa evo prospekta s cijenama. Mnogo vas je govorilo da puno trazim za rk 525 dok se prodavao....pa eto sad si pogledajte. Najveci model u ovoj ponudi je upola manji od rk 525, ima jednu pumpu, monoblok razvodnik na 40 l/min, tri puta slabiji stroj s daleko manjom korpom (koja nije ukljucena u cijenu) i kosta 71 000 kn...pa nek mi jos netko kaze da je ono bila velika cijena za rk 525...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Da li to znači da si ga prodao? (bila)

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh