• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Poravnanje uški i završno varenje

16k5krl.jpg


2wdo976.jpg
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Evo konačno duboko kopanje; postavljanje cijevi za odvodnju oborinskih voda. Dubina jame 4 m

25035sz.jpg


2nuowfn.jpg


2mg4avq.jpg


14jpx1c.jpg
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Naravno; više kopaš bolje naučiš. Više ni ne razmišljam o komandama, navikao sam na njih pa to ide dosta fluidno
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
a ovisi za šta ti treba ovaj po slikama mali neki i vidim da ima 350kg taj je najbolji za okapanje po vrtu:icon_razz:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Neznam ako je to dovoljno jako za kopanje rupa oko 1m³ na krškom terenu:fiery:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Malo teškog posla... Čupanje betonskih temelja i ploče, no ide to ko od šale. Na kraju sam još sve kliještima (korpa + hidro-prst) zdrobio i zakopao na licu mjesta.

25ewvh2.jpg


hx26mt.jpg


azewj.jpg


Nakon toga iskop kanala uskom korpom. E ta ide u teren ko da je voda :)

efpjz4.jpg
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
:(rofl):Svaka cast skidam kapu do poda kad covjek napravi po svome i to jos sljaka bez greske mogao bi u serijsku proizvodnju
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Sve ok snupy, pa i ne radi se tu o ljepoti nego je važno da dobro izdrži ono što mora i da je ravnomjerna zapunjenost žljeba. Neznam na koji "profi" var misliš; znam da se ručno može zavariti samo malo bolje od ovoga, a svi oni varovi na novim strojevima koji izgledaju perfektno napravljeni su pomoću robota. On se ne umara, ruka mu ne trza i nema nikakvog odstupanja od pokreta do pokreta, zato ono može onako izgledati. Ja sam sa svojim varom zadovoljan, iako uvijek nastojim napraviti još bolji :)

aj da se i ja umišam..:icon_winkle:
samo malo bolji var od onog s 5 stranice postići ćeš kad ti var bude ravan,i ne bude ima "u" profil, po sredini..dakle kad bude izgledao kao da si odrezao kredu uzduž po dijagonalama i polovicu složio u kut..čisti trokut..tako će ti isti var biti 30-40% jači, nego onaj..neće bit gladan, a neće ti ni zajede po rubovima ostavljati..ako budeš vario na potpuno jednak način kao sada ali malo sporije uz isti protok žice,dobit ćeš takav var..
nemoj ovo shvatit ka pametovanje, ovo sam ti napisa zato jer si ti sam napisa da uvik želiš bolje..ovo bi ti reka "švajsfahman u njemačkoj"..i ja varim većinom prema naprid, sa čim god da varim, tako se bolje da kontrolirat di ćeš koliko vara složit..živija:icon_winkle:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Mene su u školi naučili da udubljeni varovi najbolje podnose dinamička opterečenja, a vjerujem da i @zjockoo to zna pa je tako vario.

 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Mene su u školi naučili da udubljeni varovi najbolje podnose dinamička opterečenja, a vjerujem da i @zjockoo to zna pa je tako vario.

ok.argument prihvaćen..
ono mi se učinilo gladnim,na 5-6 stranici, poslje sam vidija da su ostali varovi deblji..

mene su učili da se debljina vara miri iz kuta/(spoja 2 plohe) pa do najbližeg kraja vara, (tu bude i lom) pa da se tako debljina vara i računa..
i onda bude djaba 12,ili 14 mm širine vara ako je iz kuta do najbližeg kraja vara, samo 3-4mm..
gomilanje zavara bi se odnosilo na "drob" dakle var koji ima grbu prema van,to se naravno izbjegava..
nije bilo zle namjere u komentaru, momku inače svaka čast, i sam uvik nešto drljam, i volim da mi neko komentira i kaže ako nešto neznam, ili neradim kako triba..živija..:(hi):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Eto da je to netko objasnio dobro kad ja nisam znao . Meni se činilo da su kutni varovi pretanki za svoju širinu ili gladni kako je to napisano . Osobito zavar na nosaču koji je na prvoj stranici .Nego zjockoo jel spremaš novu "sapunicu" ?
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
nisam ja tako reka!!!
var nemora bit gladan,(ako nije opterećen)..pitanje je kako je i koliko opterećen..
kolega je stavija sliku jedne vrste opterećenja i pokaza smjer silnica kod odredjenog opterećenja..ja sam objasnija šta točno znači debljina vara i odakle se ona miri kad se računa nosivost vara..falilo je da objasnim i da se ta debljina računa sa brojevima koje pročitaš na kutiji elektroda..jer svaka elektroda/žica/općenito dodatni materijal, ima svoju žilavost, čvrstoću, itd, koja se množi sa milimetrima kubičnim vara..tako se računa koliki se var traži..
naravno da više milimetara vara daje bolji rezultat u račun..
složit ćeš se da var koji sam komentira izgleda dosta mršavije nego zaokruženi na slici poviše..bar se meni tako čini..
i opet ponavljam da sam konačnim poslom zadivljen, a eventualno slab var, kolega forumaš inovator, pojača za pola sata ako zatriba..
e,da, boja mi se nesvidja..ni natpis,bilim slovima...:icon_fU:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mene su u školi naučili da udubljeni varovi najbolje podnose dinamička opterečenja, a vjerujem da i @zjockoo to zna pa je tako vario.

iz koje knjige je ova slika , dleluje zanimljivo?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Karl - Heinz Decker - Elementi strojeva, 2. popravljeno izdanje
 

Najnoviji postovi

Na vrh