• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Pofarbaj sve u žuto i onda se nek ovi u JCB sakriju :icon_weed::drink:
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
zasto bi se jcb sakrivao?
za mene zjoockov rad je demonstracija znanja i vjestine, medjutim ovo sigurno nije najracionalnije ni najekonomicnije rijesenje za potrebe koje covijek ima.
Kad se zbroji cijena zadnjeg i prednjeg utvarivaca, u garazi je mogla komodno biti 4cx, cije su mogucnosti daleko vece...

Moje misljenje je da je zjoocko ovaj uradak zamislio kao pokazni primjer sto je u stanju i da ce to komercijalno iskoristit, radeci drugima kojekakave prepravke!
Naravo da je pritom uzivao!
Al da je ovo sve napravljeno samo radi uzitka, meni bi to bilo nevjerovatno...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
I sa 4cx može samo kopat,ovak ima i kombinirku i traktor...
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
nisi razumio, za iste pare imao bi duplo vise kotaca, konja, kabina,kvarova,popravaka,volana i sta ja znam sta jos
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
JCB 4 cx makar i stari daleko prelazi troškove izrade oba priključka, kako prednjeg tako i zadnjeg. Ovo je osmišljeno kao stroj približno jednakih mogućnosti, a za povremenu ozbiljnu upotrebu. Vjerujem da svaki pravi gospodarstvenik može pronaći posao za takav stroj na svojem imanju ili u okolici, a JCB treba samo onima koji svaki dan uslužno rade građevinske radove. Zato je Jcb njima relativno ekonomičan bez obzira što košta cca 45 kE. Osim toga, u mojem slučaju traktor se unutar 6-7 minuta pretvara u kombinirku (iščupaš dva klina i kardan) i obratno. Da dalje ne pričam o iskoristivosti traktora u drugim djelatnostima kao što je poljoprivreda, transport i slično. Drugo je bilo kad su se Pesciji montirali na IMT-e...jednom kad je bio gore nitko živ ga nije skidao jer bi to trajalo 2-3 sata i trebala bi dizalica manje-više
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Puno se puta ovdje spominje JCB, jel to najbolji stroj na tržištu? A drugi strojevi npr. CAT, Volvo, Komatsu, O.K.?
@zjockoo, odličan posao.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Pa...ako cemo bas iskreno Huddig ih sve nadmasuje i po tehnologiji i po mogucnostima i po velicini. Samo sto nije zastupljen u ovom dijelu Europe
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
KP Vrlika nedavno je prodavao svoj 4cx 96' za 120 000kn, javni natjecaj, registriran, odrzavan, dobre gume 3 kasike...maksimalno uredan
za 80 000kn mozes kupit losiji ali ispravan 4cx i sa cim to sad usporedit!?
Imas 2 stroja, skretanje obaju trapova, reverzer, premjestanje zadnjeg krana, teleskop, korkodil, vilice...
Po meni prakticno nije opravdano, a ekonomski je ako ces na temelju ovog rada stvoriti dalje prihode
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
meni se ne svidja boja felgi i to što nema suncobrana...čoviče kako ćeš po žegi kopat a tek pivo...ugrije se za po sekunde???to ti je velika greška,sad lipo rastavi sve pretopi i ponovo....nema zajebancije,nemoš ti tu nama prodavat limunadu !!!!................................e da,felge obavezno od lakih metala a gume niskoprofine
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Puno se puta ovdje spominje JCB, jel to najbolji stroj na tržištu? A drugi strojevi npr. CAT, Volvo, Komatsu, O.K.?
JE najbolji. Ne možda po kvaliteti niti po mogućnostima, već po tome da ih puno ima i svatko ih poznaje. I dijelovi su lako dostupni.
Otprilike kao Zetor među traktorima.
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
ja radim na 3cx i sto se tice kombinirki uvjek JCB radio sam i sa terexom i sa volvom ali nije to to
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
zjockoo

Ti imaš na rusu i prednju hidrauliku?!! To si je ti napravio ili je kupljena?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Izrada veće korpe...20% više kapaciteta

dow39j.jpg


140eufl.jpg


t9xjxc.jpg
 
Posljednje uređivanje:

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
To bude išlo na Massey Ferguson kombinirku koju si Tihomiru :(: švasal? :icon_eyes:
 

Najnoviji postovi

Na vrh