• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Nakon dva tjedna bez slobodnog vremena, danas sam uspio uhvatiti malo i poraditi na stroju. Napravio sam kutiju za manometre i termometre da se može nadzirati tlak i temperatura ulja prilikom rada stroja. Također, montirao sam cijevi da vidim da li ne zapinju negdje i dodao nekoliko plastičnih vodilica da se izbjegne oštećenje zbog mogućeg habanja po rami. Na kraju sam montirao regulatore protoka kojima ću kontrolirati brzinu okretanja ruke...nastavak u ponedjeljak..nadam se...

14azio9.jpg


2qnb6yr.jpg


11c4hw7.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Imaš li kakav nadzor nad parametrima od motora sa sjedišta rovokopača??
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Ne, ali kabina će biti odmah iza sjedala pa nebude daleko ako misliš na gas i slično ..?
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Skidam ti kapu do poda od onih nacrta pa sve do izrade majstor si i to za 10 kad bude gotov bit če to ljep primjerak svaka ti čast i sve pohvale
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,472
Vurice su mi baš simpa i fora ali mi se ne sviđa njihov smještaj.

Za sve ostalo i viđeno dosad moj naklon do poda.
Svaka čast
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@zjockoo svaka cast sve super izgleda:icon_thumright::icon_thumright:
Jedno pitanje ono slovo "K" ima veze s imenom ili??
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Nakon svog tog posla mora biti neki potpis. To je prvo slovo mog imena pa eto...nisam se sjetio niceg pametnijeg :)
 
T

Todi

Guest
zjockoo,

respekt na osmišljavanju i realiziranju projekta,:icon_pray::icon_pray::(clap):

jedna sugestija glede slova, zašto nisi ubacio inicijale??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Ne, ali kabina će biti odmah iza sjedala pa nebude daleko ako misliš na gas i slično ..?
Konkretno sam mislio na pritisak ulja u motoru i njegovu tempreraturu
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
zjocko svaka ti cast odradio si ga bolje nego sto se moze zamisliti,kad se ofarba niko nebi pomislio da nije iz fabrike. imas zivce i volju za 10+.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
nisam dugo gledo nove teme sad naletih
sve čestitke majstoru
uz sve čestitke moram pitat koliko ce to kostat možda si mogao kupit polovni gotovi stroj
ali znam da nema većeg veselja od svojih ruku djela
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
E nemože sve da kupi masterkard , imati nešto što si ti sam sebi napravio a da je na zavidnom nivou izrade je neuporedivo sa time da si kupio neki polovnjak
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Imao sam prije "polovnjak" Carlo Pesci EC6, ali i nakon popravka dotičnog stroja nisam bio zadovoljan s njim...bio je pretežak i nezgrapan za kopčanje i slično...pa otud i ovaj pothvat.
E, Savoris skroz razumije bit stvari :)
 
B

BAGERISTA

Guest
Nema se tu ča ni puno pisat,,,,,,jer ovo se nemore ni kupit,ni nač,,,,a jako malo za pronač,,,čovika s toliko detalja i preciznosti,jednostavno,,svaka ti čast na ovome ča delaš....
Nezna čovik ni sam ča bi napisa,,,jednostavno,riječ (ODLIČNO),,je malo za napisat uvezi posla od početka do kraja..........:icon_pray::icon_pray:

Mislim da če uskoro bit kompletiran,..sad se i ustvari gubi najviše vrimena na sitnice,detalje,,i neke nove stvari kroz delo...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Hvala. Da, sad ima puno sitnica za napraviti, a malo se vidi razlike.... Koliko samo vremena potrosim za tokarenje navoja na sve klinove...i sl...al bit ce do kraja mjeseca...mora
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Konačna pozicija regulatora protoka za okretanje ruke, pumpe montirane na mjesto, izrađeni priključci na usisnoj strani, montaža koljena, ventila i mjerenje dužine gibljivih cijevi..
Sutra se nadam da ću napraviti zaštitu za taj dio, pa slijedi brušenje i pranje, a u subotu ak sve bude prema planu ide prva boja na nosivu ramu... :)

11lqzux.jpg


2rny5v4.jpg


29o4uq9.jpg
 
Na vrh