• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ruke za automacko zakapcanje

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
gdije ih je moguce kupiti osim u "Jakopicu"
bila je cijena od 504 kuna mozda plus PDV a sada je 799 po komadu mislam da je digao cijene radi sajma u Gudovcu ko i svi drugi pa ako znate neki drugi ducan posaljite broj tel ili slicno




 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Ima ti PSC Ferenčak, no komplet od 2 kom s kuglama, elektrodama isl je oko 2000kn. Marka je Walterscheid, dakle No.1
Inače, ima toga i po 400 kn/kom s PDV-om.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ZJ kaže:
Ima ti PSC Ferenčak, no komplet od 2 kom s kuglama, elektrodama isl je oko 2000kn. Marka je Walterscheid, dakle No.1
Inače, ima toga i po 400 kn/kom s PDV-om.

gdije ima "toga" po cijeni od 400 kn sa PDV-om???????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pa ima ti Puknuti jeftinije a čini mi se i puno bolje.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Imaš u V.zdencima kod Rizmana nešto preko 400kn po komadu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Pitaj u Trgo-Geu ili Poljonovu...

Ja sam dvije nabavio za 400kn(nisu nove) :D 8)
Original CBM.
moje-slike-foto_13023700_13031570_17744138.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
muhanicar kaže:
Pa ima ti Puknuti jeftinije a čini mi se i puno bolje.
oho !- očekuješ proviziju? ...dobro , bit će za sve dosta :lol: .
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
muhanicar kaže:
Pa ima ti Puknuti jeftinije a čini mi se i puno bolje.

Vidio sam sto je Puknuti radio
i nevijerujem da mu se isplati raditi ih za 400 kuna
a i one njegove nemaju ležište za kuglu
 
B

Bobo

Guest
maiky kaže:
muhanicar kaže:
Pa ima ti Puknuti jeftinije a čini mi se i puno bolje.

Vidio sam sto je Puknuti radio
i nevijerujem da mu se isplati raditi ih za 400 kuna
a i one njegove nemaju ležište za kuglu

Njegove ni nisu zamisljene za kuglu, nego kao sto neki traktori imaju prednji hidraulik; kuke direktno na klinove. eni se sistem sto je puknuti napravio jako jako svidja, i razmisljao sam o narucivanju onog sistema s interneta, ali ako krene u neku proizvodnju, mislim da ce imati i mene kao musteriju.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
marko93 kaže:
Pitaj u Trgo-Geu ili Poljonovu...

Ja sam dvije nabavio za 400kn(nisu nove) :D 8)
Original CBM.
moje-slike-foto_13023700_13031570_17744138.jpg

s čim si to varil?
i kak to sad drži?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
CO2,vario mi prijatelj...
Do sad se nije slomilo,a i sva kopčanja su švasana na poluge posebno..
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
marko93 kaže:
CO2,vario mi prijatelj...
Do sad se nije slomilo,a i sva kopčanja su švasana na poluge posebno..

mislim da je bolje sa EVB 50 ili rutilen sa Inverterom
CO2 nema posebno jak var hm... mozda ako je zica sa šljakom mozda ....
 
B

Bobo

Guest
Varili su ljudi sa kojecima i svacime puno opterecenije stvari pa je drzalo.

Slazemo se da je bazicna elektroda zakon za takve stvari, ali mislim da nema potrebe...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Bobo kaže:
maiky kaže:
muhanicar kaže:
Pa ima ti Puknuti jeftinije a čini mi se i puno bolje.

Vidio sam sto je Puknuti radio
i nevijerujem da mu se isplati raditi ih za 400 kuna
a i one njegove nemaju ležište za kuglu

Njegove ni nisu zamisljene za kuglu, nego kao sto neki traktori imaju prednji hidraulik; kuke direktno na klinove. eni se sistem sto je puknuti napravio jako jako svidja, i razmisljao sam o narucivanju onog sistema s interneta, ali ako krene u neku proizvodnju, mislim da ce imati i mene kao musteriju.


nazalost to je samo za oruđa koja sama stoje na zemlji prednja kosa i slicno imamo na poslu nesto slicno(rezant nesto kao nosac oruđa) ima takve poteznice od ispred i super je za prednji malcer ali kad su greskom montirali malo vece prednje gume i malcer je bio i u spustenom stanju ovijese poderale su se skoro 1 cm u jedan dan da se uplasis
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Dosado kaj sam radio s tim je oranje i zatvaranje brazde..
Teže poslove od ovog neče trpjet,ovo je izdržalo,i ne sumnjam u var.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
marko93 kaže:
Dosado kaj sam radio s tim je oranje i zatvaranje brazde..
Teže poslove od ovog neče trpjet,ovo je izdržalo,i ne sumnjam u var.


ako ste dobro skosili prije varenja (zmušali po istarski) i napravili "provar" nema šanse da pukne jer je var dosta sirok vidi se da tko je vario se razumije.
pa skoro 90% varova u Uljaniku se radi sa CO2 naravno sa šupljom žicom u kojoj se nalazi šljaka.
naravno za varenje ovako debelog lima CO2 aparat mora biti trofazni prof. sa minimalno 300A max snage.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
maiky kaže:
marko93 kaže:
Dosado kaj sam radio s tim je oranje i zatvaranje brazde..
Teže poslove od ovog neče trpjet,ovo je izdržalo,i ne sumnjam u var.


ako ste dobro skosili prije varenja (zmušali po istarski) i napravili "provar" nema šanse da pukne jer je var dosta sirok vidi se da tko je vario se razumije.
pa skoro 90% varova u Uljaniku se radi sa CO2 naravno sa šupljom žicom u kojoj se nalazi šljaka.
naravno za varenje ovako debelog lima CO2 aparat mora biti trofazni prof. sa minimalno 300A max snage.
Netreba, jer naslaguješ zavar na zavar u slojevima. takav je spoj jači nego kad rastopiš materijal odjednom. Mislim da tu ima većih stručnjaka od mene (mislim da je član Josip), pa nek daju svoje mišljenje.
Ja bi ipak dal prednost elektrodi, EZ50B, kak si rekel, ili bi to čak zavaril kromovim elektrodama.
Mojih pet lipa...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Netreba, jer naslaguješ zavar na zavar u slojevima. takav je spoj jači nego kad rastopiš materijal odjednom. Mislim da tu ima većih stručnjaka od mene (mislim da je član Josip), pa nek daju svoje mišljenje.
Ja bi ipak dal prednost elektrodi, EZ50B, kak si rekel, ili bi to čak zavaril kromovim elektrodama.
Mojih pet lipa...[/quote]

ako zelis da zavar drzi onda moras napraviti provar (vario sam brodove) znaci da nesmije biti zraka u varu i moras rastopiti oba zeljeza onda je to jedna te ista cijelina (homogena) ako ti samo navaris mogucnos da se odljepi je velika (onda bi se to moglo zvati lotovanje, ne u pravom smislu naravno)
evb50 ili po mogucnosti evb60 jos su jace
najveci je problem ako nisu materijali koih varis iste kvalitete (cvrstoce) tesko ih je zavariti da postane jedna cijelina
dobre su krom-nikal lektrode ali to samo ako nemas inverter ili stari "roto" aparat za varenja
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Svašta sam vario sa Co2 ,glavu traktora ..kojekave sitnice -gusnate , jednom i ispušnu granu auta ...Nikad nije ništa puklo ko ja .
Jedina korisna stvar za koju su dobre elektrode je mejšanje boje .
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
zavarivanje je znanost pa nemojte trabunjat nešto kaj neznate jer čete nekog navuč na tanak led.
 
Na vrh