• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rušenje stabala na nepristupačnim mjestima

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Uglavnom . šta god da radiš samo nemoj da žuriš , to nikako u ovakvim slučajevima
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
de ti meni adresu svoju, pa cu jedan dan doletit po noci i srusit drvo na komsijinu stranu i amen, kake gluposti, ne poznajemo se i nikom nista, a komsija nek me trazi! :eek::
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
prvo se riješiš svih grana,malo po malo,onda od vrha prema dole sječeš metrice i vežeš ih prije.to sam nemožeš odraditi,poželjno je barem jedan pomagač ili dva. ja sam dvije jelke srušio na taj način kroz koje išao telefonski kabel,i dva visokonaponska.imao sam cijelo selo oko sebe kao gledatelje koji su se kladili da neću uspjeti i popušili opkladu :).a pomogli mi dva momčića po 14 godina svaki,i opkladu sam dao njima jer su bili super pomogači
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da sam bliže i ja bi rado došel u pomoć, al to tak ide kak je Šanana opiso/la ( sorry nisam siguran u spolove ) !
Ma riješi se to ....

Muško kolega, muško :):icon_e_biggrin:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,140
Hvala svima na savjetima, poslije sjetve kukuruza stablo ima da je na zemlji.. :D
Kolega Šanana, ako budemo sami rusili, ako gde zapne, zovem te u pomoc.. :) mada moji navaljuju da se ne igram i da to odradi netko kome je to svakodnevni posao..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nema problema, samo ti zovi.
Čuj, sve ti ovisi koliko si spreman iskeširati za takov posao da ti ga dođe netko stručan napraviti, ništa drugo nije bitno, samo taj keš :)
Ustvari budeš vidio i sam kad se malo raspitaš pa budete odlučili.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
vidis, sad kad gledam gdje je prugovac, malkoc je daleko...
da si blize rijesili bi to bez problema, jedan od kumova mi radi u sumariji, na pili, :icon_thumright:
imao sam situaciju kao ti, samo sto je meni umjesto objekta s druge strane bila ograda,
a drvo staro 1500 godina je visilo kod komsije...
doso kum, reko maknite se svi i pito gdje hocemo da padne!
otac se malo nasmijao :(rofl): i rekao mu, odnosno pokazao smjer gdje zeli da drvo padne...
zatim je kum upalio motorku, napravio nekoliko rezova, cudnih rezova... :icon_scratch:

stao i trazio pivo...
kad je zapalio jednu, popio pivo, jos jednom je pitao za smjer, nasmijao se i nabio gas na motorki...

nakon 2 minute drvo je palo ravno na kantu koju je stari postavio kao markirant ili smjer pada!

kum je obradio deblo, sasjeko sto se treba i ugasio motorku te hladno rekao "može pivo"!

e to ti je preko 20 godina iskustva rada na pili!!!

kad je otisao mi smo dosli s malom motorkom, stali kraj panja i cudili se!? :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:

nasli jedan iver koji je izrezo i to je to, covjek drvo okrenio za 180 stupnjeva i srusio di treba za 2 minute, a mi kemijali kako cemo traktorom prevuc drvo sa traktorom i sajlom od 15 metara, he, he, he...

da napomenem, kum je rekao, izracunatim rezanjem kore se usmjerava putanja pada stabla!!!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,140
Evo, sredeno je moje stablo..
Jedan dan bio jedan covjek sa kranom kod nas u selu i rusio drvece u nekom parku i ja ga odem pitat za to moje drvo i on dode da vidi sta je to i kaze mi da je to jako komplicirano za srusiti i kaze 1000 kn za posao.. nisam se mogao odmah odluciti, reko necemo danas rusiti, da malo razmislim.. i on ode.. i nakon tjedan dana, ja bio na njivi i zove mama, kaze, dosao onaj za rusenje, spustio je cijenu na 800 kn, reko nek rusi.. i tako dud srusen, nisam bio ni kod kuce..
sad samo ovo granje ocistimo, deblje spilimo i to je to..
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
trupac spili u daske ili prodaj bačvarima, njima uvjek treba dud za bačve za rakiju, a kolko vidim trupac je popriličan i ako je zdrav sigurno češ ga prodat
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
imao sam ja jednu slicnu situaciju i ki nisam strucan u obaranju ali vrah mi ni da mira i srusio ja jos vece stablo odjednom i sve je bilo super, pocelo da pada di sam i naciljao ma sve super i kad vec dobrahno pocelo padati neznam zasto odjednom skrenu za 90st i paf na dalekovod, stupovi stoje jedan prema drugo uvijeni, zica skoro na tleh i ja ga guram s rukama da sklizne, to zaboravi nema sanse i nista otiso ga raspilit najvise di sam mogao i tada je skliznuo s zice... sada jedno pitanje ja nisam bas previse razmislja a ocito ni moj prijatelj ali poslije mi je netko rekao pa jebote led dobro da si osta ziv, jer da tako stablo provodi struju?? moguće da da i da su me rukavice spasile, jel ko probao jos dal provodi ili ne?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
drvo je dobar izolator. jedino ako je mokro moze sprovesti napon donekle a to bi se odmah osetilo
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
imao sam ja jednu slicnu situaciju i ki nisam strucan u obaranju ali vrah mi ni da mira i srusio ja jos vece stablo odjednom i sve je bilo super, pocelo da pada di sam i naciljao ma sve super i kad vec dobrahno pocelo padati neznam zasto odjednom skrenu za 90st i paf na dalekovod, stupovi stoje jedan prema drugo uvijeni, zica skoro na tleh i ja ga guram s rukama da sklizne, to zaboravi nema sanse i nista otiso ga raspilit najvise di sam mogao i tada je skliznuo s zice... sada jedno pitanje ja nisam bas previse razmislja a ocito ni moj prijatelj ali poslije mi je netko rekao pa jebote led dobro da si osta ziv, jer da tako stablo provodi struju?? moguće da da i da su me rukavice spasile, jel ko probao jos dal provodi ili ne?

čuo sam da ti se oni automatski gase kad dođe do kratkog spoja,i da se nakon pola minute ponovno pale....
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
osigurači izbace kad dođe do kratkog spoja, a poslje automatski 3 puta automaski uključuju
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ma isao sam ja to da pokusam da gurnem s rukami posto mu je jako malo falilo da sklizne s kabla ali nemozes takvu gromadu pomaknuti ne... znam da je drvo izolator ali nisam računao na svjeze drvo, ono kaze jedan da nije nikakov izolator
 
S

sultan

Guest
jednostavno je to srušiti samo moraš za takve stvari imati radno odjelo koje je pripijeno uz tijelo, obuću sa gumenim rebrastim đonom ,zaštitnu kacigu, rukavice, ljestve, pojas da se zavežeš za drvo i pojas za pričvršćivanje motorne pile za stablo i popeti se polako i pomalo sjeći grane a kad dođeš do debla režeš furak po furak...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Eto neki dan sam opet imao akciju rušenja drveta u jako teškoj poziciji imeđu sgrada u dvorištu
U pitanju je bila lipa i za uslugu obaranja čovjek mi je dao trupac koji mi je jako dobro došao :icon_pray:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Eto neki dan sam opet imao akciju rušenja drveta u jako teškoj poziciji imeđu sgrada u dvorištu
U pitanju je bila lipa i za uslugu obaranja čovjek mi je dao trupac koji mi je jako dobro došao :icon_pray:

nije valjda da nisi usliko da vidimo:(clap):
 

Najnoviji postovi

Na vrh