• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rušenje stabala na nepristupačnim mjestima

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
:icon_cry: a znaš i sam kada su te brzinske akcije u pitanju da niko ne misli na fotoaparat , sve smo to završili za 20 minuta sa utovarom trupca

@vica , ja i pčelarstvo dva različita svijeta
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Jučer kod tasta rušio neke gacije koje su pretežito visjele prema dole a morale su past gore jer je dole ograda vrt i strujni vod,ova sa slike je bila najkritičnija,tik do stupa i kabla od struje i blizu kuče a baš visjela,debljine oko 40 cm,a največi problem je bio kaj nemaš kud doč sa traktorom a i malo mi daleko ič do tasta sa traktorom a on ga nema
Pa smo se onda fino poslužili lančanim flašencugom i 10 metara sajle i fino mi to srušili ko po špagi točno tamo kamo smo htjeli
A da bi priča bila zanimljivija čim smo krenuli tast uzme moju haskicy i ide otpilit jedan komad 10-15 cm debljine i stisne mu vodilicu i spiga na samom vrhu,mrak mi pao na oči,taman na prolječe stavio novu,sreča pa uspio poravnat al nije to više to
 

Prilozi

  • DSC00579.jpg
    DSC00579.jpg
    75 KB · Pregleda: 243
  • DSC00580.jpg
    DSC00580.jpg
    72.6 KB · Pregleda: 253
  • DSC00582.jpg
    DSC00582.jpg
    83.3 KB · Pregleda: 240
  • DSC00583.jpg
    DSC00583.jpg
    74.9 KB · Pregleda: 244

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije baš na nepristupačnom mjestu, ali je bilo dosta škakljivo pošto je drvo bilo gore u rašljama svega par cm od krova kuće.
No tata je dobro podpilio, ja povukao s traktorom i pada kak mi želimo :)







[YT]https://www.youtube.com/watch?v=NuVyPlQakv0&feature=youtu.be[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Koliku si traktorčinu zakačio mogao si i bez motorke oborit kuda želiš :biggrin:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Steta da je u zemlji ostalo ono sto najvise vrijedi kod trupca,,,:icon_scratch:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Savo...što je sigurno, sigurno je :)

Bobić, jel si prepoznal rušača na prvoj slici?? :D:

Kaj je u panju najvrednije, ne kužim?? Bude se i panj vadio, tu ide beton i spušta se krov prema dole.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Bobić, jel si prepoznal rušača na prvoj slici?? :D:

Ma kako nebi starog Helka prepoznao,,,
i u sumraku bi ga prepoznao među 1000 svinja,,,

Kaj je u panju najvrednije, ne kužim??

Ono sto je ostalo pa pedalj u dubinu najvise je vrijedilo talijanima kad su ih kod nas kupovali,,,
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Kaj je u panju najvrednije, ne kužim?? Bude se i panj vadio, tu ide beton i spušta se krov prema dole.

Još malo iznad tla do pola metra i panj pod zemljom se koristi za izradu kundaka. To je najbolji dio.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aaaa too za kundake znam, ima čak i tih nekih posebnih vrsta oraha specijalnih za te svrhe. :)

No ovaj je trul bil dole, tak da je završio na kratko i u drva!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ako imaš dovoljno vučne sile samo ih cimni kompletno
Ako imaš vitlo ili dovoljno jak (težak) traktor
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
odreži onu žilu s lijeve strane i povuci nečime (savo je sve reko...)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ak je nemocuce doci da vitlom da povuces, najjednostavnoje posudit tirfor i povuci ih i nemas brige da ti se kaj dogodi! Nema bas mjesta za stajat za motorku!

Traktor može najbliže oko 100 m s gornje strane, a oko 150 m s donje.
Kaj je to tirfor?


zareži ove dolje na koje je naslonjen i čekaj dobro nevrjeme .
Reko si na nekoj tamo temi kičma u ovim godina vrijedi više od 3 metra drva

Ovo rješenje sa zarezivanjem ova dva hrasta na koje su bukvice naslonjene mi se čini kao elegantno rješenje. Samo koliko zarezati da ne krene dok je pila u drvu? Možda bi trebal angažirati nekog iskusnog tko radi u HŠ.
Točno je da kralješnicu treba čuvati. Ništa tu ne bu išlo na silu.

Ako imaš dovoljno vučne sile samo ih cimni kompletno
Ako imaš vitlo ili dovoljno jak (težak) traktor

Problem je udaljenost od mjesta do kuda se može s traktorom.



odreži onu žilu s lijeve strane i povuci nečime (savo je sve reko...)

Kao što san napisal, problem je udaljenost od pristupa traktorom.


Hvala svima.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
pa postoji opcija i da sam sebe zavežeš štrikom oko pasa, jedan ili dvojica te pridržavaju, a ti piliš...tako smo neki dan šogi i ja visili iznad Kupe...
to su dost debela i dugačka drva, malo im pomozi, pa će i same opasti...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Na vrhu su se grane od bukvica zacvikale među granje od hrastova. Rezanje kod zemlje nosi dvije opasnosti. Prvo, može se dogoditi da vrh pri padu dođe na mjesto panja, a drugo je pitanje kaj se bu dogodilo s panjem kad se oslobodi deblo. Možda bu se prevrnul prema dolje, a možda bu ga ona žila sa strane zadržala u sadašnjem položaju.
Ako pričam gluposti, molim oprostite mi jer nemam iskustva s radovima u šumi.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Pak za rata su s tačkama praznili skladišta JNA na Varaždin Bregu....

:mad:: pogledaj ideju iz videa :icon_madu:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=-vvSX8lGYaw[/YT]
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ako imaš dovoljno vučne sile samo ih cimni kompletno
Ako imaš vitlo ili dovoljno jak (težak) traktor

Zašto jak i težak traktor ??
Ja sam nedugo imao sličnu situaciju i posal o tome i stavil slike. A znaš da imam vitlo 4,5 t i Ursusa 335 .... Samo ne smije kočnicu na vitlu koristit !! Neka se sajla odmotava kad drvo krene i pusti ručku .
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Savo... nisam ni ja profesionalac, ali mo zdrav razum nalagao da ne smijem zakočiti vitlo, jer bi ga deblo moglo dić i prevrnut ! No dobro, svi smo ponešto napisali pa će se kolega valjda snač u svemu i odraditi dobar posao !?
 
Na vrh