• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

sajam Gudovac 07.-09.09.2007.

  • Temu pokrenuo Picek
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
krx pozega kaže:
Plug je rastavljen u grubišnom polju kupljen...kvarnerland trobrazni okretač 12,14,16,18,20colni..i još ću ti reći da je mlađi od pet godina...prezadovoljan sam..idem po njega čim ga gazda sastavi i rekao je da ima nešto malo poorati sa njim...znači uskoro...nisam ga htio slikati pošto je na kamionu u komadima.. 8)

TX kakav plug i sa kojim ćeš ga traktorom vući...

plug je v&n HF M 950,,,tri brazde okretač,,,također je mlađi od pet godina,,a vući će ga JD
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Ajde pošto se svi hvalite što ste kupili na sajmu, da se i ja priključim...ja sam si kupio malčer, 1,5m novi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Mislio sam kupit Xeriona, no nemam garažu pa sam SAMO ZATO odustao :mrgreen: (NOT) :lol:
 
K

krx pozega

Guest
TX tvoj Đoni ima oko 120ks ako se nevaram..kod vas je također teška zemlja?

Eda...koliko je jak taj Xerion....ne mogu vjerovati da mu se kabina okreće..nisam ni sanjao da to može a stajao kraj njega :blackeye
 
R

Ratarko

Guest
TX75 kaže:
:arrow: ratarko di su slike??????

Nema slika , nisam puno slikao ...ali evo par komada da te se riješim ;) :mrgreen:

Nemam volje za opisivanje slika jer sve to što sam uslikao je bilo i na prošlom sajmu pa ako si bio znaš o čemu se radi , nikakva novina nije bila na sajmu , šteta . ÄŒekam neke ozbiljnije ratarske priključne strojeve ali ništa od toga ... samo plugove , tanjurače i grubere trgovci dovoze a to sam već sve vidio odnosno radio sam sa tim strojevima .

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Svaki komentar je suvišan :D
Obrisan neispravan link.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
krx pozega kaže:
TX tvoj Đoni ima oko 120ks ako se nevaram..kod vas je također teška zemlja?

tako je,,a zemlja je osrednja,ni lagana a ni pre teška

ratarko hvala na slikama,,opet je torpedo pokazao svoj prestiž i ugled na tržištu ;) :!: ,,,zašto nitko ne stavlja slike od JD???
 
K

krx pozega

Guest
Ratarko baš sam i ja zagledao oko tog Dondijevog podrivača...jel to nije malo puno novaca za njega?

E da i oni Georgie Besson(ili kako već)kaki su to plugovi...vidim da koooštaju?
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Ratarko baš sam i ja zagledao oko tog Dondijevog podrivača...jel to nije malo puno novaca za njega?

Mislim da je cijena paprena , pogotovo jer nema onaj zadnji valjak za dubinu odnosno za razbijanje busa i niveliranje .
Bez obzira na cijenu kod tih podrivača mi se ne sviđa što već na dubini od 30 cm pa na više idu one ušice što drže radno tijelo isto u zemlju ...to mi se ne sviđa ...mislim da su radna tijela trebala biti skroz do šasije .
 
K

krx pozega

Guest
I nadodao bih još da mi djeluje slaba konstrukcija tog podrivača...ili se to meni samo čini

Kad si spomenuo valjke za dubinu baš montiram nekakve točkove sa strane onog svog čuda..leti uzemlju...skinuo sam mu zadnju bateriju i strogo podrivam sa četri radna tijela na dubini do 50cm sa zahvatom od 1,70m tako da mi ova krajnja dva idu točno iza točkova...odlično radi eto jedino me malo ta visina zajebava a biti će i onakvi valjci dogodine ali mislim da je to potrebno isključivo za one vaše dubine i do 80cm ili koliko već idete...
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
I nadodao bih još da mi djeluje slaba konstrukcija tog podrivača...ili se to meni samo čini

Mislim da se konstrukcija ne bi pomotala , za to ipak treba ogromna sila ali bodu me u oči ovih 4 vijka od 16 mm što drže radno tijelo ???!!!
Ova prednja dva vijka bi slomio prvog radnog dana...kod mene su 20 mm i opet mi pucaju svake godine jednom .
 
K

krx pozega

Guest
Pod pojmom "slaba konstrukcija" sam uistinu mislio tako i na vijke,tako i na sve ostalo...rekao bih loše inženjerski odrađeno naravno s obzirom o kakvoj se cijeni radi..ruku na srce tu nema više od 10000kn materijala a ponavljam ovo ostalo je loše odrađeno..znači cijnu dovodi u pitanje
 
B

Bobo

Guest
Krx, nisi u redu, rekao si javiti kad budes isao isprobavati "stroj"...

A sto se Gregoire Besson plugova tice, jako jako jako dobri plugovi, Francuski su. Sa Gregoire plugom je napravljen svjetski rekord u oranju, napravili su (koliko sam procitao) najveci plug na svijetu. 20x20", pa si misli...

Ove godine je covijek sa Gregoire Besson plugom pobijedio na natjecanju oraca u nasoj zupaniji. Mozda nekoga prepoznas sa slike:

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
K

krx pozega

Guest
Bobo onaj što je bio drugi u našoj županiji(išao je na svjetsko nekegodine u irsku) sa zetorom završio je peti na državnom...lijep plug taj Besson
Još uvijek sam u fazi isprobavanja sa tim podrivačem Bobo...joj kao malo dijete se veselim plugu :p :p :p
 
B

Bobo

Guest
Bez obzira sto je iso u irsku, jer po vidjenom mi se cini da je lik samo imao vise srece nego pameti. U njegovom "taboru" su imali suncobrane, narezali su kobasice, slanine sira i djelili ljudima, pa tako i sucima. Njegovi iz obitelji su obilazili natjecatelje okolo, i svi su govorili kako on tu uopce nema konkurencije, a po meni nije zasluzio ni 2. mijesto na zupanijskom, kako je orao. Dzabe mu sto je toliko truda i novaca ulozio u plug, ako se mene pita...

Gregoire Besson je po mnogima jedna od kvalitetnijih firmi plugova, i nadao sam se da cu ih vidjeti na proljetnom sajmu u Gudovcu, no nisam ih opazio. prvi puta sam uzivo vidio takav plug, bas na ovom natjecanju oraca, i mogu ti reci da je u njega ulozeno dosta truda i rada i jako mi se plug svidio. No cinjenica da je covijeku bilo tesko reci koliko je dao za plug, iako su ljudi navaljivali, mi je govorila da je preskup. Samim time je minus jer je sam vlasnik traktora rekao da je u oranju odlican, da bolji plug nije imao, no u transportu je tezak za hurlimanna...

Dakle, ima i svoje ZA i PROTIV, pa kako se kome svidi. Ja sam osobno ljubitelj kvernelanda, i kad budem imao traktor i zemlje da ga iskoristim, tako mi svega ako ga ne kupim ;)
 
R

Rajtek

Guest
robi kaže:
Slažem se s krx, fendt je najbolji traktor u europi, ali i najskuplji, i ima u sebi hrpu el. stvarćica koje možda nikad nećete koristiti.
I taj isti fendt ima Deutz motor.
Stoga sam se ja odlućio za traktor iz 2 klase, jeftiniji i za neke najisplativiji , iz SDF grupe.
Jućer na sajmu dao sam kaparu za Deutz .
i nisam uzeo novi, već je 2 god. star, to je Agroplus 100 i ima samo 670 radnih sati.
Krajem tjedna idem po njega
Alo majstore, a kad će slike i kolko love dođe pila???? :mrgreen:
 
K

krx pozega

Guest
Bobo što se tiče mladog gospodina što je išao u irsku...on je vozio zetora i apsolutno imaš pravo na svoje mišljenje ali bojim se da si se opet preletio i nisi u pravu jer dečko je iskusni orač i mnoga starija gospoda koja misle da nešto znaju se samo mogu sakriti iza njega...vjeruj mi...radim sa tim ljudima od malih nogu...moj i njegov otac su kolege

Znači polupo si lončiće jer on nije uopće radio sa tim Bessonom,a koliko ja znam niti sa Hurlimanom...to je možda neki drugi
 
B

Bobo

Guest
Nisam nista pomijesao, no ti nisi shvatio...

Znam da je vozio zetora i da je sam pravio natjeceteljski plug...

Bio je drugi, ali da je bila konkurencija jaca, ne bi bio niti drugi. Dubina oranja mu je na pocetku bila plitka, a na sredini njive kolika treba biti, te kasnije opet plice. kad je pocimao naor raditi, to nije bilo niti blizu lika sto je s Bessonom orao.

Ovaj s hurlimannom je bio prvi, dok je tvoj kolega bio drugi. Kazem da su njegovi iz tabora napravili tamo zivi cirkus, te su se ljudi okupljali tamo zbog besplatnog jela... A ne da navijaju za njega... Ja sam se zgrozio kad su neke BABE isle od jednog do zadnjeg natjecatelja i pravile se kao da znaju sve o oranju i komentirale su da drugi nemaju pojma. takodjer je neki lik obisao sve i s visoka govorio da je prvo mijesto sigurno, ta da on tu nema konkurencije... nisu vidjeli sto civijek s hurlimmanom radi kako mi se cini. Bili su prenapuhani. Opet pricam o svojem misljenju.

Neka kaze tko god hoce, ali bio sam tamo i snimao sam ga kako radi jer je on bio apsolutni favorit, te je shvatio to natjecanje olako. Zalim sto nisam bio pri proglasenju pobjednika, da im vidim izraz lica... Svasta sam onda vidio...
 
K

krx pozega

Guest
Dobar si.. ;)

Opet ću biti strpliv i smognuti snage reći da nisi u pravu...kakav cirkus..kakvo okupljanje zbog besplatnog jela..pa tko to još Bobo radi,pa nismo cigani..Bobo to su ljudi koji imaju kapitala kao gore ono tvoje selo...ozbiljno ti ja pričam..oni da pate od nečeg oni bi sutra Bobo kupili novoga traktora i Beesona..oni svoje pare lupaju u neke druge stvari..
Oni u tome uživaju i ono to vole...ako je dečko već par godina u hrvatskom vrhu oranja u istina neznam kakvoj konkurenciji jer to ne obilazim zasigurno zaslužuje nekakvo poštovanje..
 
B

Bobo

Guest
Postovajne zasluzuje on, ali svi njegovi su gledali na ostale kao da su zadnji seljaci koji nemaju pojma. Babe su pricale o plugu kao da su ga one pravile, a ne on i njegov otac... mislim stvarno...

Sta je je, ne tvrdim da ne zna orati, no ovdje gdje sam gledao, nije mi se cinilo bas nesto super...

Imaj za mene malo sluha, i cijenim sto su dali truda u sve to. Znam da obilaze natjecanja, ali ovdje su se svi ponasali nekako prebahato, kao da su oni tamo glavni i da nitko drugi ne postoji... Malo i glupo i jadno izgledalo da neke dvije babe idu okolo i otvoreno naglas pricaju kako drugi nemaju pojma i da su oni tamo glavni... To je ziva istina, znam jer sam tada tamo bio.

Njih dvije su mi digle zivac, tako da nisam vise mogao tamo biti, pa sam otisao...
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Hvala dećki na ćestitkama, sad mi još samo treba novi plug, prskalica i možda tanjuraće ili roto brane rabljene.
Koje su prskalice bolje između ove dvije, leško i agromehanika, razlika u cijeni je 3000 kuna, šprica 600 lit..??
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh