• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sakupljači sijena

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Znam ma ja imam dupli nož kosu ove me ne zanimaju s grabljama se da još raditi.
Sad imam dvoje još samo kupit još jedan traktor i udri.
Što jednostavniji stroj to bolje.
Pauk je super al šta će ti svi pišaju ulje dati novce pa da se raspe.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Našli smo ovaj sakupljač, na izgled je u top stanju, nigde povijan, potrgan, varen, izgleda mi kad sam ga pregladao da je tvorničko stanje.
Pottinger 301 U, suha getriba, zahvat 3m

Molim mišljenja i komentare.









 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Šanana, kako izgleda kulisa i kotačići koji voze po njoj? To ti je srce takvog stroja, a dijelovi su valjda zlatni koliko koštaju. Dotični stroj lijepo izgleda, ne znam da li si radio s nečim takvim, ali u usporedbi s običnim okretačima tipa Panonija i Sip, to ti je preporod, jedino se trebaš naviknuti na širinu iza sebe kod vožnje po cesti i kod okretanja na livadi, pogotovo ako ima kakvog drveća ili grmlja.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma sve izgleda u odličnom stanju i staza i kotačiči, skoro pa i nema lufta nikakvog, zato se i čudim stalno i pitam se dal je moguće nači stroj u takvom stanju.

Radim sa sakupljačm sijena več više godina i znam kakav je to preporod u odnosu na trakasti sakupljač kojeg imamo i Panoniju i Sip-a.

Radil sam lani sa SIP STAR 300 više puta kroz godinu i sa KUHN 3m sakupljačem, sve mi je to poznato, ali neda nam se više posuđivati, kupili bi sad jednog za sebe.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Najbolje se pokazal Kuhn petinger je kopija stola najskuplji su zupčanici i to pogledaj i loše riješeno držanje visine hoče se otpuštati matica pa utamani navoj ubiti to je mana svih koji imaju tak riješeno dizanje jer kroz tu cijev ide šaraf za dizanje sad imam jednog stola u remontu navoj na cijevi . Isto kupljen bez luftova u super stanju matica zavarena i sve pofarbano kak novi je izgledal .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Teško cijev je zavarena na spiralu na cijevi su dva ležaja i to miruje rotor sjeda na tu cijev i znad njega je matica kojom reguliraš luft na rotoru je zupčanik veči iznad dolazi kapa sa manjim zupčanikom . U kapi je vreteno sa zupčanikom koji vrtiš sa ručkom i to vreteno je spojeno sa postoljem koje diže ili spušta . Kapa i cijev imaju kajlu jer na kapu se šarafi nosači za koje se kopča traktor . Bolji sistem ima DF i slični kod kojih se visina regulira vretenom kod kotača a rotor sjedi na kotačima i ima aksijalni i igličasti lager luft se štela sa pločicama.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa dvaput je dvaput :icon_fU: .Ovaj je prigrnal nekih 40 -tak rali i tad se otpustila matica a bilo je sve na knap bez luftova popustil osigurač matice ma bude on opet išel u proizvodnju.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Več kad raspravljamo o uljima....

Pa da objavim, kupili smo i sakupljača sijena KUHN, GA 300 je model mislim...

Uglavnom uljna getriba, pa me zanima kakvo ulje bi u to trebalo ići?
Kad ga dovezemo, budem slikao getribu, zanima me koje su minimalne i maksimalne količine ulja koje moraju biti u njoj.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Vjerovatno za mjneač npr hipenol 90 ili još bolje 120. Jer ta mašina radi na velikm vrućinama. A vjerovatno i ne brtvi 100 % pa zato mislim da je bolje malo gušće.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Stvarno neznam kaj bi ti napisao, mi smo ga tražili mjesec dana, vidjeli ih sigurno 20 komada i na kraju je ipak prevladala uljna getriba, odnosno KUHN, navodno to slovi za nepoderiv stroj, kupili smo ,sad budemo vidjeli.

Imali smo Pottinger ko nov za iste novce, ali što smo više tražili to su nas više odgovarali od suhe getribe i zupčanika koji se mažu sa mašču.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Radio sam sa takvim samo je Claas, pa ide dobro. Nisu to mladi strojevi, sve se može pokvariti, kupovina na sreću. A nema ništa solidno u blizini. Tako bi oko 2.5m ne bi veći.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
I ja bih kupio neki takav sakupljač od 2 do 2,5 metra.
Znači da gledam samo uljnu getribu?

Šanana, jesi vidio kojeg urednog osim svoga, da ja odem pogledati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Koliko znam, Kuhn je bolji ne samo zbog uljne getribe, već radi finalne redukcije.
Znači, najprije ima kutni par zupčanika, a onda prijenos na rotor parom cilindričnih zupčanika (kak bočni reduktor na traktoru).

Ali, daleko do toga da ostali strojevi ne valjaju. Samo traže malo više brige i održavanja.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja bih kupio neki takav sakupljač od 2 do 2,5 metra.
Znači da gledam samo uljnu getribu?

Šanana, jesi vidio kojeg urednog osim svoga, da ja odem pogledati.

Dečki, zaboravite 2 ili 2,5m, to kaj ste vi zamislili, to vam nejde, tak sam i ja mislil :)

Znači, ovaj KUHN je kad ga se metrom izmjeri, on hvata 2,60 m, ali računa se i gredica koju pravi pa se dobije zahvat 3m, znači tak je i kod Pottingera i kod ostalih.

Kuba, znam ti za tog Potingera, imam broj ako hočeš.

Slike imaš na stranici prije kaj sam stavio prije 10-15 dana.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Znači, ovaj KUHN je kad ga se metrom izmjeri, on hvata 2,60 m, ali računa se i gredica koju pravi pa se dobije zahvat 3m, znači tak je i kod Pottingera i kod ostalih.

Pa meni je bitno koliko on hvata, znači u tvome slučaju 2,60m. Ne znam jesi li šta drugo htijeo reći, ali to je sve jasno kao dan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh