• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sakupljači sijena

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Jel tko zna imam u ponudi pauk deutz fahr grabi i prevrće navodno dva kardana za priključit , i 4 m širine cijena povoljna jel tko zna o takvom stroju više
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Radil sam sa sličnim okretanje je ok ali sakupljanje ne , nema spirale i fedri se kontra vrte .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jel tko zna imam u ponudi pauk deutz fahr grabi i prevrće navodno dva kardana za priključit , i 4 m širine cijena povoljna jel tko zna o takvom stroju više
daj slike kad odustaneš ili ako kupiš ?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A ako odem vidit stavim slike u PG je županiji poznam čovjeka pa me zvao ako uhvatim vremena zaletim se vidit
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Neki Kuhnovi imaju dvostepenu redukciju. Rekel bi da su ti bolji od ovih drugih.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kuhn sa uljnom getribom i nema greške noviji Kuhnovi se kvare kak i ostali osobno sem isprobal dosta marki imam DF i Stol . DF je dobar ali malo kilav Stoll je ok ali stari Kuhn je zakon samo gas i deri .Feli ima više vrsti u rangu DF i sličnih .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zato se i meni sviđa stari Kuhn, ima ga kolega, koliko se taj naradio i stalno ide i ide...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tak je ima samo jednu manu nesmije se brzo voziti po lošim putevima hoće popucati na varu na prednjoj strani kod kopčanja .
I ako strada getriba nema dijelova popravak upitan .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Regulacija visine kotača.
Sklapa se skidanjem"metli".

Zadnje zna Željko :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Regulacija visine kotača.
Sklapa se skidanjem"metli".

Zadnje zna Željko :)
gdej se odlažu "metle" ?
kako se sklapa štitnik?

za regulaciju visine , krivo sam pitao , htjedoh pitati kako radi , kako se s njime upravlja ?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti zezaš a??Ali neka radi tj skuplja sijeno ruke sa federima se vrte u krug i zakreču (uz pomoč spirale) pa sijeno izgleda kao kečka ljepše se balira i ne nosi ga vjetar ono zadnje buduči da je Kuhn dosta težak kod skakanja po grabama puca na varu .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kaj zezam ? , ni na jedno pitanje mi niste odgovorili

zanima me ako se u transportu slapaju metle gdej se one odlažu , jel se ostav na polju ili treba još jednu manju prikolicu i manji traktor ?

slično pitanje je za šitink , ne vidim pante

treče pitanje je za visinu kotača , kako se podešava visina ?, da li moraš imati dizalicu i panj ili se diže sa sjedala ?..i ako da kako to funkcionira ?


također za transport , da li do polja nosi na hidraulici ili se ne smije dizati tj. mora se OBAVEZNO voziti na kotačima ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Meni se čini da se on nosi kakav je - takav je , bez rasklapanja.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ovaj se ne sklapa,kotači mu se zakreću,do 3 metra nema potrebe za skidanjem ruku sa vilama.Moj kuhn je malecki 2,30.povareno kučište getribe i škljoca polako svoj posao.Za ovog kuhna se ne bih žalio samo bi ferkić imao gadnih problema za nošenje.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,226
kaj zezam ? , ni na jedno pitanje mi niste odgovorili

zanima me ako se u transportu slapaju metle gdej se one odlažu , jel se ostav na polju ili treba još jednu manju prikolicu i manji traktor ?

slično pitanje je za šitink , ne vidim pante

treče pitanje je za visinu kotača , kako se podešava visina ?, da li moraš imati dizalicu i panj ili se diže sa sjedala ?..i ako da kako to funkcionira ?


također za transport , da li do polja nosi na hidraulici ili se ne smije dizati tj. mora se OBAVEZNO voziti na kotačima ?
Koliko vidim ovaj model nema mjesto za odlaganje metli.. Većina sakupljača ima ručku koja dodje iznad toplingera i s njom se podešava visina sakupljanja.

Par slika mog sakupljača..

Evo tu se vide utori za "metle"
588205e934bcb69648301fb88d7f3bad.jpg


Nakon rada se jednostavno sklopi desni zaštitni okvir i cerada
dd9a4e122cc8fa7292a78324b28bf0c6.jpg


Ovako izgleda rasklopljen
33439807aa1d676c1c94d120945c909a.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Ja bi zaobišao te stare sakupljače..
Ovaj sa šananinog linka je iz doba Hitlera,fiksne ruke su tu..

Po mogučnosti gledati sa tandem podvozjem..
Po mogučnosti kupit SIP,ima djelova na puno mjesta,i relativno povoljno,a radi sasvim OK..
 

Najnoviji postovi

Na vrh