• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sakupljači sijena

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
dali netko zna gdje bi se mogla kupiti ova osovina za panoniju (240cm) i dali je ista i od sip-a takvog skupljača ?
2lm3zn7.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Nije ista. Na Panoniji je četvrtasta, sa zubima, dok je na SIP-u okrugla.

Najlakše je potražiti na otpadu. Tam sam ih najčešće viđal.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Se more najti tak neka pretepača na otpadu pa srediti ili je bolje kupiti neku na njuskalu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Ak najdeš. Samo remeni z vilama su ti oko 1500kn...pa je možda bolje najti negdje rabljenoga.
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
znaći nije ista , sad i ja vidim da je netko prije mene na tu osovinu koja mi je pukla stavio cijev 30x30 i zavario ,pukla mi je dolje na prelazu kvadratne u valjak i očito je bila od sip-a
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Jel se može sa sakupljačem sa slike dolje ići u rikverc?
Skupljat sjeno ali da se negazi po njemu ?

sakupljac-sijena-sip-220-benkovac-slika-34087761.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Naravno da može :). Samo ćeš ti biti na traktoru sav od prašine hehehh.

A šta skupljaš prašinu ili travu ??
Fučkaš takav posao,gdje kod sakupljanja ima više prašine od trave..:eek::
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Bolje je naprijed, ali može i natrag. Jedino je teško skupljeti dugo sijeno u gredu, jer su kotači preblizu, pa se remeni znaju omotati sijenom.
A s takvim strojem uvijek ima puno prašine.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
A šta skupljaš prašinu ili travu ??
Fučkaš takav posao,gdje kod sakupljanja ima više prašine od trave..:eek::
Vjeruj mi nagrabio sam se s tim grabljama i Z3511 bez kabine, par puta sam tjerao na rikverc gdje je usko i uz medje, ali sva prašina preko grabalja ide direkt na tebe. A pogotovo kad moraš u danu pograbiti 10-tak rali s njima.. Ja ih sad koristim za prevrtanje i zajedno uz Sip star 360/10 :).

Na rikverc tjeraju većinom tko ima Imt-a jer je brz u rikverc i onda dva puta skupljaju i treći put napravi liniju na rikverc.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Pozdrav, planiram uzet sakupljac sijena "balerina" kojeg proizvođaca preporucujete, mokro ili suho kuciste.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ja imam neku staru felu sa reduktorom prije i lančanim prenosom nazad , povoljno uzeo i potpuno zadovoljan sa time.
Kod onih sa konusno tanjirastim moraš dobro paziti jer gledao sam raznih podvala sa navarenim zubima.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Evo malo sam se ponovio. Sakupljac KUHN 2.6 m radni zahvat. Placen 600 evropskih.

 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Napuko mi remen na kupilici...odnosno,puko,samo drzi nekih 5 sajlica sto idu kroz njega..Sad je to razmaklo se preko centa na pukotini,i postoji mogucnost da se siri i dalje....
Mozel se nekako sanirat ,il gonit dok ne pukne pa kupovat drugi
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
U vrijeme Juge kad je bil zabranjen uvoz a remena nije bilo za kupit , stavil sem gore i dole kožu probušil na šarafima zaljepil ljepilom nije bilo lijepo za vidjeti ali izdržalo dvije sezone .
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Mislio sam nesto slicno uradit,samo bi ja stavio komad kaisa armiranog od starih vrsalica
 

Najnoviji postovi

Na vrh