• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sakupljači sijena

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Malo je dva radna tijela iz razloga što mora da bi napravio neki normalan red da prebacuje travu više puta , džaba mu vrijeme ako će da je ''olinja''
Balirao sam čovjeku koji je ispred mene sakupljao suncem sa tri radna tijela (jedno mu otpalo) i osjeti se razlika , jednostavno mali zahvat
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ima jedan komsija u selu,kupio proletos iste ovakve,i radi dosta usluzno sa njima,grabio je meni i mogu ti reci dobro grabe,nemoze da se poredi sa obicnim sunce,pokupi svaku travku,jedino sto sa obicni suncem za otkos ides 2 puta,a sa ovim 3 puta
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Panonia sakupljač (grablje)

pukao mi remen na sakupljaču. gledam na netu novi dođe oko 2000kn jel ima netko neki prijedlog za proć jeftinije. jel se može kako samo remen uzet (bez "brkova") ili neka polovna varijanta. ima 13 "brkova"
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Re: panonia sakupljač (grablje)

aha, ja sam krivo gledao. mislio sam da prodaju samo komplet remen sa "brkovima", dakle, cijeli mehanizam.
ima i ovdje 220kn ako je to to što tražim
http://www.antos-trgovina.hr/shop/index.php?cPath=22_105

ugl to se uzme remen i onda sam montiram stare "brkove"?

se-kra? sesvetski kraljevac? ne znam, nisam iz tih krajeva, jel ima neki link?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: panonia sakupljač (grablje)

Tako je, kupiš samo novo remenje, a ove ostale dijelove prepakuješ na to novo remenje, usput odmah izmjeni sve plastične pikse, jer vjerojatno su poderane.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Re: Panonia sakupljač (grablje)

koji je to dio na onom linku? ja se baš ne kužim u to jer to stari popravlja, ja se samo informiram :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To su ti sve plastične pikse na prekretaču u kojima se vrte osovinice zubaca.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
To si sada kupio ili imaš duže godina? Svi koji ga imaju u selu i okolici nisu zadovoljni sa trojem,stalno nešto puca premekani materijal.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
To si sada kupio ili imaš duže godina? Svi koji ga imaju u selu i okolici nisu zadovoljni sa trojem,stalno nešto puca premekani materijal.

Sigurno ima 15g. Bio je jednom u kvaru, nisu se sve ruke špuštale pa dizale kad kupi travu se spušta pa se diže gdje je plast. nutra je neš bilo u kvaru ali se več ne sječam što. Ali nije niš koštalo.
Odličan stroj. Ni ne osjetiš i več si gotov s hektarom. Treba jako slab gas a brzo se vrti tako da se moze jako brzo ič s traktorom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Ja imam 360/10 Sip star i prezadovoljan sam s njim. Sa Zetorom grabim treća, četvrta direkt.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
evo jedna probna slika
fotografija0717.jpg
 
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Kolega s posla ima Pottinger ks 237 i otisao mu je zupčanik,valjda konusno tanjurasti,ili kakav se već nalazi,i mali i veliki,novi su oko 5000kn,a pita sad da li ima kakve alternative pošto ga je platio 2000kn prije nekoliko godina,da sad nebude skuplja pita od tepsije!

hvala
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Cijena tih zupčanika je oko 1300 kn bar dok sam se raspitival za DF 83 ks .
 

Najnoviji postovi

Na vrh