• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sakupljači sijena

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
način kačenja je najmanje bitan, gledaj samo u kakvom je stanju. Pogledaj pažljivo da možda nema kakvu skrivenu manu, probaj ga prije kupovine ako ništa drugo bar ga zakači za traktor i uključi na ler gasu onako na prazno nek vrti. Obrati pažnju kako se čuje, da nešto ne struže, ne škripi i da ništa ne zapinje.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Ja imam Sip star 360/10 dosta je bio skup ali radi odlično bez greške ima lamelu na kardanu, a ako lamela ne proradi ima osigurač unutra (bio sam nešto grabio na neravnom i sakupljač mi je upao u rupu i jedan prst mi se iskrivio malo i onda sam samo promjenio osigurač). Ma odličan stroj.

Evo za Zetorom 6245

 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Evo jučer kod mene stigao sakupljač, nije novi ali trebao bi biti dobar, puno bolji od starog df-a . Fella 4.2m zahvat,labuđi vrat, tandem osovina i 12 ruka.
bio je na njuskalu neko vrijeme.





 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
kolega cestitam na prinovi :D sad sam ceko da se pohvalis da si kupio vidio sam sinoc kad si ga doma vozio
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Hvala dečki i ja se nadam da če me dobro služit !
Koštao je 2200 eurića ali dogovorena je kompenzacija za moj stari zgrtač pod račun pa je ispalo manje :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Čestitam na kupovini i nek te dugo služi!! :partyman:
Odlično izgleda nadam se da će tako i da radi :gitarist:
Nije baš jeftin al sobzirom da je išao stari u račun dobro si prošao.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=C4uC9ob21ls[/YT]

Ovakvu balerinu ima i ja i za sad sam zadovljan.
A za sve one koji hoce kupiti sakuplajc a nisu ga imali prije moje savjet je da kupite balerinu ili tracni sakuplac ,a sunce ne bih preporucijo barem ja nema dobro iskustvo sa njime.
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Zanimljiv sakupljač :
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=TXVG_ZLSvus[/YT]

I ovo sunce mi zanimljivo:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=2Pzzfacsu5M[/YT]

Uvijek mi se činilo da ta sunca nisu dobra neznam zašto, ali na ovom videu to super ide..Čak mi se sviđa kaj na kraju plast izgleda ko da su dva,al ljepo složeno jedan pored drugog,to je super kad se balira s rolo balirkom,ne treba vozit ljevo desno po plastu..
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
Zar se na ono sakupljaču sa 2 rotora nemože štelat širina grede tak da bude taman za balirku ?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Mislim da su onda oni bolji izbor od ovih gore sunca, iako ni ovo nije loše.
Kod sakupljača s 2 rotora mislim da se može štelat širina plasta,ali dok se rotori razdvajaju samim time onda je i veča širina zahvata,a ako se radi o jako puno mase preveliki plastevi nisu baš po volji kod baliranja..Treba iči sporo..

Kod ovih sunca sam primjetio da se može štelat širina zahvata ali plast iza ostaje iste širine jer se oni otvaraju kao slovo "V",..I što mi se dopada brzina rada,bolje ideš bolje kupe :(clap):

Htio bi čuti iskustvo iz prve ruke koja bi bila loša strana ovih sunca,ubiti zašto su kod nas slabo u upotrebi???
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Iako sam protivnik sunca u ovom tandemskom slučaju izgleda da radi daleko bolje nego ove mini verzije sa 4 rotora
I daleko je jednostavniji i jeftiniji i za kupnju i za održavanje
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Iako sam protivnik sunca u ovom tandemskom slučaju izgleda da radi daleko bolje nego ove mini verzije sa 4 rotora
I daleko je jednostavniji i jeftiniji i za kupnju i za održavanje

Isto mišljenje imam i ja,ali dok sam vidio po jutubu kako to radi nekak mjenjam mišljenje..
Ovdje se vidi kako mjenja širinu zahvata u radu,super izgleda:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=TDmw4LBpFwo[/YT]

Sad mi je čak želja da imam takav stroj doma,tko zna možda danas-sutra !!
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Kod mene ima komsija sunce sa 4 kruga i ima problema kad balira.
Sijeno bude urolovano i kada balira balirka "sam vuce prema sebi".
Problem nastane kad uvuce previse pukne saraf.
I on je baliro sijeno koje je zgrtano balerinom i kaze da je njega lakse balirati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh