• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sakupljači sijena

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
dobar stroj, lijepo radi nema šta!! :supz:
Može li sve zgrtati na jednu stranu ili samo ostavlja u sredini?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Kakva je razlika u praksi između sakupljaca s tandem osovinama i obicnom?

Velika..

Tandem ide ljepše po neravnom terenu..
Obične osovine ili ti 2 kotača osjete svaku grabu ili neravninu..
 

Rancher

Član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
135
bas sad gledam na njuskalu i ima ih dosta malo... a cijene duplo vece nego ovi s jednom osivinom... :mad:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Stavlja u sredinu.


Rancher

Ako imas malo volje i znanja vrlo lako mozes napravit doma tandem.
Ali trebas gledati da su tandem sakupljace cesto novijeg godista i veci modeli pa je i tu ta razlika u cijeni, a ne samo zbog tandema.


Evp jednog tandem kojeg mozes vrlo lako napraviti
3516-Krone_KS_461_13-851023-1.jpg
 
I

IvanVl

Guest
Dobro bi i nama dođao jedan takav priključak .
Ove godine smo na našoj grabilici 5 puta krpali gumu .
Budemo morali preko zime nabaviti nove .
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=VDU8hkK47Zg&feature=related[/YT]
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Ako neko ima više informacija o ovakvom sakupljaču sijena......proizvođač,tvornički naziv,kvaliteta rada.....:?:
Nije mi baš najasniji ,pošto nema kačenja na poluge,nego se očigledno samo vuče?
Na primjerku sa slike fale dva kotača....









 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
ovo ti je sakupljač tzv. "Sunce" samo što je ovaj vučeni a ne nošeni. Što se tiče kvalitete rada tu ti je srednja žalost.

Ja ti nebi preporučio da ga uzmeš.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ako neko ima više informacija o ovakvom sakupljaču sijena......proizvođač,tvornički naziv,kvaliteta rada.....:?:
Nije mi baš najasniji ,pošto nema kačenja na poluge,nego se očigledno samo vuče?
Na primjerku sa slike fale dva kotača....
Kod mene komsija ima isti takav skupljac za sijeno.
Vrlo je interesantan taj princip jer se vuce, a koliko sam iz daleka skontao takav princip bi trebao bolje pratiti teren u odnosu na obicno sunce, jer ima tri tocka. On je sebi to pribavio iz Italie, a poblize ga nisam gledao tako da nebih znao reci nesto vise o njemu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ovo ti je sakupljač tzv. "Sunce" samo što je ovaj vučeni a ne nošeni. Što se tiče kvalitete rada tu ti je srednja žalost.

Ja ti nebi preporučio da ga uzmeš.

Ispravka krivog navoda , najveća žalost :finga:

Isti ovakav (ili jako sličan) ima kolega u mene i bukvalno ga ni ne koristi
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ovaj sakupljač radi samo dok se traktor kreće, kad staneš stao je i on. Negdje blizu živice, međe, jarka isl. nećeš moći napraviti granicu do kraja. Neznam kako je na ovom vučenom riješeno podizanje i ima li ga uopšte ili su ovi prsti stalno na zemlji. Sve u svemu više mi liči na neki konjski nego na traktorski sakupljač.
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Te grablje je stari već nabavio....:cry:.....bila neka kompenzacija,krš za krš .. ..
Nisam bio kod kuće kad se vršila trampa, pa nisam imao utjecaja.
Pa samo će ova dva kotača koja fale napraviti ljepi trošak..:madmana:.....pa još igle....sva sreća pa ležajevi zvuče dobro.
Bolje bi mi,za moje potrebe,legle nošene, ali eto.....

Našao sam neke slike, na drugom forumu, kako bi to odprilike trebalo izgledati u radu i transportu.....

60607570.jpg


63243995.jpg
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
a gle...poljaci još dan danas koriste za sjenažu i za sve sakupljat ta sunca vučena...čak sam vidio da imaju skroz nova sunva onak u v...imaju zahvat valjda 15 m...
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ovakve grablje u moje dvorište neće više nikad ući Tko ih je imao i radio s njima zna o čemu pričam. Moje su bile gotovo nove prodo sam ih za sitne novce samo da ih se rijšim.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Šogor ima isti takav,samo naravno u boljem stanju i ima široke gume,odlično radi i tjera ga sa imt 539 i u 2brzoj
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E to sam htio čuti, i ovaj kaj sam danas gledao je u baš dobrom stanju pa mi se svidio.
A i cjena je prihvatljiva.
 

Najnoviji postovi

Na vrh