• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sakupljači sijena

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Kod mene ima komsija sunce sa 4 kruga i ima problema kad balira.
Sijeno bude urolovano i kada balira balirka "sam vuce prema sebi".
Problem nastane kad uvuce previse pukne saraf.
I on je baliro sijeno koje je zgrtano balerinom i kaze da je njega lakse balirati.

Opa,ima istina u ovome,nisam uzeo u obzir ovu činjenicu :(clap):
U sjenaži bi ovo mogao biti jako veliki problem..
 

fiat615

Novi član
Tu od
17 Velj 2012
Poruka
25
Ja zgrecem sa suncem sa cetri kruga i nemam problema samo treba znati raditi sa suncem da ne pravi plastove, ja ako je sijeno deblje smanjim zahvat, i ne trbeba ih spustati do kraja nego nako tek da dohvata zemlju i da je ravno postavaljeno i onda rada poprilicno dobro mada i meni se svidja balerina pa cu vjerovatno u buducnosti uzeti balerinu.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Ja zgrecem sa suncem sa cetri kruga i nemam problema samo treba znati raditi sa suncem da ne pravi plastove, ja ako je sijeno deblje smanjim zahvat, i ne trbeba ih spustati do kraja nego nako tek da dohvata zemlju i da je ravno postavaljeno i onda rada poprilicno dobro mada i meni se svidja balerina pa cu vjerovatno u buducnosti uzeti balerinu.

Zavisi i od onoga ko radi sa sakupljacem.
Al je balerina balerina po meni je puno bolja od sunca
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Evo s čim ja grabim Sip Šempeter 2.20:


A ovo sam uzeo prošle godine i prezadovoljan sam učinkom-Sip star 360/10
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Šanana solidni izgleda SIP ja imam DF 83 bez labuđeg i Stoll sa labuđim ljepše mi raditi bez labuđeg (okretni kotači).
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Jasam ove god kupio nove agromerkur ada sunce grabulje doad su zgrabile oko 1500bala bez problema. Ja sam za sad sanjimaadovokjan za dalje videcemo
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To sam od kolege posudil da ne vozim svoje 15 km daleko na drugi grunt i morem reči da sam prezadovoljan kak to fino radi.
Idem 2. s 565 na malo više pol gasa i to doslovno leti, a iza ostaje čisto.

Sakupljač je star negdi 7 godina, kupljen nov.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Nisu loši, samo kaj su malo mekani materijal, vario već nosače, a kaj se tiče mehanizma super rade 539 se igra s njima samo tak...
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Kupio pre koji dan bratov deda nove grabulje za seno,ovake jos video nisam
kjhffdfc-086.jpg

kjhffdfc-087.jpg

Nove su cinimi se 280e,i donesu ti kuci,ima komsija takve i grabio je meni i lepo grabe,poput kaisara pograbe,cekamo otavu pa da probamo,samo mislim da su male za imt 558
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Oprosti na OT, ali bratov deda, tebi dodje sto???:icon_idea:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Kod nas kad kazes brat,to je i rodjeni brat i brat od tetke i striceva...
Uostalom nije tema o rodbinskim odnosima
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Malo dva radna tijela , to je za tome vinkovića taman


Oprosti na OT, ali bratov deda, tebi dodje sto???:icon_idea:
Rođak , oni kažu brat za rođaka
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Savo tacno tako to mi rodjak dodje,da nebude zabune vise,a za moje zemljake brat,al kod nas ti je rodjak sirok pojam,ko je bas dalek rod il za kog nema adekvatnog naziva najlakse je reci,da je rodjak

I ja mislim da su malo 2 radna tela,pogotovo sto ce vuci558,al nema on mnogo livada,a vremena ima na pretek
 

Najnoviji postovi

Na vrh