• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sakupljači sijena

VUCKO

Član
Tu od
31 Svi 2010
Poruka
59
Nikad mi nije bio jasan princip na kojem ovaj sakupljač radi.

ma to radi na principu centrifugalne sile (valjda sam dobro napiso), kada kardan okrne ove krugove prst automatski se obore prema zemlji, stim da se moze mijenjati polozaj prstiju u odnosu na otkos tako da on moze i zgrcati i rasturati otkos, kopiju ovog mog sam vidijo u sip-ovom uri koji je identican ovom mom cak su mu isti i "prsti" ma sve je 100% isto.
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
scaled.php

dali mozda zna ko kolko kostaju ovi djelovi sto sakupljaju sijeno (te opruge)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
te opruge ne smiju koštat više od 25-30kn,ako se rade po naruđbi onda max. 40kn
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
scaled.php

dali mozda zna ko kolko kostaju ovi djelovi sto sakupljaju sijeno (te opruge)

Ovakav srtojček bi ja želio kupit! Ali nisam nigdje našo polovno! Treba mi nešto univerzalni da može razbacivat i skupljat! A koliko vidim to je to!
 

VUCKO

Član
Tu od
31 Svi 2010
Poruka
59
smanji malo :vragek:

nemem sta smanjivat , kupovo sam ih prije otprilike tri mjeseca u agrokopu u laktasima i(miskim na velike radne prste) kostaju 21 km, a male opruge od centifuge kostaju 4 km,znam cijenu zato meni stimaju opruge do ure 320 i ja ih i kupujem za svoj skupljac
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
nemem sta smanjivat , kupovo sam ih prije otprilike tri mjeseca u agrokopu u laktasima i(miskim na velike radne prste) kostaju 21 km, a male opruge od centifuge kostaju 4 km,znam cijenu zato meni stimaju opruge do ure 320 i ja ih i kupujem za svoj skupljac

Agrokop je dosta skup, možda su u Akmi iz N. Grada jeftiniji.
 

VUCKO

Član
Tu od
31 Svi 2010
Poruka
59
ma nisam nikada nigdje drugo trazio , oni mi nekada dodju usput i tako da tu i kupim , mada ne odlaze cesto , od kako ga ja imam oko 5g, mozda sam ih kupijo svega 3 ili 4 pa tako da to i nije neki trosak ,
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
PRINOVA

Krone SW 761
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=oPCD5aNrmGA&feature=channel&list=UL[/YT]
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Čestitam !! :partyman: :partyman: Koliki je zahvat, koliko je para? Daj stavi još koji podatak i neku sliku. :prayer:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
A u prava masina :supz:
Cestitke na prinovi i neka dugo i dobro sluzi :partyman:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
makina i pol, čestitam i neka sretno služi.

da li se mogu zakretatai pa da je jedna ispred druge, da grabe obe na lijevu ili desnu stranu ili grabe samo ovako u sredinu.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Hvala na čestitkama

Zahvat od 6.8 do 7.6 m hidraulično podesiv, elektronsko podešavanje visine rotora
-13 ruka po rotoru
- godina proizvodnje 2000.
-krivulja u ulju

Cijena u Njemačkoj 4000 € , a dok je doslo doma i svi ostali troskovi 5000€+pdv

- stavlja samo u sredinu

19814927.jpg


19814926.jpg


19814924.jpg
 
Posljednje uređivanje:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ova zadnja slika sa 542 u pozadini najbolje pokazuje velicinu sakupljaca.
mrcina :cool:
koliko je tesko to cudo?
naravno, cestitka na kupovini i neka dobro sluzi ;)
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Može li mi tko da kaže više o ovakvom tipu skpljača / rastresača.

slika403012012061339423.jpg


slika403012012061339428.jpg


slika403012012061339431.jpg


slika403012012061339461.jpg



Zvao sam čovjeka i kaže da je mašina u ekstra stanju. Samo kaže kad grabi sakuplja sijeno da malo ostavlja. Pa ako je mašina predviđena da radi dvije operacije onda ne bi smijela da ostavi . Mašina ima mjenjač na sebi. Znali tko kako šetluje ova mašina za skupljanje. Negdje sam pročito da treba promjeniti položaj prstiju u ovisnosti da li se skulja ili rstresa trava. Da li potrošeni prsti mogu biti uzrok slabog skupljanja?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
obično ako je mašina predviđena da radi dvije operacije, onda ne radi ni jednu kako treba. :mrgreen:
SIP u svom proizvodnom programu ima takve sakupljace-prevrtače. Rade na centrifugalnom principu. Lošem grabljenju može biti uzrok to da su zubi potrošeni ali isto tako može biti i do opruge koja drži zube. Uglavnom sve dobro pregledaj prije kupovine i obavezno probaj.
Mada se meni ovakvi univerzalni sakupljači uopšte ne sviđaju. :toimonster:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
mario stroj je mrak ,sličan sa dva rotora ali sip ima u mojoj blizini i čovjeku lagano odiže zekonju od 90 KS,sa čime ga budeš nosio, inače kažu majstori koji vrše uslužno baliranje da je milina za raditi bale iza tog stroja,uglavnom sretno sa strojem i nek služi godinama
 

Najnoviji postovi

Na vrh