• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sakupljači sijena

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
:) Ma slobodno pitaj, zato i služi forum :gitarist: tu smo da saznamo više i da pomognemo jedni drugima. :partyman: :partyman:

Jesi išao gledati neki od ovih sakupljača?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Zavisi kojim traktorom ćeš raditi, ako ti nije pretežak za nositi onda uzmi 2,5 m.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ursus je malo nezgodan jer mu mora kardan raditi da bi radila i hidraulična pumpa. Tako ćeš s njim vrtiti sakupljač i dok ga budeš nosio do njive. Vjerovatno ćeš zato puno češće raditi sa VTZ-om. A mislim da i on ima dovoljno težine da izađe na kraj sa sakupljačem 2,5 m.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
pa i mislio sam ursus da vuce balirku zato sto ima vise sporih brzina a VTZ sakupljac
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ursus je malo nezgodan jer mu mora kardan raditi da bi radila i hidraulična pumpa. Tako ćeš s njim vrtiti sakupljač i dok ga budeš nosio do njive. Vjerovatno ćeš zato puno češće raditi sa VTZ-om. A mislim da i on ima dovoljno težine da izađe na kraj sa sakupljačem 2,5 m.

griješiš , ne mora ;)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Nemam Ursus pa neznam 100%, a koliko sam čuo da mora raditi. Možda je to bilo na starijim serijama, neznam:scratch
Jel možeš podići neki priključak a da ti je kardan isključen?
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Na ursusu kada kardan radi preko menjaca(1000obrtaja) ne radi hidraulik, samo kardan, a kada ukljucim drugi polozaj rade i kardan i hidraulik!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Nemam Ursus pa neznam 100%, a koliko sam čuo da mora raditi. Možda je to bilo na starijim serijama, neznam:scratch
Jel možeš podići neki priključak a da ti je kardan isključen?

može , isprobano više puta i zaradio dosta jela i pića na tu foru iako slabije poznajem ursuza :supz:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
u temi ursus imas to objasnjeno detaljno!

Ma ne interesuje me baš nešto previše, pitao sam onako usput. Nemam Ursus, samo sam čuo da ima tu, da tako kažem, manu sa kardanom i hidraulikom. Srećom po sve vlasnike Ursusa nisam u pravu. :) :)
 

VUCKO

Član
Tu od
31 Svi 2010
Poruka
59
Da se i ja "pohvalim" sa svojim univerzalnim zgrtacem i razbacivacem
 

Prilozi

  • Slika0284.jpg
    Slika0284.jpg
    20.8 KB · Pregleda: 167
  • Slika0285.jpg
    Slika0285.jpg
    13.8 KB · Pregleda: 168
  • Slika0286.jpg
    Slika0286.jpg
    26.1 KB · Pregleda: 140
  • Slika0287.jpg
    Slika0287.jpg
    26.8 KB · Pregleda: 132

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
vidim ukljucuje se novih clanova u ovu temu, sta vi mislite da li su bolje balerine sa zatvorenim kuciste u ulju ili one sa otvorenim i podmazivanjem sa mascu ??:scratch
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
vidim ukljucuje se novih clanova u ovu temu, sta vi mislite da li su bolje balerine sa zatvorenim kuciste u ulju ili one sa otvorenim i podmazivanjem sa mascu ??:scratch

To si pitanje postavio već prije i koliko se sjećam dobio si nekoliko odgovora.Tako da nemoj gnjavit više.
 

Najnoviji postovi

Na vrh