• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sakupljači sijena

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa vidi se da su cjevi na kojima su "vile" iz dva djela , tj teleskopske .negdje na sredini je osigurač i vjerojatno se pomakne na drugu rupu
znači tu se rastavlja i kod trnasporta , a kad dolaziš na polje montiraš iz trnsportnog položaja na širinu koja ti odgovara
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
S tim da su te cjevi pofrkane, a bome je i šasija varena i pojačavana, znači nešto su potrgali.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Možda je bolje da ga je netko drugi ojačao i popravio tvornički defekt,nego da to npr. moram ja.
A da ga je neko vani vozao 3 banke po livadi,pigao ko potplat,i ko zna što još,to se razumije...
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Zdravo svima,nedavno sam kupio panonijin sakupljac sena za svoje minimalne potrebe,za sitne novce u dosta zapusteom stanju.Iskoristio sam poslednje zimske dane i poceo da ih remontujem i evo napokon ih zavrsih pa je red da podelim slike a i video sa vama :cool2:
Ovako su izgledale kada su stigle kuci


A ovako nakon dosta ulozenog truda vremena i rada :icon_pidu:




A evo i video toka radova
https://www.youtube.com/watch?v=xKyzPcT6NVY&t=15s
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
Lijepo i pohvala za trud.

Probaj prebaciti pogon s donje strane cijevi, jer ti se bude jako lomil kardan kad ga podigneš, pogotovo s fergusonom, koji ionak ima nisko kardan.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ja baš danas svojega zakapčil za traktor i skinul gume,jer mi stajal preko 10 godina, i gume su sve otišle.
Malo bum ga obnovil.
ddd7b8765518bfa74552e9b978400627.jpg
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,864
Koje gume su gore?..ja sam isto povoljno nabavio ali gume su trule da nevidim dimenzije..danas sutra ću to pomalo srediti..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ kaj igra ako je malo uža takve imam na pauku Fahr a na 220 su 14x4 (stara oznaka) ili 4,00x6 .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
Na malom Fahru (onaj kaj mu se dva rotora dižu u zrak) su 4,00-4, koliko se sjećam.
Mogu biti i 3,50-4. Zanemariva je razlika.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Ja sam takve uzimo. Nisu neka velika sreca brzo se probuse i na kraju sam kupio kao na slici sto je @ZJ postavio i nema vise problema.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
Ja sam takve postavil na kalač, ali nevaljaju (nove) zračnice i za tjedan dana se ispuste. Ove na SIP-u su stare valjda 25 let i drže bez brige.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
Nove ne valjaju. Neznam zakaj?
Kao da su rijetke.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kak sad nove ne valjaju a u postu 471 ove teme si preporučil baš nove , linkano u TA , još i reklamiraš , ajoj
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
Gume valjaju, ne valjaju zračnice. Po peti put velim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh