• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sakupljači sijena

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
ja sam takve uzeo od vredesteina oko 100 kn komad odradile sezonu super .
Srecom sip ima felge iz dva dijela pa se lako montiraju
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Sutra idem u nabavu pa cu vidjeti kaj se da napraviti.. ugl jako vesel posao za remont..mehanizam sam komplet rastavio, brusilica i rezanje manje vise serafa i zatika..
Dali ima ovih cepova za nabe kotaca gdje za kupiti?
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Nama su stalno pucali nosači kotača, one kvadratne cijevi. To je svima mana, Sip ima okrugle i s tim nema problema mi to tjeramo 3-4 brza i sve super ide.

Sigurno ima još nekih stavki, ali ih ne znam sad jer smo mi prije panoniju imali sad Sipa i bolji je.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Kaj ja znam meni su isti oba :)
Uzeo sam vredstein 4pl, 122 kn komad..poklopaca nabe nema
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Da, ima susjed Panoniju i isto ima zavarene rukavce.
Razlika je u tome da Panonija ima, uz veće kotače, dulju vilicu, pa lakše puca radi savijanja.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Kod mene su jedino limovi od Panonije tako da uvijek svi misle da je panonija, a nije :).
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Meni to nikada nije puklo. Nemojte toliko plašiti čovjeka. Ja sam vidio više sip-a u gorem stanju od Panonije, a sip mlađi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Šima, činjenice su činjenjenice, a razmjena iskustva nije plašenje :)
Puno toga zavisi o korisniku, količini rada, a i o stanju livada.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Čuj nije baš da sam ih mazio. Nije da branim Panoniju, ja sam je se hvala Bogu riješio, sporo je s tim za raditi, malo rose ono prebaciva i tako. Nije ona nekvalitetna, možda novije godište i je.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Moja je 83 godiste i zubljala je od onda 6-8 rali do unazad koju godinu i nikad na njoj nije nista puknulo niti otpalo, izuzev limova koji smo znali smotati tu i tamo.
problem je samo s onim stiftovima na zvijezdama sto kotace podizu.
Da nisam zadovoljan s njom bi ju hitio u smece i zel drugo nes
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Ja sam do sada promenio 2 panonije i 3 sipa sve jedan mi je puknuo i bio na varenju po nekoliko puta, dve panonije i 1 sip otisli za Bosnu doso covjek i nudi po 800kn za svakog nebitno stanje. Sad imam jos 2 sipa jedan made in yu a drugi novi sa sirokim gumama i mislim da je ovaj stari puno kvalitetniji i robusniji jer ovaj novi nema nekih djelova i tanji je materijal. Al svejedno na kvalitetu ja i stari uspijemo sve satrti tako da je puno i do pazljivog rada.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Moje su skupljale 60-70 jutara godišnje, moje su otpale tamo napred gdje se kopčaju, kod onih 8 vijaka što ih drže, to smo pojačali i dalje idu.

To sam i ja popravljao par puta što podiže kotače i onda odustao, vozio ih stalno na istoj visini i to je to.

Za 6-8 jutara to ti je odličan stroj. Dali imaju posebno onaj zatezač pogonskoga remena?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Nekuzim kolega kakav zatezac remena?
Stanje rame nakon 33 godine...i kaj velim...sve novo, po mojoj racunici ja nebudem remonta vise radio sigurno
 
Posljednje uređivanje:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ovaj zatezač što sam označio na slici.


6063e918d553e3ac10cccfbf44d8cd0b.jpg
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Steri Sip ima posebno zatezac pogonskog remena plus mozes promjeniti brzinu vrtne jer ima dvije remenice, a novi to nema neg se pogonski remen doteze skupa sa onim velikim remenicama na istom sarafu
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
To ti je ok blic, obnovis i miran si, ti stariji su puno kvalitetniji i imaju bolju opremu od ovih novijih.
 

Najnoviji postovi

Na vrh