• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sakupljači sijena

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ljudi vrijedi li ovaj sakupljač sijena 410€, ispravan je u potunosti. Meni treba za manju površinu (oko 2.5 Ha).
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma kakvi...

za tu površinu kupi klasično sunce(s 4 velika kotača),ili sipov tračni sakupljač.oni su maksimalno oko 2500 kn.a u daleko boljem stanju...
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Imo sam tračni panonia nije mi se sviđo ni najmanje, sunce sam također imao čista katastrofa. Prije toga sam ima Clas rotacioni sakupljač služio me 12 godina bez greške nije mi se sviđo samo što je bio vučeni. Poslije njega sam mjenjo na tračni pa na sunce pa sam sad ponovno u potrazi za rotacionim sakupljačem jer mi je se on pokazao daleko najboljim.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Bosonoga kaže:
Ljudi vrijedi li ovaj sakupljač sijena 410€, ispravan je u potunosti. Meni treba za manju površinu (oko 2.5 Ha).
Uf...na prvi pogleda svakako ne izgleda lijepo, ali ako kažeš da je ispravan...mislim da ne vrijedi tolike novce, to je 2,5 m? Po meni vrijedi 300 eura max, ako je stvarno sve ispravno. Koja je to marka? Nisam još vidio niti jedan sakupljač da sakuplja na desnu stranu od traktora... :scratch :shock:
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Kupio sam ga jer nisam našo ništa povoljnije (šverceri digli cijene). Da napomenen da sam prije ovog imao CLAS-ov samo vučeni što mi nije odgovaralo, služio me ekstra 12 godina bez ikakavog kvara. Da 2.5 m je. Sad je rasturen pa ga sređujem . Neka je talijanska maraka (pisalo je OMA), dobro je star. Najviše me je dojmila njegova jednostavnost, nema što da se pokvari. Kardan na reduktor, ispod lančanik prenosi na rotor, ispod kanal preko kojeg idu klizači pomoću kojih se ruke spuštaju i dižu. E sad vidjet ćemo kako će da zgrće.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Ti šverceri :vragek: :vragek: a dobio ga je negdje za par centi...
A gle to je stvarno jednostavan stroj, može ti se potrošiti zupčanik, a najgora stvar je da ti se raspadne ta kolijevka po kojoj voze klizači ili da se toliko potroši da iskoče van, a li valjda si ga pregledao prije. Ja sam prije godinu dana prodao 2,5 m Fahr, čak nije imao ni kotače da se okreću kao ovaj tvoj, bio je pofarban godinu dana ranije i mijenjali smo baš taj jedan zupčanik na njemu, za čini mi se 300 eura, zato kažem da je ovo puno za taj tvoj, ali sad je gotovo. Ako su sve ove opruge na broju normalno da će dobro zgrtati :D
Sretno
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
M.M. kaže:
Bosonoga kaže:
Ljudi vrijedi li ovaj sakupljač sijena 410€, ispravan je u potunosti. Meni treba za manju površinu (oko 2.5 Ha).
Uf...na prvi pogleda svakako ne izgleda lijepo, ali ako kažeš da je ispravan...mislim da ne vrijedi tolike novce, to je 2,5 m? Po meni vrijedi 300 eura max, ako je stvarno sve ispravno. Koja je to marka? Nisam još vidio niti jedan sakupljač da sakuplja na desnu stranu od traktora... :scratch :shock:


fella ti skupljaju desno od traktora, mislim da svi fella sakupljači....
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
I koliko si ga platio? I ja sam mislio ići gledati taj ali podaleko mi je bilo otići da ga vidim. Ja sam kupio ovaj gore za 800 KM + prevoz 60 KM. Rastavio sam ga komplet, ofarbo, treba ga još samo sastaviti sve je u dobrom stanju samo sam stego par šarafa gdje je imo lufta.
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
ja sam platio 700 samo cu morati mu zamijeniti par zica posto su pukle i takode sam i ja poceo da rastavljam pa cu da ga ofarbam pa cu staviti slike da vidis kakav ce biti poslije
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
eh eto zavrseno je i uradeno jos samo da sunce ugrije da mi se tarava moze da osusi i to je to
 
Å

Željko

Guest
02-06-10-foto_7298029_17393526_17902799.jpg

02-06-10-foto_7298029_17393526_17902800.jpg


...jedva cekam sunce... :D
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Mrcinski sakupljač, imaš tak širokih livada ili odma od jednom sakupiš jednu :)
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
E kojih bi ja imao zajebancija s ovim po mojim livadama, s jedne strane bi zapinjao po drveću, a s druge po susjedovom parlogu...naravno ako bi uopće uspio doći do livade, ali vjerojatno bi prije ostao ucvikan u nekom klancu:D
Željko daj neke podatke, težina, min potrebna snaga traktora,...cijena?
 
H

Hurlimann86

Guest
Ljepo ljepo svaka čast na kupnji čestitam.
Stvarno super strojček ;)
 
Å

Željko

Guest
toma84 kaže:
Mrcinski sakupljač, imaš tak širokih livada ili odma od jednom sakupiš jednu :)

Ma imam ja svakakvih livada, ali i na malim dušu da.
Recimo ja sad neke livade sakupim prije nego što bi stavil ruke na svojeg drugog kronea 461, a da ne pričam o tome da treba skidati ruke prije izlaska na cestu.
Ovo je milina, sve je hidraulički od visine, širine zubljanja pa do dizanja i spuštanja rotora.

M.M. kaže:
E kojih bi ja imao zajebancija s ovim po mojim livadama, s jedne strane bi zapinjao po drveću, a s druge po susjedovom parlogu...naravno ako bi uopće uspio doći do livade, ali vjerojatno bi prije ostao ucvikan u nekom klancu:D
Željko daj neke podatke, težina, min potrebna snaga traktora,...cijena?

Jedini problem može biti livada uža od 6,20 i put uži od 2,80 jer toliko je i širina traga voznih guma.
Uvelike olakšava vožnju i rad to što sakupljač prati traktor.
Težina ne piše na njemu, a pošto nije nošeni s njim može raditi i traktor ispod 50 ks.
Cijena je bila 3300 EUR + prijevoz i carina iz slovenije.

Hurlimann86 kaže:
Ljepo ljepo svaka čast na kupnji čestitam.
Stvarno super strojček ;)

Hvala!
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
super je to samo ja to nemam gdje toliko dosta mi je ovaj sa jednim,ali je izgleda dobra masina cestitam
 

Najnoviji postovi

Na vrh