• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sakupljači sijena

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
E vidiš meni bi ovih 2,8 m širine bilo preširoko za sigurno 50% mojih puteva. Sad imam sakupljač od 3m i isto zajeb... sa skidanjem i vraćanjem ruku jer na većinu livada moram po magistrali i/ili uskim klancima :cry:
Ovo o snazi traktora...vjerujem da je 50 ks dosta jer nije to neko opterečenje na kardanu, ali za ravnicu. Jer bi ja na svojim livadama morao sigurno uključiti prednju vuču na kinezu da ga vučem uzbrdo i na padinama i mislim da bi dosta izrovao livadu...
Ali ima moja Bilogora i svojih prednosti, nakon ovih kiša poslije samo jednog sunčanog dana ja već mogu u livade :D :mrgreen:

Ne znam koliko te na kraju sve izašlo ali mi se čini ok cijena za takav stroj.
I stavi koju sliku kasnije u radu.
 
A

anel

Guest
Re: Sakupljaèi sijena

ŠANANA kaže:
[quote="slavonac 4":24uyxcs2]imam i ja jedno pitanje ako netko od forumaša zna pomogao bi mi puno
imam grablje za sjeno na limu piše PANONIJA i trebam remenje
E TU NASTAJE PROBLEM-gdje sam god pitao svi mi kažu da su to SIP-ove i svi imaju s 12 vila na remenu a moje imaju 13 :scratch

imam i ja panoniju, i prije jedno par godina sam mjenjao obadva remena, kupio sam ih kod nas u poljoprivrednom dučanu ;)
aNaNa007.jpg

jel takve imaš???[/quote:24uyxcs2]


kod mene djedi kupio prosle zime ovakvu panoniju samo sto je kod njega umjesto remenja lanci a ostalo je sve iso ja je jos nisam vidio u radu al kaze mi da ima problem da mu sijeno prebacuje preko sebe i baca na trektor svuda dali ko zna u cemu je problem :mrgreen:
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Nema tu nikakavog problema to je takav tip grabalja koji nije baš usavršen. Ja sam imo Panoniju s remenjem i isto su htjele prebaciti sijeno preko sebe ako je gušća trava. Zato sam ih prodo nakon jedne sezone i uzeo si rotacioni sakupljač
 
A

anel

Guest
al kod njega su ovi prsti kako se vec zovu sto sabjeru sijeno su okreniti kontra nego uovoga na slici tako kad se okrecu nebudu oboreni dole kao kod ovga nego budu gotov horizontalni tako da nose sijeno sa sobom ja mislim kad bi se ovi prsti okrenuli da bi mozda bili vertikalni oboreni prema dole i nebi nosili sijeno sa sobom vrijedi pokusat :mrgreen:



Uploaded with ImageShack.us
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Probajte okrenuti prste, po meni tu nešto nije dobro složeno. Ovaj na slici ima pravilan rad. Da li na desnoj strani prsti stoje kao i na lijevoj kad se spuštaju?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
haris kaže:



jesi ga probao u radu? kako ide?

jel samo prevrće ili može i skupljati u red? nevidim plašt pa zato pitam
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
ma probao sam ga super ide zadovoljan sam sav sam posao odradio a pravi redove samo takve,a plast mi ne treba jer pravi super redove i bez njega
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Dali netko zna ima li još negdje uopće za kupiti igle za grablje "sunce" i kolika je cijena za komad.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Pa moralo bi bit, kad ima novo sunce za kupit onda mora bit i djelova. Sutra ili prekosutra ču ič u takvu trgovinu, pa ako ne saznaš do onda javit ču ti
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
napiši u google okretači (imt)sunce imaš trgovinu koja ih prodaje pa možda imaju ili znaju gdje ima rezervnih djelova
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
vidim razumijete se u sakupljače sijena meni treba jedan od dva metra neznam koji bih kupio i šta gledati pri kupovini na njima, ja sam u brdskom kraju
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Najbolji su paukovi.Ali su dosta teški za brdo.Pa ti preporučam tračni sakupljač,tzv panoniju kako se u žargonu kaže.

aNaNa007.jpg
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Najbitniji su ti remenovi,kojih imaš 2 velika i jedan mali.Ta dva velika su bušena,jer su na njih pričvršćene grablje.I na tim mjestima bušenja oni ti popucaju s vremenom.

Sakupljači nisu skupi,za 2000 kn ima da je pravo uredan.Mislim da jedan remen košta 600 kn,a komplet sa oba remena na kojima su instalirane prečke,ti je oko 2 tisuće kuna.
Kad zamijeniš remen,miran si na dulje vrijeme.
Sve u svemu,vrlo zahvalni strojevi,jednostavni i pouzdani.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ocel mi neko reci koji je ovo stroj sta moze da radi cemu sluzi :scratch
mislim da ovoj temi pripada :oops:

evo moram citirati moj post od prije dvije godine iz razloga što sam kupio baš ovaj sakupljač
tek sam ga dovezao i sklopio , ako sutra ne nadjem negdje da ga probam imam prekosutra zagovorenu probu kod šuraka

zahvat mu je 2,5 metra i mogu vam reći da mi tehnički djeluje jako primamljivo

došao je ovako
image054uo.jpg


image057p.jpg


i izgleda ovako
image059vw.jpg


image058e.jpg


plaćen je smiješnu cifru tako da iako ne bude se dobro pokazao nemam za čime da žalim
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Djeluje jako zanimljivo:shock::?

Očekujem slike iz rada,i prva iskustva s takvim nešto..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
evo jutros probah ovaj čudan stroj , otišao da sakupim 4 dunuma slame iza kombajna kojem je kosa 180cm pa se ne isplati ići presom jer nemaš radi čega

najkraće rečeno , za manje para bolji priključak nisam uzeo

lijepo sakuplja , ne rasipa , hoće nekih 250-300 obrtaja kardana , tu najbolje radi , ustvari sve više obrtaja i bolje radi , samo previše obrtaja ne vjerujem da bi valjalo u detelini zbog otresanja , 250-300 sasvim dovoljno

kosa kombajna je 180cm a meni je falilo par cm da uhvatim dva otkosa , u prvom prolazu uhvatim dva , ali u povratku nemožem jer moram da zagrlim onaj prethodni red koji sam sakupio

evo kako je izgledalo posle kombajna
image069e.jpg


a evo kako posle sakupljanja
image070g.jpg


znači oni redovi tamo dalje su rađeni na nekih 150-200 obrtaja kardana i lošije izgledaju , kada sam otkrio da dodavanje gasa pravi ljepše redove onda sam i slikao , znači ovaj prvi red odakle sam slikao je rađen na nekih 250rpm
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Lepo izgleda, ne uvrće kao "sunce",a u travi i detelini gde je kosa širine 135-165 biće pesma raditi.
Gde Ti to iščeprkaš,takve sprave,radi a jeftino????? :madmana:
 

Najnoviji postovi

Na vrh