• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sakupljači sijena

S

slavonac 4

Guest
Re: Sakupljaèi sijena

nije mi bitno gdje se proizvode- :oops: smo nek imaju izbušene rupe za vile i to za 13 komada
:cry:
 
D

Djole

Guest
Re: Sakupljaèi sijena

Pozdrav svoj ekipi na forumu...
Jedno pitanje ako može vezano na temu sakupljača(prekretača)...
Radi se o polovnim strojevima, a zanima me što to prodavačima predstavlja kombinirani pauk sa dva priključna vratila!?
Koliko ja kužim na jedan vrti brže na jedan sporije... Čemu to služi?
Planiram kupiti polovan zahvata oko 5m s labuđim vratom i balonkama sad me muči taj kombinirani...
Sad ću možda ispasti glup, ali je li moguće da je jedno vratilo za prekretanje, a ovo drugo na koje kao vrti sporije služi za zgrtanje u 2 stavi odnosno reda jer su meni tako rekli..
Moja teorija je da je to zbog 540 odnosno 1000 okr/min...
Čitam vaša mišljenja i slike ako imate takvih strojeva i savjet koji da kupim...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Sakupljaèi sijena

Ja isto mislim da je ovo brže za prekretanje, a sporije za sakupljanje, pošto veliš da to zovu kombinirani pauk.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: Sakupljaèi sijena

Ja imam Deutz-fahrov pauk 5,5m i isto ima 2 priključna vratila. Čuo sam da je ovo drugo za sakupljanje, ali uvijek zaboravim probati kad sam na livadi.
Mislim da nema nikakve veze s brzinom okretaja kardana traktora...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Sakupljaèi sijena

Ako bi bilo za skupljanje onda bi morao imati neke cerade da bi ipak slog bio čim ljepši :scratch
Kako god se on polako vrtio uvijek bude razbacivao...
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: Sakupljaèi sijena

marko hurlimann xa86 kaže:
Ako bi bilo za skupljanje onda bi morao imati neke cerade da bi ipak slog bio čim ljepši :scratch
Kako god se on polako vrtio uvijek bude razbacivao...
Hm...a ne znam gdje bi zakačio te cerade. Baš ću morati probati...
 
D

Djole

Guest
Re: Sakupljaèi sijena

Meni su preprodavači rekli da se može i sakupljati s njime, ali i meni to nekako čudno i nevjerojatno zvuči...
Baš me zanima kako to radi jer bi to značilo da ne moram posebno kupovati sakupljač odnosno neću imati toliko prekapčanja priključaka za vrijeme sušenja.. Baš ću sutra otići pogledati jednoga koji je za prodaju i čovjek je radio s njime pa će mi valjda znati reći..
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: Sakupljaèi sijena

Evo,Sip star 350 T, stigli večeras pa ni slika nije nešto kvalitetna
1HWmSm5agwRDB0HX.v.jpg

valjda budu se dobro pokazali u radu na polju
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Sakupljaèi sijena

gmiža kaže:
Evo,Sip star 350 T,
valjda budu se dobro pokazali u radu na polju

čestitam na kupnji :D mora bit dobar :D
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
857
Re: Sakupljaèi sijena

Djole kaže:
Pozdrav svoj ekipi na forumu...
Jedno pitanje ako može vezano na temu sakupljača(prekretača)...
Radi se o polovnim strojevima, a zanima me što to prodavačima predstavlja kombinirani pauk sa dva priključna vratila!?
Koliko ja kužim na jedan vrti brže na jedan sporije... Čemu to služi?
Planiram kupiti polovan zahvata oko 5m s labuđim vratom i balonkama sad me muči taj kombinirani...
Sad ću možda ispasti glup, ali je li moguće da je jedno vratilo za prekretanje, a ovo drugo na koje kao vrti sporije služi za zgrtanje u 2 stavi odnosno reda jer su meni tako rekli..
Moja teorija je da je to zbog 540 odnosno 1000 okr/min...
Čitam vaša mišljenja i slike ako imate takvih strojeva i savjet koji da kupim...

Tu su slike od dvonamjenskog okretaća. Vidi na prvoj slici, kako ima namještene zabrane, s kojima skuplja masu u red, a na drugoj slici ima sklopljene, pa služi ko pauk.
Takvi imaju kapacitet rada oko 3,5 metara.

TvkILNMQ6Xl0GSUg.v.jpg


KjA_8_nEl8aa4DK6.v.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Re: Sakupljaèi sijena

ocel mi neko reci koji je ovo stroj sta moze da radi cemu sluzi :scratch
mislim da ovoj temi pripada :oops:
 
B

Bobo

Guest
Re: Sakupljaèi sijena

Ovo ti je obicni sakupljac sjena, samo sto je star ko biblija...

Ides po rasirenom sjenu i prvi "bubanj" kupi sjeno i baca ga drugom koji kupi sjeno i od prvog i ono ispred sebe te ga svo baca u one "usmjerivace" koji formiraju red koji se moze balirati ili silirati...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Sakupljaèi sijena

kako mu ove igle uopće kupe sijeno?vidim da nemaju veze sa tlom,pa kako onda mogu grabiti sijeno?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Re: Sakupljaèi sijena

ok bobo ali nije mi jasno kako pokupi sve posto vidis i sam koliko su igle daleko od zemlje
nista ovdje meni nije jasno :scratch

jel ko ovo cudo vidio negdje , da ne pitam jel vidio u radu :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Sakupljaèi sijena

uhvatio sam susjeda u prolazu dok je bio na benzinskoj





8) 8) 8) 8)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Sakupljaèi sijena

savoris kaže:
ok bobo ali nije mi jasno kako pokupi sve posto vidis i sam koliko su igle daleko od zemlje
nista ovdje meni nije jasno :scratch

jel ko ovo cudo vidio negdje , da ne pitam jel vidio u radu :mrgreen:

Ja imam pauk za sijeno marke PZ-Zwegers, a to vam je isti proizvođač ko i ti čudni sakupljači na slici, a rade na taj princip da kad se okreću centrifugalna sila ih pritišče prema dolje i na taj način skupljaju il prekreću :!:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Re: Sakupljaèi sijena

sanana jel ti imas isti ovakav kao sto sam ja slikao ili samo od istog proizvodjaca , drugi tip???
 

Najnoviji postovi

Na vrh