• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sakupljači sijena

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
260
Kod mene je 2011 godiste i nema nikakvog ulja unutra, samo mast.
Zvao sam Jakopic, danas, 390 eura je veliki zupcanik a 170 je cini mi se mali.
 
Posljednje uređivanje:

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,297
Koji model? Daj sliku. Super da si našao i da mogu nabaviti. Uzimaj odmah dok ima.
Meni na Felli otisla elipsa i svi mi u HR govore nepoznat datum isporuke.

Pa sam jedva nasao u nizozemskoj. I cijena sa dostavom 400€..

Mislim da ides raditi zupcenike po uzorku da bi ista cijena bila.
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
260
Ovako sad izgleda.:)
Da radim po uzorku bilo bi jos i skuplje i moram cekat bar 7 dana.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja bi se pitao zašto je otišao zupčanik , tek onda razmišljao da li i kako popravljati
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,297
Dobro si ga raskupusao. Koliko vidim to je kuhn ga 300.
Malo sam potrzio na internetu i veli par dokumenata da ima zatvorenu posudu za ulje. Provjeri ak nemas mazalice za podmazivanje onda je u ulju. I ostao si bez ulja i zato ti otislo.

Evo naso sam i ga 300 gm i cini mi se da u mazalice za ruke a getriba je u ulju. Treba vidjeti zbog cega su otisli zupceniki ali najcesce odlaze zbog nepodmazivanja
 

Prilozi

  • 43790812_1687313052_587.jpg
    43790812_1687313052_587.jpg
    50.6 KB · Pregleda: 19
Posljednje uređivanje:

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,643
Dobro si ga raskupusao. Koliko vidim to je kuhn ga 300.
Malo sam potrzio na internetu i veli par dokumenata da ima zatvorenu posudu za ulje. Provjeri ak nemas mazalice za podmazivanje onda je u ulju. I ostao si bez ulja i zato ti otislo.

Evo naso sam i ga 300 gm i cini mi se da u mazalice za ruke a getriba je u ulju. Treba vidjeti zbog cega su otisli zupceniki ali najcesce odlaze zbog nepodmazivanja
A da nije samo mehanizam za ruke u ulju a zupčanici su sa gornje strane u kučištu i podmazuju se preko mazalice
Pitam jer su otišli zupčanici na sličnom i zupčanici nisu u ulju več se mažu sa mazalicom a mehanizam za ruke je u ulju
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,297
A ne znam ocito ima vise izvedbi i kombinacija.

Iskreno cudno bi mi bilo da su zupcenici na suhom, a vodilica i ruke u ulju.

Obicno je da je kontra.
Ima dva sakupljaca Fella i oba su na mazalice i zupcenici i ruke.
Ima u selu par kuhna i svi zupcenici su u ulju. Jedan je uvezao kuhna iza rata i u ulju je, i napravio preko dva milijona kocki i radi ko vurica. Nikad pod krovom.
Ja Fellu mazim i pazim, nikad na kisi pa samo neke pizdarije...
Jucer sam gledao na kuhnovoj stranici i model ga 300 ima u ulju.
Ovaj je model ga 300 g ili c, ne vidim dobro, pa je mozda takva kombinacija.
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
260
Ovo je GA 300G i nema ulja samo mazalice. Uzrok loma zupcanika je taj sto se rade svakakve njive, neravne ko oranje a nestrucni ljudi rukuju sa tim. Treba imati "sluha" pa podesit da zice ne zapinju puno po zemlji al da opet dobro kupe a ne da deru zemlju kao da je rotodrljaca. To je razlog kvara i nista drugo.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,297
Tu ti bi pomogao treci kotač, naprijed na trotocju. I umjesto toplink poluge da stavis lanac, da osilira i naravno kardan s lamelom....
 

Bik2022

Član
Tu od
23 Svi 2022
Poruka
35
Da li zna tko da li se može skinuti ovaj točaka sa panonija sakupljača ako da kako ga skinuti,mi smo probali i došli smo do ovde na slici,dalje ne ide.
 

Prilozi

  • 20240531_191400.jpg
    20240531_191400.jpg
    38.4 KB · Pregleda: 26
  • 20240531_191356.jpg
    20240531_191356.jpg
    39 KB · Pregleda: 26

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,643
Izvadite ovaj gornji ležaj i budete vidjeli što je unutra da nije sejger na osovini mislim da nije ali za svaki slučaj
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Vjerojatno se osovina zajela na gornjem lageru, pa zato ne ide van.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,468
Da li zna tko da li se može skinuti ovaj točaka sa panonija sakupljača ako da kako ga skinuti,mi smo probali i došli smo do ovde na slici,dalje ne ide.
Može na udaranje preko bolcne, ako si natuko osovinu onda moraš uraditi alat da to izguraš. Na nekim se točkovima ne mijenja ležaj. Ode ležaj ide i feluga u smeće.
 

Bik2022

Član
Tu od
23 Svi 2022
Poruka
35
Stari je navalio da je skine ja sam bio za to da sve skupa odnesemo gumaru,na kraju je odlučio da će je odnijeti.:giggle:
 

Najnoviji postovi

Na vrh