• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Salata

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Evo SG vs RZ. Lijevo SG.
sgvsrz.jpg

Naravno ista minuta sijanja.
Klijavost SG po 250 kn / 5000 kom. Roderick je od RZ, pripisat ću loše sjeme od trgovca, tj loše skladištenje.
Što da je tek pilirano sjeme...
funsong.jpg
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Prva slika ti je sijano u isti konenjer SG i RZ ( Roderick puterica ostalo od prošlog sijanja).
Druga slika ti je taj kontenjer i ostali od SG - kristalka. Znači u oba slučaja je najjeftinija varijanta sjemena. Kad sam čitao katalog od Kadma skužio sam zašto je tako. RZ za piliranje izbira elitu sjemena iz 10 kg običnog, onda ga pilira. SG izgleda to ne radi, tako da se doije za manje novaca više. Također je RZ klijao 7 - 10 dana a SG 2 dana. Supstrat je Portgrond P. Poz
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Nešto tu ne štima koliko je meni poznato RZ je broj jedan u svijetu što se tiče salate a sve njihovo što sam imao do sada klijalo je za dva dana. Možda je zemlja u pitanju.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Iskreno da ti kažem kad sam vidio pakovanje od salate RZ već me uhvatila panika. Bio sam u pravu, čini mi se da je to sjeme jako dugo bilo u ladici! Čak mi i pakovanje izgleda van vremena. Skenirat ću ga da se vidi. Još jednom dam priliku RZ, ako mu Portgond P ne valja put putuje... Sad bi još nabavio zimsku slatu od Enza Zaden, pilirano sjeme Friendy. Ako neko zna što o toj salati, molio bih ga da mi napiše. Može i na PP. Poz
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Iskreno da ti kažem kad sam vidio pakovanje od salate RZ već me uhvatila panika. Bio sam u pravu, čini mi se da je to sjeme jako dugo bilo u ladici! Čak mi i pakovanje izgleda van vremena. Skenirat ću ga da se vidi. Još jednom dam priliku RZ, ako mu Portgond P ne valja put putuje... Sad bi još nabavio zimsku slatu od Enza Zaden, pilirano sjeme Friendy. Ako neko zna što o toj salati, molio bih ga da mi napiše. Može i na PP. Poz

Meni su ovdje u mom selu htjeli da uvale pilirano sjeme koje je malo starije ali nisu znali da ja znam za njega kad su ga naručili pa sam zvao kadmo da mi kažu koliko je smanjena klijavost i rekli su mi da za to vrijeme koje je sjeme stajalo klijavost smanjena do 70%. Dali netko ima iskustva sa salatama od Enza Zaden ja sam radio nešto malo sa FollomY i nidam bio zadovoljan.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Iskreno da ti kažem kad sam vidio pakovanje od salate RZ već me uhvatila panika. Bio sam u pravu, čini mi se da je to sjeme jako dugo bilo u ladici! Čak mi i pakovanje izgleda van vremena. Skenirat ću ga da se vidi. Još jednom dam priliku RZ, ako mu Portgond P ne valja put putuje... Sad bi još nabavio zimsku slatu od Enza Zaden, pilirano sjeme Friendy. Ako neko zna što o toj salati, molio bih ga da mi napiše. Može i na PP. Poz

Svu salatu koju sadim je RZ pilirano i obično sjeme supstrat je isti kao kod tebe Potgraund P i sve je ok juče zvao KADMO za obično sjeme ANGIE nemaju a neće ni nabavljati mislim da malo teže da prodaju staro sjeme to su moja iskustva ,
Pozdrav!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nisam pisao da je Kadmo imao staro sjeme, nego trgovina gdje sam kupio. Skužio sam da trgovci većinom vole sjeme po narudžbi nabavljati, jer izgleda ne mogu vratiti ne prodano sjeme, a sjeme košta...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Nisam pisao da je Kadmo imao staro sjeme, nego trgovina gdje sam kupio. Skužio sam da trgovci većinom vole sjeme po narudžbi nabavljati, jer izgleda ne mogu vratiti ne prodano sjeme, a sjeme košta...

U mom selu nema sjemena za kupit možeš samo da ga naručiš i onda čekaš ako slučajno ima u trgovini to znači da se trgovac zaje... pa naručio na slijepo.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
He he Siki trend sjemena je čudo ;) Koliko sam studirao sjemenarske kuće usitinu RZ ima sjemena da ti pamet stane, hoćeš sjeme za berbu tad i tad da bude otvorena glavica i još da je za agril nema problema, RZ to ima. Ali filozofija odvajanja piliranog sjemena iz redovnog to me iskreno živcira ta raspodjela na bogate i siromašne. Uspoređujući sa autima RZ za sada je tek Audi daleko od Mercedesa. Slikat u danas opet kontenjere...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Evo slika. Razmak sijanja 20 dana.
Roderick RZ
roderickrz.jpg

Funsong SG
funsongsg.jpg

Pakovanje...
salata001.jpg

Filozofija RZ kuće...
salatarz002.jpg
 

brle7

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
92
He he Siki trend sjemena je čudo ;) Koliko sam studirao sjemenarske kuće usitinu RZ ima sjemena da ti pamet stane, hoćeš sjeme za berbu tad i tad da bude otvorena glavica i još da je za agril nema problema, RZ to ima. Ali filozofija odvajanja piliranog sjemena iz redovnog to me iskreno živcira ta raspodjela na bogate i siromašne. Uspoređujući sa autima RZ za sada je tek Audi daleko od Mercedesa. Slikat u danas opet kontenjere...
Usporedba" tek Audi "ti i nije neka, jel Mercedes Audi i BMW je stvar ukusa ali to je isti rang isprobano.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Nisam pisao da je Kadmo imao staro sjeme, nego trgovina gdje sam kupio. Skužio sam da trgovci većinom vole sjeme po narudžbi nabavljati, jer izgleda ne mogu vratiti ne prodano sjeme, a sjeme košta...

Sorry a što ne zoveš direktno KADMO danas naručiš sutra dolazi poštarina 30 kn i onda si siguran.
Pozdrav!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Usporedba" tek Audi "ti i nije neka, jel Mercedes Audi i BMW je stvar ukusa ali to je isti rang isprobano.

Kad Audi i BMW dođu do razine kvalitete Hyundaia onda ćemo poslije toga razgovarati gdje je Mercedes od njih ;) Meni je trebalo 3 dana da otkrijem zašto Audiu A4 puca šasija, njihovim inžinjerima 10 godina!!! Tek u među liniji su skužili koji su propust napravili!

Stvarno nisam mogao bolju usporedbu napraviti između RZ sjemenarska kuće i proizvođača vozila Audi :) Mislim kad se već spominjalo da je Mercedes :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Sorry a što ne zoveš direktno KADMO danas naručiš sutra dolazi poštarina 30 kn i onda si siguran.
Pozdrav!

Riješim ja to i za 17 kn od praga do praga, ali što bi opće posumljao da bi nešto moglo biti loše?? Sad drukčije. Kupio sam Brill 5 za salatu i ako se pokaže dobar neću više ope imati potrebe ulaziti u tu trgovinu gdje sam uzeo sjeme. Još me samo Portgrond veže sa njima. Poz
 

brle7

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
92
Kad Audi i BMW dođu do razine kvalitete Hyundaia onda ćemo poslije toga razgovarati gdje je Mercedes od njih ;) Meni je trebalo 3 dana da otkrijem zašto Audiu A4 puca šasija, njihovim inžinjerima 10 godina!!! Tek u među liniji su skužili koji su propust napravili!

Stvarno nisam mogao bolju usporedbu napraviti između RZ sjemenarska kuće i proizvođača vozila Audi :) Mislim kad se već spominjalo da je Mercedes :)

Stari pa ti si strašan:prayer::prayer::prayer: Probaj tražit posao u autoindustriji ,šta se uopće baviš s nama seljacima i poljoprivredom. U sve se kužiš ,kao enciklopedija si ,svaka čast:rolfer::rolfer::rolfer:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Lako je tako Brle, sprdat se a ne poslušat ;) Ionako je tema salata a ne švapski poluproizvod, joj morao sam :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh