• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Salata

tomica

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
106
i ja ću stavit drugu turu za 3 tjedna na istu foliju sa koje sam sad skinuo salatu!nekih 800 kvadrata pa ćemo vidjet
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
i ja ću stavit drugu turu za 3 tjedna na istu foliju sa koje sam sad skinuo salatu!nekih 800 kvadrata pa ćemo vidjet

Ne znam. Čovjek kaže da druga tura bude još bolja. Vjerujem mu jer je salata kratke vegetacije, pa baš pred sječu sva đubriva i mikrobiološka aktivnost u tom momentu prorade.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Osnovna gnojidba sa Trifender-om i EMAktiv-om,a folijarno samo Thiofer svakih 15 dana. Znaš da, osim osnovnog pripravka Thiofer, u ponudi ima i Thiofer + mikro i makro elementi(ThioferNPK...Cu...Fe...Bor...Biofosfor...Zn...Mg...Ca) e to koristim. Nema tu kemije.

Petulla isprobao sam Thiofer Biofosfor sa sumporom i željezom. Primjenio sam ga kako piše u temp između 10 - 30 stupnjeva. Mislim da ću ga uvrstiti obavezno u svu proizvodnju. Stvar je odlična. Čitao sam eng upsutvo i hrv i još zvao plodove zemlje. Zanimalo me jel mogu uklopiti insekticid. Nisu mi preporučili takovo što ali sam ja smanjio dozu za 20% i stavio karathe zeon jer imam nekih baja u salati. Znam da su insekticidi uglavno kiseli tako da nije problem mješati sa Thioferom. Super je reagirala. Iako u ovoj fazi bi možda neka druga varijanta bolje došla ali ali i ovo je odlično. Hvala.

Bilo u najavi da će zahladniti na -6 zvao ja Adriafloru jer će se desiti što salati iako je jesensko - zimska sorta. Smije se čovjek kaže da neće. E onda temp okrenula na -14 nisam više zvao. Jel ju može naškoditi -14? Sadio sam svake godine onu slatu iz kartica trgovačkih lanaca, izdrže i -24 ali za ove krupne ne znam kako podnose. Doduše prognoza se opet promjenila najniža temp će biti -6 u narednih 10 dana. Poz
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
ajde da probam...

a kaj se grizotina na lišću tiče, mislim da su obični mali ljigavi pužići golaći, oni bijeli...;)


replike?

Tako je, doduše nisu bijeli ali su golaći :) Hvala!
Slika nije baš neka ali se vidi dva krepana. Sad ću to malo bolje postaviti po rubu tunela. Skoro na svakoj jamici ima krepanih. Na jednoj čak 4 komada i to sutradan od postavljanja. Treba pratiti ovaj forum što je je ;)
puzgolac.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Evo i za cjenjenog forumaša Sikija Slavol aplikacija u dobrom supstratu ;) Hvala Siki.
vanjska.jpg

minitunel2.jpg


Isti dan sijano u kontenjere, različiti supstrati, tretirano Slavolom u rasadi isti dan.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
nije neka navala za salatom....srednja žalost:p

Logično. Kad nije neka cijena, nije ni navala.
Meni čovjek (koji od mene uzima sve koliko god imam) jedva riješava 40 kg dnevno. Nekad i manje.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
netto, i dobiješ plastičnu ambalažu, ali nije neka navala za salatom....srednja žalost:p

Za ovo vreme mala cjena još dok odbiju onaj svoj postotak nije dobro.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
U Billi 2,2 kn kristalka. Puterica ima opakiju cijenu. Nisam je vidio ispod 6,99 kn bez akcije u trgovačkim lanicma.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
U Billi 2,2 kn kristalka. Puterica ima opakiju cijenu. Nisam je vidio ispod 6,99 kn bez akcije u trgovačkim lanicma.


Puterica uvijek ima veću cjenu od kristalke.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jel ova salata stradala od minusa? JEl gotova? Imam u drugoj turi manju i ta mi se čini puno bolja kao da joj nije ništa.
fotografija1874.jpg

fotografija1886.jpg

fotografija1883.jpg

fotografija1882.jpg

Ovo mi izgleda vrane iščopale...
fotografija1876.jpg
 

tomica

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
106
salata

kod nas već 3 dana temperatura između -10 i -15 i hvala bogu salata ostala na životu zahvaljujući agrilu i thioferu!!!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hm...
fotografija1879.jpg

fotografija1894.jpg

fotografija1895.jpg

fotografija1891.jpg

fotografija1889.jpg


Nije mi tu sve jasno ali dobro. Kažu manja salata lakše podnese, a onda strada manja, a ima gdje strada i veća, no u kakvim uvjetima je bila nije ni loše ni za RZ ni za SG.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Hm...
fotografija1879.jpg

fotografija1894.jpg

fotografija1895.jpg

fotografija1891.jpg

fotografija1889.jpg


Nije mi tu sve jasno ali dobro. Kažu manja salata lakše podnese, a onda strada manja, a ima gdje strada i veća, no u kakvim uvjetima je bila nije ni loše ni za RZ ni za SG.

Evo kako to izgleda kod mene
Ovu treba posaditi ovih dana oko 5000 kom
http://imageshack.us/a/img109/6312/005cfh.jpg
Danas počeo saditi
http://imageshack.us/a/img560/8782/004haf.jpg
Posađena prije zahlađenja pokrivena Agrilom
http://imageshack.us/a/img191/2317/002tzfq.jpg
Ova nije pokrivana
http://imageshack.us/a/img14/8796/001dduh.jpg

Eto prijatelji Kontam kod mene su preživjele sve su od RZ.
Pozdrav!
 

Najnoviji postovi

Na vrh