• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Salata

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
To on kaže da se sve raskrči kad mu dođe berba, da on može nastupiti na tržištu ;) Najlijepša cijena je sada i u trećem mjesecu. Bar su meni tako rekli.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
To on kaže da se sve raskrči kad mu dođe berba, da on može nastupiti na tržištu ;) Najlijepša cijena je sada i u trećem mjesecu. Bar su meni tako rekli.



Dobro su ti rekli za cjenu samo su zaboravili da kažu kako je bez grijanja u ovo vreme teko izać sa salatom.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Bolje da ti ne pokažem salatu iz ne grijanih plastenika da se ne izbediraš ;)
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
To on kaže da se sve raskrči kad mu dođe berba, da on može nastupiti na tržištu ;) Najlijepša cijena je sada i u trećem mjesecu. Bar su meni tako rekli.

Ja svoju lagano siječem 150-200 gr 4 kuna na tržnici .
Pozdrav!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
To on kaže da se sve raskrči kad mu dođe berba, da on može nastupiti na tržištu ;) Najlijepša cijena je sada i u trećem mjesecu. Bar su meni tako rekli.

Mene tolko ne interesira cijena koliko količina. Šta vrijedi da je cijena bilo kojeg proizvoda i 20 kn za kilu ako ga nemaš? Volim tako dnevno prodavati 6-10 paleta robe, neovisno koje, jer dok tolko robe ide znači da nije zaglava na tržištu i da cijena nije previsoka i da je kupci kupuju.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
a ja naopak kak i uvijek...zanima me samo cijena...što veća cijena za što manje robe...:(angel):
najrađe delam salatu kad je kila 20 kuna...tamo negdje oko male maše...:icon_winkle:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Siki evo za tebe, ali nemoj okolo raspričati ;)
negrijaniplastenik.JPG
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Lijepo samo daj malo iz bližeg to slikaj. Vidi se i ovako da je salata prezimila, ali daj salatu u krupnom planu. Vjeruj šutit ću ko zaliven neću nikom reć da se na luku vidi bolest.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nije moj plastenik, od mog prijatelja iz Baranje je. On doslovce mrzi prskanju u plasteniku :) Najrađe ne bi imao niti jdan plastenik zbog tog prskanja :) Također nije bilo ni prihrane. Zašto pitate?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Evo malo i moje salate u negrijanom plasteniku...Dupla agril folija, donartrie, sijano početkom 11.mjeseca ,a pikirano oko nove.





Ova čak nije ni tretirana,(izraz lica govori sve :icon_confused: ) "otpisana" ali biti će nešto i ovdje...


Ove dvije leje su sijane 2 tjedna prije ovih gore.



E sad usporedba donartie(iza) i angie(naprijed)- nisam siguran jel angie jer sam je dobio u pakovanju od donartie ali nadajmo se da je :icon_mrgreen: uglavnom novi hibrid.


Nagodinu kad nabavim jaču peć, biti će bolje i lakše, a sad služi za prijeku potrebu.


:icon_pidu:
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Evo malo i moje salate u negrijanom plasteniku...Dupla agril folija, donartrie, sijano početkom 11.mjeseca ,a pikirano oko nove.

Ova čak nije ni tretirana,(izraz lica govori sve :icon_confused: ) "otpisana" ali biti će nešto i ovdje...
Možda se oporavi, ali biti će nešto sigurno.

Ja svoju salatu u mini tunelu nadignem foliju i zalijem vodom iz vodovoda pošpricam mlazom vode preko salate i to izgleda ovako:


Pokrijem najlonom i nakon dan-dva je ovakva:


 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Napustio me Roderick, i Funsong je nastradao ali ipak će se nešto brati...
salataa.jpg
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Napustio me Roderick, i Funsong je nastradao ali ipak će se nešto brati...
salataa.jpg

Što se dogodilo, dali su utjecale niske temperature lli je nešto drugo pošlo po zlu prosto mi je žao kad vidim ovakvu salatu.
Koja je ovo folija na mini tunelu nešto mi sliči mi na streč foliju ?

Ja sam svoju Juditu još malo i riješio sada prelazim na Jolito RZ.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
moram i ja svoju kristalku slikati, hladan plastenik naravno, otišlo je možda 10 % max

kontam trebao si ići 2x signumom kad se presadi i ukorjeni malo, jesi otvarao te tunele sa strane, koliko su dugački?

edit;



img20130323170230.jpg


img20130323170328.jpg


img20130323171754.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
koliko je bilo te salate roderika.

Pakovanje 5000, ono sirotinjsko ne pilirano.
@Mateuss da strech folija za lubenice. Ne znam koliko je ona pogodna za zimske uvjete, ali da je izdržala i je. Salata ipak mora u plastenik to je neki minimum za zimsku proizvodnju.
@samko išao sam jednom Signum, mini tuneli su ukopani, nema otvaranja, ima samo rupe.

Nego vidim da sam privukao sovice pozemljuše, ima milijun jajašaca. Prijedlozi sa ćim ih otrovati, a da ne skidam foliju? Jel bi actara kroz sistem kap na kap bila dovoljna? Pratio bi stanje kad se izlegne i du...
 

Najnoviji postovi

Na vrh