• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Salata

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
moraš 2x ići signumom, i bočne strane obavezno otvoriti jer ti je unutra vlaga prevelika bez toga teško
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ništa ni salatu ni kupusnjače a ni krumpir.
Pozdrav!



Hehe rekli su za prvi maj da će biti lijepo vreme pa će se onda moć sadit a, možda bude ovako sve do kolovoza.

@cabage lijepo sam rekao da će ove godine biti potražnja za salatom. Stavi tu svoju prognozu da vidimo šta nas čeka.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
kod mene opći potop na polju...nema kanala...
ne diram niš ni oko plastenika...živili proleteri...
možem se jednu godinu i odmorit, makar i prisilno...:eek::

bumo delali kad se bu moglo...kaj da se sad siluje kad i tak nema vajde...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
nisam ni ja krumpir, čekam i čekam

nadam se da ću dočekat :icon_weed:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Hehe rekli su za prvi maj da će biti lijepo vreme pa će se onda moć sadit a, možda bude ovako sve do kolovoza.

@cabage lijepo sam rekao da će ove godine biti potražnja za salatom. Stavi tu svoju prognozu da vidimo šta nas čeka.

Ja sam salatu posadio prije onog snijega i vjetra prošli tjedan, preživjela je sva, a kak će krenuti kasnije vidjet ćemo. Uspio sam i tonu lučice stavit u zemlju, sve ostalo stoji. Brokula mi u plasteniku smeta jer nemam kuda rogu staviti. Babura za sadnju skoro, a plastenicu još leže u komadima.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ja sam salatu posadio prije onog snijega i vjetra prošli tjedan, preživjela je sva, a kak će krenuti kasnije vidjet ćemo. Uspio sam i tonu lučice stavit u zemlju, sve ostalo stoji. Brokula mi u plasteniku smeta jer nemam kuda rogu staviti. Babura za sadnju skoro, a plastenicu još leže u komadima.


Samo bez sekirancije. Kad se čovjek sekira onda i posao ide lošije nego što bi trebao. Sad sam gledao vjesti i po njihovoj prognozi čeka nas -7
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Samo bez sekirancije. Kad se čovjek sekira onda i posao ide lošije nego što bi trebao. Sad sam gledao vjesti i po njihovoj prognozi čeka nas -7

Ma davnih dana sam ja shvatio da se ne vrijedi živcirati, čak mi se ponekad ljudi čude na smirenosti. Prije bih rekao da me ovo vrijeme iritira.
Prekjučer sam razgovarao sa zagrepčanima koji su glavni proizvođači salate pa kažu da su nešto malo tek posadili.
Ja zbilja nisam pametan jel pametno što sam je posadio ili bolje da je kad zatopli. Vidjet ćemo u berbi, ako je bude.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Izgleda da je pofalilo salate za Uskrs...kak su otkupljivači bili mili i dragi,čak su bili voljni i unaprijed platit robu u kešu,samo da ju dobiju...:icon_rofl:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Ja danas 30-ak gajbi narezao (donartie) pa ćemo vidjeti sutra , ostalo je još 400-500 glavica ...

Lako za salatu ali meni fali luka, mladog naravno, evo imam naručeno preko 100 vezica, kod kuće sam već prodao isto toliko, a za tržnicu ni neće biti. Zeznula me ova hladnoća pa mi druga tura nije stigla na vrijeme isto kao ni rotkvice :frown:

Ako ništa bar će konzum prodati :icon_blackeye:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ja danas 30-ak gajbi narezao (donartie) pa ćemo vidjeti sutra , ostalo je još 400-500 glavica ...

Lako za salatu ali meni fali luka, mladog naravno, evo imam naručeno preko 100 vezica, kod kuće sam već prodao isto toliko, a za tržnicu ni neće biti. Zeznula me ova hladnoća pa mi druga tura nije stigla na vrijeme isto kao ni rotkvice :frown:

Ako ništa bar će konzum prodati :icon_blackeye:

Nemoj se niš sekirati,došlo je 6 šlepera makedonca u srijedu na hladnjaču...mislim da mu je cijena bila 9,00kn/kg na paletu...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Mladi luk u Metro 9,99 kn / kg. Ima i salate po tržnim centrima oko 5 kn. Trebao bi u berbu ali nekako mi se više sije sjeme ;)
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ja sam bubn'o neposredno prije ovog urnebesa od vremena 5000 kom salate na otvoreno, ne smijem ni otići vidjeti u kakvom je stanju :icon_mrgreen:
 

zeljar

Novi član
Tu od
25 Tra 2010
Poruka
23
Ja sam bubn'o neposredno prije ovog urnebesa od vremena 5000 kom salate na otvoreno, ne smijem ni otići vidjeti u kakvom je stanju :icon_mrgreen:

denise i ja sam posadio 23.3 30000 kom i imali -12 20 cm snijega.
snijeg dobro došao napravio izolaciju i za sad sve u redu koliko to može biti u ovakvim uvjetima.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
denise i ja sam posadio 23.3 30000 kom i imali -12 20 cm snijega.
snijeg dobro došao napravio izolaciju i za sad sve u redu koliko to može biti u ovakvim uvjetima.

Kaže moja gospoja da ni naša nije loša (danas je ona išla gledat', a men' se nije dalo jer sam istraumiran pa više volim čuti od drugog, a nije ni daleko vidi se od kuće).
Kod mene je Jolito i Nadin. E, sad da 'oće jedno desetak barem toplijih ako ne sunčanih dana bilo bi dobro.
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
178
Kontam dali ti koristiš slavol ja ga koristim ali koristim još nešto što sve skupa diže u visine. Moj paradajz je rađen sa slavolom inače nikako nevjerujem niti jednom preparatu ma kako se on zvao ako napišu da nije potrebna gnojidba a to je kod slavola potpuno suprotno oni kažu da je bolja iskoristivost gnojiva ako se primjeni slavol.


Zaboravio da vas pitam, sta jos koristite za male presadnice osim slavola?

Hvala :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh