• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Salata

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Zaboravio da vas pitam, sta jos koristite za male presadnice osim slavola?

Hvala :)

gnojivo 20-20-20 i 11-40-11 naizmjenično svaka četiri do pet dana.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Zaboravio da vas pitam, sta jos koristite za male presadnice osim slavola?

Hvala :)

Ja ne koristim ništa. Supstrat u kojem rastu do sadnje (ako je sadnja od 4-5 listova) ima dovoljno hraniva.
Ako su biljke dobile koji list više zbog nemogućnosti sadnje, a onda se na njima i primjeti po boji lista (salata brzo reaguje) onda može neka prihranica.:icon_mrgreen:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kaže stari što ćemo sa tolikom salatom Tko će to prodati :) Kažem ja nejmu pokrise sa njom ako ne znaš ovaku salatu prodati ;) To je salata iz mini mini tunela.

saltan.jpg

salatan.jpg
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Kontam, to je ona salata što si je slik'o dok je bila mala i nešto je bila štekala?

Ide salata ovih dana kod nas dobro.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
@siki ovo je za osječane ;) Malo da otvorim sezonu do breskvi.
@denisv pa nemam drugu, samo onu iz 10/2012.
Tamo onaj zadnji tunel što nema foliju, to je zadnji snijeg na neku foru skinuo najlon ali smao nekih 20 m. Sad se i ta salata oporavlja, a gdje nije bilo tunela su mi glupe vrane iščopale.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
@siki ovo je za osječane ;) Malo da otvorim sezonu do breskvi.
@denisv pa nemam drugu, samo onu iz 10/2012.
Tamo onaj zadnji tunel što nema foliju, to je zadnji snijeg na neku foru skinuo najlon ali smao nekih 20 m. Sad se i ta salata oporavlja, a gdje nije bilo tunela su mi glupe vrane iščopale.

Kako si riješio sivu i bijelu trulež u tunelima s obzirom da je u njemu dugo bila prisutna visoka relativna vlažnost?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Što visoka vlažnost? ekstra visoka vlažnost ;) Jednom signumom, ali trebalo je bar još koji put u ovakom dugom periodu. Iskreno mislio sambrati prije nove godine kad ono bljuć. Niti je to raspon lukova koji je mogao izdržati snijeg. Imao sam dosta propusta, miševi, puževi, sovice, trulež ali ne odustajem, ostane ipak nešto ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Da meni jedna gospođa dvije gajbe da joj donesem. Kaže tu ti stane 8 komada po gajbi. Mislim u sebi baš :)
funsong2.jpg

funsong.jpg

Otvorio sam tunel neka se kali malo na svježem zraku :) Unutra je garant +50 vlaga 100%. To se kuha unutri al doslovce :)
A korova...
funsong3.jpg
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Koja je cijena salate na veliko. Danas sam ostao :eek: dok je supruga išla vidjeti kakva je. Ima je od 200, 250 pa čak i blizu 300 grama. Tak da za vikend krećem
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Koja je cijena salate na veliko. Danas sam ostao :eek: dok je supruga išla vidjeti kakva je. Ima je od 200, 250 pa čak i blizu 300 grama. Tak da za vikend krećem

Ti si ono presadio baš neposredno prije onih petnaestak kriminalnih dana koliko se ja sijećam. :icon_scratch: Čim si tretirao?
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Kak mi neki glas iza uha govori da će na proljeće biti salate al baš na bacanje. Meni je baš poniklo 50 tisuća komada

prijatelju još uvijek vrijedi ova izjava. mislim je ovog proljeća fali salate.
Pozdrav!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ti si ono presadio baš neposredno prije onih petnaestak kriminalnih dana koliko se ja sijećam. :icon_scratch: Čim si tretirao?

Točno tako, par dana prije snijega i zime. A šta bi ju tretirao, kak joj je tak joj je.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Od kako je krenulo ovo toplo vrijeme moja salata kao da je dobila krila nije ju više prepoznati u jesen i rano proljeće je uneseno Peletirano gnojivo BioRex bez dodatne gnojidbe.

Danas slikano šteta što nemam veće površine ovdje u Rijeci bilo bi salate ko u priči.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Gdje je kontam sad negdje tuče pare na salati pa ga nema ni da glasa pusti.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
:icon_mrgreen:
Gdje je kontam sad negdje tuče pare na salati pa ga nema ni da glasa pusti.

Moš' mislit' šta bi još bilo da je nije sjeb.. Sclerotinia sclerotiorum i Botrytis cinerea. Ne bi stale sve slike na server, morali bi svi donirat da se proširi HD.:icon_mrgreen:

edit:

@Mateus, nije ti to sve do BioRex-a više je do Riječkog Ph-a:icon_mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh