• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Salata

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Neznam, sjeme nabavljam uvijek nekoliko mejseci unaprijed tako da ako ga trenutno i nema stigne krozkratak period....a Judita eno veselo raste, uskoro pod nož....

Ma nije problem u sjemenu,njega ima,ali nema dobru energiju klijavosti i ne prodaju ga...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Aha.To je to.tako je bilo sa rajčicom.Ma mene ljuti ta prevelika razlika u cijeni sjemena,je da je lijepo sijati kuglice,lako je,ali za te novce se ja bidem poigrala par sati.naočale imam.Ma već svega vrage izmišljaju samo kako bi nam čim više zavukli ruku u đep.
 

tomica

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
106
ja sijem 250 000 zimske salate, tako da se skupi poprilična svota u razlici između piliranog i nepiliranog sjemena!najmanji problem je posijati nepiliranog kad je riječ o tolikoj razlici u cijeni
 

tomica

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
106
jel ima netko za prodati 10 000 presadnica kristalke?može i puterice nešto ako nema samo kristalke!
 

tomica

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
106
jel netko sadi iceberg salatu?kakva iskustva imate?jel ju problem proizvesti u ljeto kad su temperature visoke?
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
jel netko sadi iceberg salatu?kakva iskustva imate?jel ju problem proizvesti u ljeto kad su temperature visoke?

Nije nikakav problem uzgojiti,problem ju je prodati...
Ona voli vrućine i puno sunca,hladnoća joj baš ne leži...
 

tomica

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
106
Dal joj treba stavit kap po kap ili se moze zalijevat kisenjem?cimi mi se da bi ova prva opcija bila bolja zbog toga sto ona formira glavu pa da poslije zalijevanja kisenjem ne dobije botritis
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Dal joj treba stavit kap po kap ili se moze zalijevat kisenjem?cimi mi se da bi ova prva opcija bila bolja zbog toga sto ona formira glavu pa da poslije zalijevanja kisenjem ne dobije botritis

Po velikim vrućinama samo kišenjem...
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
jel netko sadi iceberg salatu?kakva iskustva imate?jel ju problem proizvesti u ljeto kad su temperature visoke?

Iceberg je ukusna salata i proizvodi se bez problema, ali kod mene kupci je neće....Teško prodajem salatu koja nije svijetlo zelene boje.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Iceberg je ukusna salata i proizvodi se bez problema, ali kod mene kupci je neće....Teško prodajem salatu koja nije svijetlo zelene boje.

Jako se teško prodaje kod nas,ali kad naučiš svoje kupce na nju,samo nju kasnije kupuju,jer ne znaju svi kak je fina...
Druga prednost je kaj se može bez problema skladištiti u hladnjači i 40-tak dana...samo se skine par ovojnih listova,kao na zelju...
 

tomica

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
106
mene samo zanima da li se može u ljeti zalijevati po njoj gore ili treba kap po kap?
 

tomica

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
106
u pregovorima sam za malo veće količine pa me interesira malo tehnologija!inače sadim samo kristal tako da sa icebergom nemam iskustva
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
u pregovorima sam za malo veće količine pa me interesira malo tehnologija!inače sadim samo kristal tako da sa icebergom nemam iskustva
Tu salatu ti nitko ne bude htio kupit na veliko kod nas,jedino ako je u pitanju neki izvoz...
 

zeljar

Novi član
Tu od
25 Tra 2010
Poruka
23
mene samo zanima da li se može u ljeti zalijevati po njoj gore ili treba kap po kap?

pozz,

može tomo i po njoj ne smeta ništa , naravno neces na 40 °c zaljevat
 

Najnoviji postovi

Na vrh