• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Salata

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Malo da obnovim temu, slika radića iz vrta ode u visinu sjeme neko od par kuna iz poljoapoteke.
Nikakva prihrana a salate svaka 2/3 dana, kod nas u primorju se dosta koristi radić neznam kako je u unutrašnjosti.

Pored nje na slici je crveni radić ali neide u visinu nego u lisnu masu i nema puno gorčine kao ovaj zeleni.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Malo susjedima, malo frendovima, ali užitak zajamčen ;)
salataprijatelj.jpg

Kad narastem biti ću kanta ;)
Baš :)
salatakanta.jpg

salatakanta2.jpg

salatavaga.jpg

salatavaga2.jpg
 
E

elviss

Guest
Ovako, da se predstavim!!! Momak iz Bihaca koji radi diplomski rad na temu salate.Malo pratim forum iako sam bio neregistrovan, pa bih zamolio clanove foruma ako imaju kakvih materijala od salate u elektronskom formatu da ih postave.Puno bih mi pomoglo.Inace forum je super i moze se naci kvalitetnih postova, a i kvalitetnih forumasa.Kod kuce imam 3500 kvadrata negrijanih staklenika i rasadnik od 200 kvadrata.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Salatari radi li još tko salatu u ovo vrijeme vidim da je ponuda slaba kao da su većina prešli na krastavac papriku i rajčicu.
Moja salata Jolito se polako oporavlja od ovog vremena (nevremena).

 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Imam ja jednu turu od 5000 komada rasađenu prije nekoliko dana. Za koji dan opet sijem 2000, pa tako svakih 7-10 dana dok ne potrošim 12000 sjemenki.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja ću krenuti nešto poslije rasađivanja kupusa. Vidit ću kako stojim sa prostorom :)
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ja ću krenuti nešto poslije rasađivanja kupusa. Vidit ću kako stojim sa prostorom :)

Ja sam odredio jednu parcelu i tu ću samo da rotiram vanjsku ljetnu salatu pa šta bude. Preko ovih 5000 sam prebacio mrežu, a za ostalo ću morat' nabaviti bijelu foliju.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Je li netko počeo sijati salatu za jesen/zima ja sam nešto malo zasijao.

Skoro sam bio u Njemačkoj i bio u Marketu sa povrćem i iznenadio se sa cijenama, market je od odruge proizvođača i cijene su daleko jevtinije nego kod nas u HR mene je najviše zanimala salata a jedna glavica salate prve klase je 0.35€ oko 2.60 kn.
Na svakoj kašeti povrća ima deklaracija o proizvođaču, to bi trebalo biti i kod nas ali još nisam nigdje vidio.
Žao mi je što nisam slikao kako je sve uredno pakirano i složeno kad bi kod nas bar donekle bilo tako.

Karticu sam uzeo sa kašete i sada slikao i ovako izgleda, možda da i naši proizvođači imaju na tržnicama ovakve kartice radi promocije.

Sada u srijedu sam bio u Puli i navratio u Lidl i tamo je salata bila nešto malo više od dvije kune dali je iz uvoza neznam.

 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
ja sam posadio nekih 5000 kom ,Nadine i Floreal od RZ ,i neki dan sam posijao Angie takođe od RZ ,koja će u plastenik,a na ovu vanjsku mi navalili miševi i divlji zečevi neznam kako im stati u kraj
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Pristalion RZ

P.S. Bobostaru veliko hvala!
 

Prilozi

  • DSC02528.jpg
    DSC02528.jpg
    74.3 KB · Pregleda: 164
  • DSC02526.jpg
    DSC02526.jpg
    69.3 KB · Pregleda: 172

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Pristalion RZ

P.S. Bobostaru veliko hvala!

Hvala i tebi što si me poslušao i primijeno gnojiva po preporuci. Važno je da je salata sada krenula.
:icon_thumright:
 

cobram ar

Novi član
Tu od
23 Svi 2013
Poruka
21
evo da malo oživim temu, danas se počelo sa sadnjom salate, 10 000 se posadilo danas, a ostalih 25 000 se sprema za sadnju za 8-10 dana
 

tomica

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
106
koja je razlika u proizvodnji salate iz piliranog i nepiliranog sjemena?pitam zbog toga jer je pilirana puno skplja pa me zanima da li je i toliko bolja u proizvodnji?
 

tomica

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
106
naravno o zimskoj plasteničkoj proizvodnji je riječ!ANGIE i JAZZIE su u pitanju
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Mogu ti samo reći šta bi trebalo biti-prvo ravnomjerno nicanje-sve u prvi i drugi dan nicanja.Ravniomjeran i ubrzani porast rasada i na kraju sve ravnomjerne i u isto vrijeme razvijene i dospjele glavice.jer je to kao od odabranog sjemena-kalibriranoga,a u toj ovojnici sjemenka ima hrane koja pojačava početni porast.I to je ok.problem se javlja kada je takvo sjeme na aksiji-to uvijek znači da količine nisu prošle u normalnom roku -optimalnom za sjetvu takvoga sjemena,pa ga mi uz veselje što se eto sada ipak može nabaviti povoljnije uzmemo misleći da smo profitirali i onda-brus.Nicanje neravnomjerno sa svim ostalim pratečim efektima.Dokaz-moja probna rajčica ove godine-sjeme obično,staro dvije godine-nicanje 95%,pilirano-35% plus u slijedečih dva tjedna skoknulao na 70%Dobro je u svemu što sam piliranoga imala stotonjak sjemenki.
Sada budem isprobala salatu-imam od prošle godine 2000 pilirki neposijano,planovi se izokrenuli pa budemo vidjeli.Ali pilirke svejedno više ne kupujem tako dugo dok im se cijena ne približi podnošljivoj razlici u odnosu na normalno sjeme.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Sijem samo pilirano sjeme salate iz nekoliko razloga.... prvi i meni najvažniji je sjetva, jednostavno, krupno, ide brzo sjetva u kontejnere... drugi razlog je jednolično nicanje, i kasnije je sva salata podjednaka u rastu....

hmmm cijena, istina da je skuplje, i to znatno skuplje, ali nakon nekoliko desetaka tisuča posijanog gologa sjemena, u Kadmu me nahebu da kupim 1000 komada piliranog za probu.... i nakon što sam počeo sijati tu kutijicu sjemena isti dan sam sve golo sjeme salate šta sam imao poklonio susjedi koja ga je širom posijala na vrtu.... toliko od mene o prednosti piliranog
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Sijem samo pilirano sjeme salate iz nekoliko razloga.... prvi i meni najvažniji je sjetva, jednostavno, krupno, ide brzo sjetva u kontejnere... drugi razlog je jednolično nicanje, i kasnije je sva salata podjednaka u rastu....

Pokušaj onda kupiti salatu Juditu RZ(pilirano),pa nam reci razlog zašto je trenutno nema u prodaji...
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ajd ti nam reci-mene baš zanima razlog.
Ne zezam se-ne znam - pa bih rado da mi rekneš.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Neznam, sjeme nabavljam uvijek nekoliko mejseci unaprijed tako da ako ga trenutno i nema stigne krozkratak period....a Judita eno veselo raste, uskoro pod nož....
 

Najnoviji postovi

Na vrh