• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Salata

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Na drugoj slici on mala na bijeloj foliji je druga tura,samo u iste rupe nova,funkcionira.Trenutno samo špricam svakih 14 dana Cropaid,inaće pokrivam agrilom, podignuto od zemlje.Nisam još sve pripremio,osmišljam sistem pokrivanja da bude i za rajčicu.
 

zstisovic

Novi član
Tu od
21 Stu 2015
Poruka
7
Da li mozete da mi kazete gde imam da kupim seme zelene salate. Hvala puno


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Mali zastoj u plasmanu pa je narasla još veća. Kako kod vas prodaja?
eChH9l2.jpg
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Ja imam jednu turu na veliko drugi tjedan a onda čekam do božića sa ostalom
 

sokol

Član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
87
salata super izgleda
kako spriječite ptice da ne grickaju salatu na otvorenom bez agrila?
kod mene je pokriveno pa svako malo vidim čvaknut agril ,napravljena rupa..
jedino mi pada na pamet da su krive vrane kojih je jako puno :(think):
češnjak nam vade van sve u šesnaest
 

zstisovic

Novi član
Tu od
21 Stu 2015
Poruka
7
Nema toga kod nas nece rane salatu da jedu, ima samo puza ali to se spreci sve je okej.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
Prvo sam posijao salatu u kontenjere, a sada sam je presadio u plastenik na foliju. Nisam joj dao previkur nikako i nisam imao polijeganja. Koliko su cesta polijeganja salate nakon rasadjivanja u plastenik, zemljiste mi je odmorno i veoma propustljivo. Iskreno, ne volim da im dajem ikakve preparate, osim kad nemam izbora.
 
Posljednje uređivanje:

zvezdanb

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
39
Evo moje salate.ovih dana bi je pokrivao agrilom i pomalo dogrevao pa bi trebao savet dali je zastiti pre pokrivanja.saveti dobro dosli
 

Prilozi

  • IMAG0331.jpg
    IMAG0331.jpg
    76.2 KB · Pregleda: 112
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
@zvezdanb

A, kazi mi, kakva su ti iskustva uzgoja salate bez folije.. sto se tice jednostavnosti stadnje, o tome ne treba ni komentarisati, rupe na foliji su katastrofa, presporo ide.. Dodje mi da postavim foliju, izbusim rupe po njenom sablonu i samo sklonim foliju i posadim bez nje.. Ali me brine sta cu sa travom ispod.. Nisam bas za herbicide..
 

zvezdanb

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
39
Iskustva nemam ni sa folijom ni bez.nisam je radio sto godina.sadili juce troje ljudi za 5h 7500 struka.napravio valjak koji markira mesta sadnje za 9 redova.vucem ga traktorom.zalivam mikrorasprskivacimA.A jedino me strah bolesti.korova za sad nemam bukvalno nista
 

sokol

Član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
87
pozdrav Petulla RZ,
taj Neemazal insekticid od pro eca jel koristi što ?
unaprijed razmišljam što bi mogli koristiti protiv kupusnih štetnika pa gledam za taj neemazal ,jer koristimo samo ono što se smije u eko proizvodnji...
hvala unaprijed

Svi mi koji smo ekološki osvješteni težimo prema ekološkim rješenjima suzbijanja bolesti i nametnika, a osim toga smo i integrirani proizvođači povrća pa nam je i dužnost provoditi biološke mjere i metode. Treba sačuvati zemlju na kojoj proizvodiš i svoje okruženje(biološka raznolikost).
Znači, tražim rješenja na google-u,u poljoprivrednim časopisima, prezentacijama i što je najvažnije ta rješenja i koristim bez obzira na cijenu. Ukoliko se pokaže djelotvornim nastavim ih koristiti i svakom ih preporučujem.
NeemAzal TS sam koristio u plasteniku za suzbijanje bijele mušice i lisnog minera svakih deset dana i rezultat je bi odličan, koristio sam ga i u maslinama za maslinovog moljca - super.
EKO-RAST je novije biološko gnojivo(hrvatski proizvod) - pogledajte njihov web, a koristim ga od jesenas na salati i blitvi u plastenicima.Da djeluje na lisne uši osvjedočio sam se na blitvi. U jednom djelu blitve (10m2) primjetio sam lisnu uš i nakon dvije aplikacije sa eko-rast-om jednostavno je pala sa listova i nestala. Silicij je taj koji štiti biljku od napada ušiju - prestanu se hraniti i ugibaju - sjajno zar ne.
Sa probama idemo dalje - probati ćemo NemaStar - entomopatogene nematode EPN za suzbijanje zemljišnih štetnika - konkretno protiv rovca jer nam radi štetu (dovezli smo ga u stajskom gnoju).
Eko-Rast nema mirisa a NeemAzal, rekao bih, da ne smrdi na kemiju nego više na neko tekuće organsko gnojivo poput Impulsiva.

pozdrav @Petulla RZ,
taj Neemazal insekticid od pro eca jel koristi što ?
unaprijed razmišljam što bi mogli koristiti protiv kupusnih štetnika pa gledam za taj neemazal ,jer koristimo samo ono što se smije u eko proizvodnji...
hvala unaprijed
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zvezdanb

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
39
Evo salate sa cevima za grejanje koje jos uvek negreju,ali ove nedelje krecem
 

Prilozi

  • IMG-1449580314058-V.jpg
    IMG-1449580314058-V.jpg
    76.2 KB · Pregleda: 123
  • IMG-1449580363080-V.jpg
    IMG-1449580363080-V.jpg
    80.4 KB · Pregleda: 149
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
Nesto mi sjecka salatu. Pronasao sam ponekog puza, ostao je slinav trag, ali ima i nekih zelenih gusjenica i jos nekih pljosnatih buba sa mnogo nogica. Cime da poprskam, jer su mi za 3 dana unistile jedno 30-40 salata. Najavljuju jos jedno 7 dana suncanog vremena, pa ako nastave ovim tempom, svasta ce napraviti.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ljudi jel netko pokrivao salatu sa onom mrežom za zasjenjivanje možda?
Ja sam danas pokrio s njom svu salatu,i to nekoliko puta preklopio,tako da bi trebalo dobro grijati, imam je dosta,koristim je za vanjsku proizvodnju po ljetu. Po danu ću otkrivati zbog svjetla a i nije toliko hladno kao po noći,ako i bude hladnije onda po danu agril a po noći mreža. Šta mislite o tome?
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Malo zelenila u ovaj sniježni dan.
 

Prilozi

  • CAM01602.jpg
    CAM01602.jpg
    84.2 KB · Pregleda: 130
  • CAM01601.jpg
    CAM01601.jpg
    80.3 KB · Pregleda: 134
  • CAM01606.jpg
    CAM01606.jpg
    69.8 KB · Pregleda: 152
  • CAM01605.jpg
    CAM01605.jpg
    58.7 KB · Pregleda: 131

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Vidim da nitko nije imao iskustva s tom mrežom što sam je spomenuo u prethodnom postu pa da podjelim iskustvo s vama.
Dakle ovako,pošto je mreža dosta široka,morao sam je preklapati tri puta tako da je salata pokrivena sa tri sloja mreže koja je inače 30 postotna zaštita od sunca. Nakon nekoliko zadnjih dana minusa nisam primjetio nikakva oštećenja niti smrzavanje salate ispod nje,salata ostala suha,uglavnom sve pet,dok je ispod agrila bilo dosta oštećenih i smrznutih kad sam otkrivao da provjerim. Imao sam i jedan dio gdje sam pokrio sa foijom što mi je ostala od montaže plastenika,i tu je također bilo smrzavanja kao i orošavanja jer je to folija pa se stvara kondenzacija. Sve u svemu sreća moja što nisam imao dosta agrila pa sam koristio mrežu,probajte svakako ako je imate. :icon_fU:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
šta je salatari,nema vas,ili samo ja i sanja9479 sadimo salatu,meni još jedna tura ostala pa sadim opet.
NOzd5UT.jpg
 

zstisovic

Novi član
Tu od
21 Stu 2015
Poruka
7
Koje vestacko djubrivo koristite za zelenu salatu u pripremu zmeljista?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh