• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Salata

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Koliko košta kila toga? :) Opaka je. Ali nije ona samo od zraka i vode narasla ;)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Koliko košta kila toga? :) Opaka je. Ali nije ona samo od zraka i vode narasla ;)

Danas je otišla po 4 kune cjena niska ali tako mora biti. Nije narasla od zraka ali je lubenica bila gnojena a salata špricana samo sa slavolom i nema ni bolesti.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
kad bi moja mogla doći,u četvrtak je presađujem? tamo negdje oko Božića jel.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
kad bi moja mogla doći,u četvrtak je presađujem? tamo negdje oko Božića jel.
Evo ja sam danas počeo saditi salatu u plastenicima. Saditi ću je do 12.10 kako bi je brao u dužem periodu(cijeli 12.mj). Očekujem početak berbe 05.12(možda i tjedan ranije ako bude topla jesen). Počeo sam sa putaricom koja je u ovom periodu brža od kristalke tako da se nadam da ću sa završetkom berbe jesenske vanjske salate nastaviti sa berbom plasteničke. dane koje sorte sadiš? Ja sam na RZ-u Judita i Angie.



Prva se tura sasdi a druga tura je 100% iznicala.

 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Angie RZ i ja,da vidim to čudo. nemam ja puno,jednu karticu uzeo za probu.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
štetnici u salati

sadim salatu na otvorenom kasno u jesen i pokrivam ju agrilom preko zime, kad ju u proljeće otkrijem dosta salate bude uvelo, kad raskopam u supstratu nađem nešta kao nekakva gusjenica ,samo presječe salatu u korjenu,sa čime tretirati zemju prije sadnje salate
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
sadim salatu na otvorenom kasno u jesen i pokrivam ju agrilom preko zime, kad ju u proljeće otkrijem dosta salate bude uvelo, kad raskopam u supstratu nađem nešta kao nekakva gusjenica ,samo presječe salatu u korjenu,sa čime tretirati zemju prije sadnje salate

Prije sadnje obavezno pošpricati zemlju sa tekućim Dursbanom i ufrezati ili ako imaš navodnjavanje kpk možeš i posle sadnje pustiti kroz cjevi ali najbolje ošpricati i ufrezati.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
sadim salatu na otvorenom kasno u jesen i pokrivam ju agrilom preko zime, kad ju u proljeće otkrijem dosta salate bude uvelo, kad raskopam u supstratu nađem nešta kao nekakva gusjenica ,samo presječe salatu u korjenu,sa čime tretirati zemju prije sadnje salate

Isti problem i kod mene prije sadnje nisam tretirao s ničim salata u fazi 6 listova

siki kako durzbam stoji s karencom da li je dozvoljeno jer je berba za 30-40 dana

Pozdrav!
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
kod mene nije u pitanju salata al slicno heheheheh....pocela se brati blitva dali netko od vas radi blitvu ?? cjena ni loša
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Isti problem i kod mene prije sadnje nisam tretirao s ničim salata u fazi 6 listova

siki kako durzbam stoji s karencom da li je dozvoljeno jer je berba za 30-40 dana

Pozdrav!

jako duga karenca za dursban, mislim čak do tri mjeseca, ja sam u plasteniku imao tih problema i onda sam jednom najesen nakon završetka radova bacio dursban u prahu i ostavio 4 mjeseca da odradi svoje i više nemam problema sa sovicama pozemljušama i u vašem slučaju sa žičnjacima. Jedino zemlja mora biti dovoljno vlažna jer žičnjaci se povuku dublje u tlo ukoliko je previše suho.
Možeš sa dursbanom ići kod pripreme za sadnju paradajza!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Isti problem i kod mene prije sadnje nisam tretirao s ničim salata u fazi 6 listova

siki kako durzbam stoji s karencom da li je dozvoljeno jer je berba za 30-40 dana

Pozdrav!

Karenca je 40 dana za povrtlarske kulture. Radi se o tekućem Dursbanu onaj u prahu nije se pokazao efikasan.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852


Berba jesenskih sorti TemptationRZ(kristal) i SantoroRZ(putarica) traje već dva tjedna. Ovaj dio na fotki je manje stradao od zečeva(gdje koja glavica fali) od donjeg dijela gje je bilo 20% pobršteno. Inače salata je zdrava, ujednačena a cijena joj je trenutno 4,00kn/kg i 1,80kn/kom
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601


Berba jesenskih sorti TemptationRZ(kristal) i SantoroRZ(putarica) traje već dva tjedna. Ovaj dio na fotki je manje stradao od zečeva(gdje koja glavica fali) od donjeg dijela gje je bilo 20% pobršteno. Inače salata je zdrava, ujednačena a cijena joj je trenutno 4,00kn/kg i 1,80kn/kom

Svaka čast stvarno super izgleda.
pozdrav!
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
malo sam razmisljo o sadnji al vec je kasno sad treba biti berba :D ,,, koliko bi bila cijena presadnice npr kristalke nekih 30 000kom
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
malo sam razmisljo o sadnji al vec je kasno sad treba biti berba :D ,,, koliko bi bila cijena presadnice npr kristalke nekih 30 000kom

50 Kn sa kontejnerom 209
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
koliko vi sadite?

Ja ne sadim puno, uglavnom onoliko koliko prodam na tržnici kroz cijelu godinu, a što se tiće ovih 50 Kn po kontejneru, to je cijena koju sam ponekad u rano proljeće davao za salatu kad nisam imao svoje presadnice.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Ja ne sadim puno, uglavnom onoliko koliko prodam na tržnici kroz cijelu godinu, a što se tiće ovih 50 Kn po kontejneru, to je cijena koju sam ponekad u rano proljeće davao za salatu kad nisam imao svoje presadnice.
ja imam topove za grijanje plastenika...i naravno plastenike heheh,,, koji trbaju biti uvjeti da se uzgoji dobra presadnica ako nije problem napisi,,,, a ti slobodno pitaj sta god treba....hvala imaš cugu
 

Najnoviji postovi

Na vrh