• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Salata

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Jel mi može tko reći šta je sa ove salate,posađena je jesenas,bila pod agrilom ,sorta domaća ,nikakav hibrid, sad kad je otkrivena listovi ko u jaglaca evo par slika
 

Prilozi

  • P3180008.jpg
    P3180008.jpg
    70.4 KB · Pregleda: 139
  • P3180004.jpg
    P3180004.jpg
    74.1 KB · Pregleda: 124
  • P3180005.jpg
    P3180005.jpg
    61 KB · Pregleda: 149
  • P3180007.jpg
    P3180007.jpg
    80.1 KB · Pregleda: 176

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Jel mi može tko reći šta je sa ove salate,posađena je jesenas,bila pod agrilom ,sorta domaća ,nikakav hibrid, sad kad je otkrivena listovi ko u jaglaca evo par slika

Takva sorta!
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Jel mi može tko reći šta je sa ove salate,posađena je jesenas,bila pod agrilom ,sorta domaća ,nikakav hibrid, sad kad je otkrivena listovi ko u jaglaca evo par slika

Pa dobro ti je i opstala preko ove hladne zime i hladnoće. Listovi su namreškani od hladnoće, krenuti će ona sa ljepšim vremenom i dužim danima. Nasad izgleda uredno, okopano i sada treba pomoći salati da se trgne iz šoka pomoću biostimulatora rasta, prehranom i pravovremenim zaljevanjem.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Pa dobro ti je i opstala preko ove hladne zime i hladnoće. Listovi su namreškani od hladnoće, krenuti će ona sa ljepšim vremenom i dužim danima. Nasad izgleda uredno, okopano i sada treba pomoći salati da se trgne iz šoka pomoću biostimulatora rasta, prehranom i pravovremenim zaljevanjem.
bacio sam joj malo KAN -a,i poprskao sam je profertom ,koji biostimulator koristiti i imaju li manja pakovanja jer je manja površina pod salatom?
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
bacio sam joj malo KAN -a,i poprskao sam je profertom ,koji biostimulator koristiti i imaju li manja pakovanja jer je manja površina pod salatom?

Obično su pakiranja svih biostimulatora od 1l. Koji god da primjeniš biljci će dobro doći - Drin, Thiofer, Hungavit ili Goemar. U svakom slučaju koristiti će ti ubuduće tako da ga je dobro imati pri ruci pogotovo kod stresnih situacija. Cijene su za svaki proizvod drugačije tako da ćeš sam ocijeniti koji ti je najviše prihvatljiv.
 

Demas

Novi član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
10
BOk,trebam pomoc/savjet
dosad sam sadio salatu sortu triathlon,vanjska proizvodnja.ali imam problem s njome sto listovi jako pucaju pri pakiranjr,to je uzas,inace jako odlicna,ukusna,i odlicno postize tezinu i sve to ali puca,pa ako imate neku bolju sortu tipa batavije za ljetnu sadnju recite,hvala
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Jel mi može tko reći šta je sa ove salate,posađena je jesenas,bila pod agrilom ,sorta domaća ,nikakav hibrid, sad kad je otkrivena listovi ko u jaglaca evo par slika

evo danas sam brao baš ovu salatu ,prekrasna je ,dobro se oporavila iako ju je još kasnije mraz malo pofurio, nisam slikao kiša je padala,zadovoljan sam i težinom s obzirom da je sorta domaća većinom tri u kilu
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
itko?eli ima tko prijedlog sorte salate?



Zar ti nisi sam u stanju da odrediš koju salatu da sadiš. Sve su salate dobre a samo od tebe zavisi kakva će biti.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sve su salate dobre ako su pogođene-to jest znaš koja se sadi u koje godišnje doba.Ja osobno nisam sadila salatu zadnjih deset godina,do prošle jeseni,pa iako se cijeli život bavim poljoprivredom ,kada sam prije deset godina posadila salatu na jesen,za berbu oko Božića iz neznanja sam posadila ljetni tip,i nije me to sram reći.Zato sam jesenas pročitala sve kataloga koje imam,izlistala sav forum o salati i potrefila,ali ne u potpunosti.Nekakav savjet ne mogu dati,jer tu nisam na svom terenu,ali bilo bi lijepo kada bi se netko našao i pomogao čovjeku.
 

Demas

Novi član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
10
hvala johabica
salata koju sam sadio je odlicno ispada ali mi treba neka nova sorta koja ce manje pucat pri pakiranju,jer od triathlona 40%od glavice bacam
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
lega, ja zaostao još na florealki i vanitiju...daklem, ti si meni uzor s triatlonom...:mrgreen:
 

Demas

Novi član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
10
super je za jesti i lijepo izgleda.tezina prosjek 650 gr.ali pri branju.pranju i slaganju puno puca i puno se gubi
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
lega, ja zaostao još na florealki i vanitiju...daklem, ti si meni uzor s triatlonom...:mrgreen:


Floreal ti je jedna od vodećih salata tako da nisi ništa pogrešio čak si dobio što više i demas bi mogao preći na floreal ja sam ju sadio prije esquisa i bila je izvrsna.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
evo nasao sam zanimljivu sortu-funly

Funly je sadila moja prijateljica u proljetnom terminu i bila je zadovoljna.Mislim da je treba brati na vrijeme jer bi mogla ići u cvijet.In ače je ,koliko sam je vidjela,bila lijepa.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
evo nasao sam zanimljivu sortu-funly

Nemoj puno lutati, moja ti je preporuka da izabereš sortu iz sortimenta RZ jer su daleko najbolje - iz iskustva.Skuplje je od konkurencije ali velim dobro sjeme nije skupo.Sijem samo pilirano sjeme RZ i novitete što mi nude iz drugih kuća(radi usporedbe).
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Sutra praktički završavam berbu vanjske kristalke, zadnjih 6 paleta odlazi za poreč, ostat će samo gdje koja glava. Sorta abbice od vilmorina i prilično sam zadovoljan njome, lijep izgled, brza, došla za berbu za 40 dana nakon sadnje, što za kontinent može biti pohvalno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh