• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same DORADO 86

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
ZJ u potpunosti se slažem sa tobom i kad sada gledam Dorado je najskuplji između svoje "brače" Lanborgini R2 ili Hurliman XA (za deutza neznam koi je klon) dok sam gledao nove traktore Lanborgini je bio najpovoljniji od svih uračunato i NH čak izetor je skuplji (ili se ne moze dobiti sa recimo 30 brzina ili sl) landini je u istoj seriji bio skuplji. da ušparam nekih 5500 eura i dobijem još 15ks odlučio sam se za rabljeni traktor star 4 godine i koi je imao 412r/h možda bim bio uzeo novoga ali nije ih bilo na lageru a baš u onom momentu nesto je skripilo sa trgo-geom a i onaj u Agroklasu nije mi nesto bio uvjerljiv. sada što je tu je vrijeme će pokazati...
samo da kaažem da je tada novi Dorado sa ovom opremom bio 35 000€+PDV
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Krpaj to kaj imaš i radi.
Jednom mi reče jedan prijatelj: u rabljeni auto buš ulupal još 30% nabavne vrijednosti. Ti si još daleko od toga :)
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,672
Majky aj ti to sve lijepo popravi i poservisiraj sitne nedostatke i po meni su to dosta dobri traktori i samome meni je bila opcija da ga i sam kupim
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ZJ- onda ipak ispada da covjek moze poginuti radi npr. kocnica na novome traktoru,autu ili motociklu samo zato sto se nekom radniku ili kontroloru nije dalo nesto napraviti radi njegovih osobnih razloga...
vjerujem da se u neke stvari kuzis bolje nego ja, ali zdravoseljacki je ipak to tako. Cemu onda razni certifikati i sustavi kvalitete? Valjda je to rizik koji svi moramo preuzeti, u ovo novo doba,i ne mozemo nista napraviti u vezi s tim...
a sto se tice maikyevog dorada,ni ja ga ne bih prodavao,bar ne dok se ne otplati...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Gogo, a kaj bi napravil da si ti naletel na takav stroj?

Vjerojatno znaš da postoji više nivoa provjere i kontrole određenog proizvoda.
Na svakom primjerku se ispituju osnovne funkcije (rade li kočnice, svjetla, kardan, volan, mjenjač...), no na takvoj provjeri se nemogu vidjeti skrivene mane, koje se pokažu kasnije. Zato postoji garantni rok.
Na rabljene strojeve garancije obično nema, pa neke stvari (skrivene mane) polako dolaze na površinu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ja i jesam naletel na takav stroj,imal sam puno vise problema nego maiky, popravili smo ga,ulozili jos skoro toliko koliko smo dali za njega,i sad je dobro.samo kaj je on vec tada bil 25 godina star,a i sve se moglo izbjeci samo da se malo bolje pazilo... zato i velim da ga na njegovom mjestu ne bih prodaval...

na rabljene strojeve uvijek postoji garancija,samo kaj ona vrijedi do trgovceve ograde... :)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
nebum ga prodaval kad mu rijesim mušice nadam se da bude se isplatio dapače kupujem još jedan traktor nešto do 30 tak tisuca kuna bez prednje vuce 35-60ks bez kabine po mogucnosti servo do sada sam pogleda par ursusa jednog imt560 i jednog mf255 hm...
ovaj zadnji mi se najviše svidio ali baca na minimu plavi dim nisam ga moga provozati jer su smetale neke daske... i nekakve čudne cjeli izlaze iz zvona kuplunga a nema power....
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
Evo Dorado u dvorištu, danas ide proba cijena popravka došla 6600kn zamijenjene sve lamele i one željezne i lamele kočnice svi gumini i O-ringovi novo ulje i oba filtera pa budemo vidjeli......
 

same1993

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
154
da li zna netko cijenu lamele za same dorada 86? i jel tko mijenjo i imo iskustva s time?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Pitaj člana Maiky. On je kupil nove dijelove kuplunga koji mi na kraju nisu trebali.
Prolistaj par stranica unatrag, pa budeš našel.
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
152
da li zna netko cijenu lamele za same dorada 86? i jel tko mijenjo i imo iskustva s time?

Prvo rastavite pa onda kupujte dijelove jer sigurno nije samo lamela u pitanju.
Rastavljanje nije komplicirano.
 

same1993

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
154
znam kako sta treba i nisam rastavio jedan traktor...tak da... nego pitam okvirno. jer cu trebat mjenjat lamelu pa pitam kolika je cijena
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
152
znam kako sta treba i nisam rastavio jedan traktor...tak da... nego pitam okvirno. jer cu trebat mjenjat lamelu pa pitam kolika je cijena


Ja se duboko izvinjavam poštovani gospodine ako sam Vas uvrijedio sa mojim prijašnjim dopisom.
Za cijene pojedinih dijelova možete nazvati 01/654-71-71 g. Barić Ivan.
 
D

DoradoIvan

Guest
Poštovani, trebao bih informaciju.

Imam Dorada 2007 godište.
Otišlo nam je crijevo klima uređaja, sad trebamo dopunjavati klimu sa plinom, ali nigdje u priručniku ni na traktoru ne piše koliko plina ide u sistem. Molim za informaciju.

Hvala
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
152
Poštovani, trebao bih informaciju.

Imam Dorada 2007 godište.
Otišlo nam je crijevo klima uređaja, sad trebamo dopunjavati klimu sa plinom, ali nigdje u priručniku ni na traktoru ne piše koliko plina ide u sistem. Molim za informaciju.

Hvala

1100 grama plina R134a i 2 dcl ulja SP20
 

Najnoviji postovi

Na vrh