• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same DORADO 86

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Posljednje uređivanje:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Danas (večeras) otišao orati i za ne vijerovati ovo đubre da ne kažem gov*o od traktor ne ukopčava prednju vuču za ne vijerovati stvarno sam razočaran :icon_e_sad:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Bio mrak pa nisam ništa uspio vidjeti, sutra poslije posla prvo cu pogledati konektore od struje i elektromagnetske ventile (špule ) ako to nije pogledati ću kardan ako nije ni to morati ču vidjeti sa majstorom dali je do hidraulike ili....

PS: ima 950r/h na tim satima nebi se smilo ništa poderati!
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Pogledao jutros prije posla, otkinula se kvaćica na ekektro konektoru koi ide na špulu i bilo puno vode u njemu nadam se da je to krivo, mislim zamijeniti konektore stavizi ću onog od kardana na elektroventil od prednje vuće dok ne nabavum novi konektor
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Poderao se štift na spojničkoj čahuri kod izlaza iz difrencijala i pomaknuo centralni lezaj iz kučišta prema nazad naravno čahura se pomaknula i nema prednje vuče e sad je pitanje dali ležaj dolazi u kompletiraju sa kučištem jer ako se jednom pomaknuo bude ponovno toliko se pomaknuo da je kučište bloka motora poderao za nekih 5mm poslije postavim slike danas popodne poslije posla skidam kompletni kardan pa budemo vidjeli
PS: mislio sam da bi bilo bolje da je centralni ležaj napravljen nesto slicno ovome naravno bez dvije rupa barem nebi ležaj šetao po kučištu http://www.trgo-agencija.hr/kuciste-s-lezajem-ucfc-208-cx.aspx
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Maiky, imaš katalog i service manual. Bar si ga meni (bedaku, koji ga je platil) prodal...pa tam pogledaj.
Izgleda da si naletil na limun za velike nofce. Većina nema takvih problema.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Gorak limun.... I ja sam platio radionićki prirućnik i ovdije je sve jasno novi lezaj cca 300kn + pdv neznam fali dolazi i kućište a trebalo bi jedan seger i jedan štift mislim da je cca 350kn previse ta goli lezaj
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Seger i štift cca 100kn +postarina ležaj nabavio za 100kn a kućište za sada ostaje isto
Pa ne vijerujem da se samo meni ovakve stvari desavaju u razgovoru sa mehanićarom koi je nekad pokrivao Istru za Sdf grupaciju odmah mi je rekao što se dogodilo i da nisam prvi, nažalost ni zadnji
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Imaš li kakvu sliku toga kaj se dogodilo? Nemrem shvatiti ovak iz opisa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Skineš ih na računalo i mailom pošalješ meni :)
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Seger i štift cca 100kn +postarina ležaj nabavio za 100kn a kućište za sada ostaje isto
Pa ne vijerujem da se samo meni ovakve stvari desavaju u razgovoru sa mehanićarom koi je nekad pokrivao Istru za Sdf grupaciju odmah mi je rekao što se dogodilo i da nisam prvi, nažalost ni zadnji

Zašto Vam mehaničar za SDF grupaciju nije rekao da ugradite elastični zatik, čiviju, debljine 8 mm odgovarajuće dužine na poziciju 2 i nikada Vam više to ne bi ispalo. Istna kada treba demontirati malo je teže ali nikada se više ne desi to što se desilo Vama.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Evo upravo sam ja danas mislio namontirati elastićni zatik sami nisam siguran da nebi puknuja jer je dista tvrd ili izderao osovinu ili kardan
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,447
Neki dan sam to rastavljao na solarisu. Mjenjao onaj srednji ležaj na osovini. Isti sistem koliko vidim. Znaci bilo bi bolje elastični staviti? Posto je nizak pa se navuče granja od malčiranja pa da ne svuče seger.
Inace sam promjenio ona semering na prednjem kotaču sto smo se čuli u sve 5 :(y): Stigao je ekspresno :smile:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Jučer namontirao stavio elasticne zatike i ostavio prstene nije neki problem kad jednim skuzis kako se skida lezaj je ok ali za sigurnost narucio novog jer bude u neko vrijeme za promjeniti kućište nije potroseno treba ga skinuti da bi se vidilo kako je napravljeno nemoguce da lezaj iskoci iz kucista ako vrijeme dopusti danas idemo orati
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Maiky, dobil sam slike. Želiš da ih postavim?
Iako mi i dalje nije jasno kaj se dogodilo i gdje je taj štift.
Kaj drži ove ozubljene spojnice da se ne pomiču?
I gdje ide taj štift? Na sredini kardana? Znači da je kardan probušen preko?

Na Štoreu su samo segeri sa svake strane ozubljenih spojnica (znači samo 4 segera), i nikad se nisu pomaknuli. Čak u originalu nema pendel (centralnog) lagera.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,447
Štift samo ograničava šetanje ozubljene spojnice lijevo desno. Ustvari to ni nije kardan nego obična nazubljena osovina.
Znači skineš seger, štift sam ispadne ako je okomito, pomakneš spojnicu skroz na osovinu, isto tako i s druge strane i osovina je slobodna (uz odvrtanje kučista centralnog ležaja)
 
Na vrh