• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same Explorer 60, 65 Special

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako ga u nedjelju probam budem javio detalje.

AKO netko zna kakve detalje u vezi tih serija traktora nek slobodno napiše, svaka informacija je dobrodošla.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Šanana, gledaj Explorera 65, jer je 4 cilindrični motor.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Eh sad, EX 65 je več blizu 8000€, a te novce nemam, taman do 50.000 bi skupio ako prodam 565. Tak da nemrem puno birati kaj je najgore, u takvoj sam situaciji.

Stalno si nekak mislim da taj motor od 3 cil. može manje štete napraviti mjenjaču i getribi, odnosno možda mjenjač i getriba budu u boljem stanju, a motor se lakše (jeftinije) složi nego mjenjač.

Stvarno više nisam pametan kaj napraviti da si barem malo olakšam rad, da se ne patim više u 565.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Trocilindraš je malo lagan naprijed.
Ak nema prednje kočnice, ide samo 30km/h.

Radije se malo strpi i buš našel ono kaj ti treba.
60-tka ti je korak natrag prema 565.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hmmm...60-ka bi bila idealna za međurednu i košnju, kratka, okretna, lagana, več imam i original zadnje felge 36" u pripremi za uske kotače 12.4-36, jer po podacima nigde ne nalazim da bi 60-ka imala iza 34" kotače, još ne pogotovo ovakve 16.9-34, pa takve su na Sameu 90 ks.

Kad bi išao na 65-icu ili 70-ku gledao bi da ima i prednju vuču, a to je več puno više love.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Eh, to mi je sad prevelik traktor, nemam velike priključke za njega, mala je kosa, okretač, sakupljač, neokretan mi je u berbi kukuruza, uostalom traktor takvih gabarita več imamo.
Znači, trebam nešto manje. Zato sad i gledam solca prvenstveno.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Prijelaz sa 565 na ovog ihc-a bi bio jednak onom sa konja na magarca dajte kakvog solca.Sanana ja sam svojeg hurlimana h468 platio 7000 tisuca € sa servisnom sa origigi 4700 r/h. Unutra je mnogo tih i takav traktor bi bila zamjena za 565 ne gledas zetore oni imaju sve sto ti treba.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovaj IHC ne dolazi u obzir.

Kolega, Zetor neće nikad u moj dvor, preskup traktor a ne nudi ništa posebno, onda najradije onaj Same, ili bilo koji drugi Same, sad ga več poznajem donekle pošto ga imamo več 10 godina doma.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Same se nađe dosta povoljno u Sloveniji i lambo e sad nezz .
Pitanje je opet u kakvom su stanju ako je uništen a dosta ih nalickanih vidi se da su bojani.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Gledam samo one u tvorničkom stanju, znači kad legnem pod njega da vidim dal je kaj na friško otvarno ili popravljano.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Vidi na auto netu nađe se tamo puno više nego kod nas .
Ima baš zanimljivih strojeva .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bio danas kod čovjeka, vidio sam traktora, stanje tako-tako, dosta mastan iza oko hidrulika, malo i motor masti, rekao bi da nafta curka, trebalo bi pločice zamjeniti vjerojatno. Kabina dosta trula, pogotovo vrata u donjem djelu štoka, inače ovako kad se sve sagleda trebalo bi se poigrati s njime da ga se dovede u neko pristojno stanje.
Mehanički se čini ok.
Palio ga nisam pošto je traktor jučer prodan.

To je to, tražimo dalje.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Stvarno ne razumijem od čega prave te Talijančiće da tako istrunu? Ovaj je na slikama još i dobro izgledao,ali očito nije bio iznimka... Puno košta da se to dovede u red...
Sad bar imaš brigu manje!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, gledao sam i tu 70-ku u oglasima, možda ju idući vikend odemo pogledati, mada mi je trenutno izvan dometa, no kak veli kolega Soony, malo mu je visoka cijena, po meni 7000-7300€ max, znači 55.000 kn max, no trebalo bi ga otići pogledati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh