• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same Explorer 60, 65 Special

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Ja da mi treba takav nebi opće razmišljao niti uz to razmišljal o kakvim IMT-ovima, zetorima i sl. .

Po slikama izgleda usčuvano. U svakom slučaju ako ti je blizu trebao bi ga ić pogledat čisto da te kasnije ne grize...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma bio sam ja več kod čovjeka i rekao mi je da je traktor prodan, a sad je opet na prodaju, čudno mi je, bojim se da možda nije nekaj u redu s traktorom.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
I dobro pogledao si, traktor nije dostojna zamjena za 565 jer nije u stanju kao i on tako da traži dalje i gotovo.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
To je zamjena 2 koraka naprijed u odnosu na 565..
Limarija je zadnje što treba gledat na traktoru,koga to brine neg ode u dućan i kupi si novog..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Slažem se sa Markom.
Nisam probal taj traktor provozati i zagrijati ga malo pošto je tada bil "prodan", tako da morma ponovno otići vidjeti i probati.

Do tad neznam kakav m uje motor i mjenjač, limarija jest lošija, ali to se lako riješi.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Očito vi dva niste nikad popravljali limariju,onak pošteno,i za sebe.
Dođe skuplje nego generalka,a pet puta imaš više posla.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Meni samo samo nije jasno kak toliko pojedini djelovi mogu preohrđati, pa čak i istrunuti.
Moj 565 je 27 godina, radi i po ljetu i po zimi, ne žali ga se, blatan je i zamazan ali kabina nigde nije hrđava, a kamoli tek trula.
Jest da je traktor uvjek garažiran, ovaj mora da nije vidio garaže i bio je slabo održavan ako se dopustilo da tak zahrđa i istrune.

Moram ja to još detaljno provjeriti i vidjeti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Meni samo samo nije jasno kak toliko pojedini djelovi mogu preohrđati, pa čak i istrunuti.
.
zato jer su stalno na vlazi , izolacija koliko je poželjna toliko zaržava vlagu ..naravno i kostrukcija sama po sebi može biti više ili manje podložna koroziji , ako je kabina bolje zatvorena znači da ima više kojekavih potencijalnih mjesta koroziji , raznorazni pregibi , preklopi itd ..od poda , brtvenih guma, ...minivaš je tu dosta la napravil ..bolje u kabinu ne nositi blato nego ga svaki dan prati minivaše, dakle prevencija ..

IMT sve to nema , a čega nema nemre se ni pokvariti /prohrđati
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Talijani i limarija iz 80-tih baš neidu u istu rečenicu....
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Meni samo samo nije jasno kak toliko pojedini djelovi mogu preohrđati, pa čak i istrunuti.
Moj 565 je 27 godina, radi i po ljetu i po zimi, ne žali ga se, blatan je i zamazan ali kabina nigde nije hrđava, a kamoli tek trula.
Jest da je traktor uvjek garažiran, ovaj mora da nije vidio garaže i bio je slabo održavan ako se dopustilo da tak zahrđa i istrune.

Moram ja to još detaljno provjeriti i vidjeti.

Zato jer se slabo održava ,neki dan sam gledao 539.
prao ga za odmaščivanje i otpalo po boje i sve ishrđalo i još stoji vani i malo pomalo ode lim .
Obrusi lim i ostavi koji tjedan bez zastite može i u kuci pa da vidis kako pomalo cvijeta
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas bio kod čovjeka opet, probao mali Same, ugodno sam iznenađen sa traktorom, to malo čudo pali bolje nego benzinci auti, mjenjač uredan, kočnice odlične, kardan i hidraulik dobro rade, nema zamjerki na mehaniku, potpuno sam zadovoljan.

Največi problem je taj kaj je traktor bio 6 godina kod Slovenca u zimskoj službi, čistio je neka parkirališta gde nisu mogli sa velikim traktorima pa je zbog toga komplet pod kabine, donji štokovi i okvir kabine i vrata potpuno istrulio, ovak je babina dosta uredna, ali dole sve skroz trulo, cjevi gotovo da i nema sa unutarnje strane.

Znači mora kabina dole na zimu i limar da komplet odreže donji dio i da se igra sa novim podom, eto to mu je jedina mana, nikaj nije sakrivano i farbano, sve se vidi kako je kaj mi je izrazito drago.

Tak da je u razmatranju, ako dobijem novce koje tražim za 565 ovaj ću vjerojatno kupiti i srediti ga za sebe.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bogami, dok sam to videl razolčaral sam se, a onda isprobam traktor, sve uredno i sve dobro, motor je takav zvrk za svoja 3 cilindra, a pali ko mina.

Imam školskog prijatelja autolimara, moram mu objasniti kaj bi trebalo pa da mi reče okvirnu cifru koliko bi trebalo da sredimo kabinu cakum-pakum.

Gume su mu nove sve 4, to je isto velika prednost.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Koliko brzina ima? 15+15 ili 20+20?
Koliko brzina kardana?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj se tiće brzina ne kužim jednu stvar.
Znači ima 3 grupe (brze-spore-radne) i 4 brzine, to bi bilo 12+12.

ALI, na reverzeru ima ZEC i KORNJAČA za napred i RM za rikverc.

Ak sam ja dobro skužil to je jedna vrsta mehaničkog kalača, znači brzine za napred kala po pola, po tome bi ispalo 24+12 mjenjač da ima.

Dal je to moguće?

Kardan samo 540 i 1000 okr.

Inače, traktor je bil v nekoj zimskoj službi, napred ralica 2,2m, čistil je neka parkirališta.
Koliko bi to moglo biti pogubno za getribu/mjenjač ili uopče nema veze?, navodno zadnjih 6 godin nije radil nikakvu poljoprivredu u SLO.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Da, 24+12. Tak ima i moj.
Ovo su ti mehaničke polovičke za naprijed.
Taj je jako star kad nema 5-brzinski mjenjač.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači moguče je, dobro sam zaključil da je 24+12

Traktor je 1987. godište.
 

Najnoviji postovi

Na vrh